Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawność językowa !!
Autor Wiadomość
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Poprawność językowa !!
Mam taką WIELKĄ prośbę: przoszę, piszcie posty PO POLSKU, czyli: stosując polską gramatykę, ortografię, interpunkcję. Bo czasami czytając niektóre wypowiedzi muszę (i przypuszczam, że wiele innych osób też musi) się zastanawiać, co piszący miał na myśli. Wiem, że co do pisowni niektórych wyrazów lub zwrotów mamy wątpliwości, ale nie róbmy sieczki z naszego pięknego języka. Wystarczy przecież trochę dobrych chęci. Proszę, zadbajmy o to.
"Bo Polacy nie gęsi i swój język mają".

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
12-11-2004 12:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Gramatyka, interpunkcja, ortgorafia - OK, popieram, ale wygodniej pisze sie bez polskich znakow diakrytycznych.
12-11-2004 14:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mi właśnie także się tak wygodniej pisze. Raz, że wygodniej a dwa, że szybciej. No ale mogę się starać robić mniej błędów.
12-11-2004 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
A ja tam na komputerze od około 7 lat piszę tylko i wyłącznie ze wszystkimi znakami diakrytycznymi. Staram się też pisać jak najbardziej poprawną polszczyzną, po to aby sobie (i tym co czytają moje wypociny) wyrobić nawyki poprawnego pisania.
Szczerze, to nie potrafię już napisać "zrodlo", bo nawyk wciskania ALTu tak mi głęboko wszedł w krew, że zawsze wyraz "zrodlo" ja normalnie napiszę "źródło". I robię to odruchowo i bezmyślowo.
Serio, jak ktoś chce to może. I wcale więcej czasu mi to nie zabiera.
A pomyślcie sobie, że taki 12-letni Jasio, spędza wiele czasu na internecie i wszędzie pisze bez polskich znaków. Potem w szkole na j. polskim i nie tylko wychodzą dziwne "krzaczki", że nie umie po polsku pisać. Jak on potem zda maturę? Czy 50% naszego społeczeństwa będzie miało papierki na dysleksję :?: To hańba dla naszego narodu i oznaka lenistwa.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
12-11-2004 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
I taka postawa mi się podoba, Ravenloff!!! I masz rację, że kilka razy wcisnąć "alt" - to wcale nie zajmuje dużo czasu.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
12-11-2004 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Zależy Szczęśliwy
13-11-2004 09:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Suchy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
No widzisz Karolku kochany a w wyrazie zależy postawiłeś kropeczkę nad z Uśmiech

Brak podpisu Uśmiech
14-11-2004 04:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
No Futer zwrócił mi uwage to teraz będę się starał aby jak najmniej błędów popełniać i używać polskich znaków.

<<WOLNOŚĆ>><<POKÓJ>><<SOLIDARNOŚĆ>>
14-11-2004 10:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ja postaram sie pisac bezblednie ale nie bede uzywal polskich liter bo tak jest mi szybciej. Nie mam stalego dostepu do neta wiec liczy sie dla mnie czas.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
14-11-2004 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
PONAWIAM MOJĄ SERDECZNĄ PROŚBĘ. A to głównie ze względu na nowych użytkowników, których kilku jest. Lecz także "starych bywalców" zapraszam do tego.

[ Dodano: Nie 20 Lut 2005 0:58 ]
Bardzo podoba mi się przycisk "pomógł" i moim zdaniem jest on raczej przydatny. Ale czy możnaby zamontować przycisk "nie pomógł"? Bo w temacie poprawnej pisowni z chęcią bym "nie pomógł" Loli Oczko

A wracając do tematu, to zachęcam wszystkich nowych użytkowników [czytajcie pierwszy post]. I prośba do moderatorów (może do admina, ja się nie znam): Czy można ten temat zrobić jako "przyklejony"? Bo forum ciągle się rozwija, a głupie byłoby ciągłe wpisywanie przeze mnie nowych postów, żeby ktokolwiek ten temat zobaczył. A wydaje mi się, że sprawa dbania o poprawność językową nie jest błahostką.

Pozdrawiam i zachęcam Uśmiech

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
07-01-2005 19:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Zgodnie z prosbą Futrzaka podwieszony Uśmiech
21-02-2005 15:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CezaryT Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #12
Ja nie mam polskie klawiatury
Ja nie mam polskie klawiatury ( norweska), ani polskiej czcionki, ale mam polski korektor i by dla na przykładu napisać słowo ” móc „ to najpierw muszę napisać słowo „ moc „ ( korektor nie poprawi tego słowa automatycznie bo takowe istnieje w słowniku języka polskiego) w środek tego słowa wpisuję zatem wyrażenie „Bog” i wtedy wygląda to tak „ m Bog oc” , następnie korektorem języka polskiego poprawiam wyrażenie „Bog” na Bóg i wykreślam litery B, g, o , a resztę zbieram do kupy i tak powstaje słowo pisane - móc - na moim PC.
>Uśmiech< >Uśmiech<
Takich chwytów mam setki, ale czasami coś przegapię, wybaczcie za błędy, które uszły mej uwadze, po prostu nie mam polskiej czcionki. >Uśmiech< >Uśmiech<

Słowo -miś- to ręczna składanka dwóch słów : mis i kiść, he he he he he he
>Uśmiech< >Uśmiech<
CezaryT

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
CezaryT
21-02-2005 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Czasami jak siedzę wcześnie rano w pracy i tu zaglądam to jest mi ciężko zachowac odpowiednią pisownię. Ttedy jeszce mózg dobrze nie pracuje. Po 3 kawie jestem na nogach gdzieś koło 10 a wtedy już na internecie być nie mogę Język

"Kopernik te? by?a kobiet?"
23-02-2005 08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
heh mi czasem włosy się jeży na głowie gdy widzę błędy ortograficzne w postach :shock: i to takie że masakra >Uśmiech< no ale co do literówek to się nie czepiam Duży uśmiech tzn gdy ktoś zamiast ś napisze s :wink: czy nei :wink:

ps. akurat w tym wypadku cieszę się Futrzak że nie chcesz mi pomagać :wink:

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
23-02-2005 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
przezmek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
futro taki z ciebie cwaniak a sam zamiast prosze napisałeś: przoszę :PPP

ludzie potrafi? wierzy?, wiara to ich nadzieja....
23-02-2005 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów