Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Młodzież Wszechpolska pyta Ojca Św. o ekskomunikę dla posłów
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Rafał Gudzowski napisał(a):A czy jest coś ważniejszego na świecie niż ratowanie duch od ognia piekielnego..?
Ja znam co najmniej 6 takich ważniejszych rzeczy.
I w dalszym ciągu, twierdzę, poprzeczytaniu Twych uzasadnień, że to jest bez sensu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-05-2007 06:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
Helmutt napisał(a):Ja znam co najmniej 6 takich ważniejszych rzeczy.
A to ciekawe. Możesz się podzielić?

[ Komentarz dodany przez: Offca: Sro 16 Maj, 2007 16:46 ]
Kolej, kolej, kolej, kolej, kolej, żona Oczko

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-05-2007 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
Ks.Marek napisał(a):A to ciekawe. Możesz się podzielić?

[ Komentarz dodany przez: Offca: Sro 16 Maj, 2007 16:46 ]
Kolej, kolej, kolej, kolej, kolej, żona
Z punktu widzenia ateisty znajdzie się troche.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
17-05-2007 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #79
 
narbukil napisał(a):Z punktu widzenia ateisty znajdzie się troche.
Od kiedy jesteś Helmuttem? Nie sądzę, że każdy ateista ma taką samą hierarchię tych "ważnych rzeczy" :wink:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-05-2007 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #80
 
Offca napisał(a):Od kiedy jesteś Helmuttem? Nie sądzę, że każdy ateista ma taką samą hierarchię tych "ważnych rzeczy"
Tu nie chodzi o hierarchię. Chodzi o to, że my nie wierzymy w życie po śmierci więc są rzeczy bardziej ważne od zbawienia.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
17-05-2007 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
narbukil napisał(a):Chodzi o to, że my nie wierzymy w życie po śmierci więc są rzeczy bardziej ważne od zbawienia.
Nawet jakbym wierzył w życie po śmierci, a nawet zbawienie to są istnieją kwestie i ideały, przy których cała reszta jak dla mnie blednie.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
17-05-2007 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
Kwestie i ideały zbledną w momencie śmierci, czyli max za jakieś kilkadziesiąt lat, a nie wykluczone, że dziś, jutro lub za tydzień...
Nie życze, żebyś o istnieniu piekła i beznadziejnym położeniu jego mieszkańców przekonał się na własnej skórze, ale Jezus Chrystus powiedział, że jeżeli się nie nawrócimy wszyscy marnie zginiemy.
Wiara to niewątpliwie dar od Boga i z jej braku nie można nikomu zarzutu czynić, ale ciężko zrozumieć ludzi, którzy nienawidzą Kościoła. Przecież katolicyzm to najbardziej pokojowa religia na świecie i nawet ateista może wiele skorzystać z nauki Kościoła. Przestrzeganie przykazań jest dobrowolne i nie znam nikogo, kto by był nieszczęśliwy z powodu życia zgodnego z nimi.

A co do głównego wątku to dziwi mnie aktywność ateistów na forum w kwestii, która jest wewnętrzną sprawą katolików...Uśmiech
pozdrawiam
18-05-2007 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
Rafał Gudzowski napisał(a):A co do głównego wątku to dziwi mnie aktywność ateistów na forum w kwestii, która jest wewnętrzną sprawą katolików...Uśmiech
Słuszne spostrzeżenie. Okazuje się, że zawsze mają najwięcej do powiedzenia tzw obrońcy uciśnionych. Wg mnie, ciągnie swój do swego...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-05-2007 23:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
Rafał Gudzowski napisał(a):Kwestie i ideały zbledną w momencie śmierci
Być może dla Ciebie.
Rafał Gudzowski napisał(a):żebyś o istnieniu piekła i beznadziejnym położeniu jego mieszkańców przekonał się na własnej skórze
Doznałem na własnej skórze namiastkę czegoś, przy czym Twoje piekło to wczasy na Majorce. Słyszałeś kiedykolwiek o piekle zwanym czasem "płaczem krwi" ?
Rafał Gudzowski napisał(a):ale ciężko zrozumieć ludzi, którzy nienawidzą Kościoła.
A czy ktoś tutaj pisał o nienawiści do Kościoła ?
Rafał Gudzowski napisał(a):A co do głównego wątku to dziwi mnie aktywność ateistów na forum w kwestii, która jest wewnętrzną sprawą katolików...
Dlatego, że ta kwestia jeśli dojdzie do skutku może mieć skutki, które odbiją się echem na wszystkich.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
19-05-2007 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #85
 
Cytat:Dlatego, że ta kwestia jeśli dojdzie do skutku może mieć skutki, które odbiją się echem na wszystkich.
:?:
19-05-2007 01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #86
 
Rafał Gudzowski napisał(a):Cytat:
Dlatego, że ta kwestia jeśli dojdzie do skutku może mieć skutki, które odbiją się echem na wszystkich.
Powiedzmy tak: ludzie racjonalnie myślący, uważają, że sytuacja, w której jedno państwo wpływa na sytuację legislacyjną drugiego państwa, jest niebezpieczna.

Rafał Gudzowski napisał(a):Kwestie i ideały zbledną w momencie śmierci, czyli max za jakieś kilkadziesiąt lat, a nie wykluczone, że dziś, jutro lub za tydzień...
zobacz przypadek Löfflera
Rafał Gudzowski napisał(a):Przecież katolicyzm to najbardziej pokojowa religia na świecie
można by polemizować
Rafał Gudzowski napisał(a):nawet ateista może wiele skorzystać z nauki Kościoła.
zgadza się
Ks.Marek napisał(a):Rafał Gudzowski napisał/a:
A co do głównego wątku to dziwi mnie aktywność ateistów na forum w kwestii, która jest wewnętrzną sprawą katolików...Uśmiech

Słuszne spostrzeżenie. Okazuje się, że zawsze mają najwięcej do powiedzenia tzw obrońcy uciśnionych. Wg mnie, ciągnie swój do swego...
Może nie obrońcy uciśnionych, ale obrońcy normalności.
heysel napisał(a):Słyszałeś kiedykolwiek o piekle zwanym czasem "płaczem krwi" ?
szukałem, ale nie znalazłem. co to jest?

Ogniu, krocz ze mn?!!!
19-05-2007 07:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #87
 
narbukil napisał(a):Może nie obrońcy uciśnionych, ale obrońcy normalności.
Sorry, ale ty jako niewierzący nie masz żadnego prawa, ni zasadności wypowiadać się na tematy wiary. To jest iście szatańskie działanie, to, co ty uprawiasz. Jutro szerzej na ten temat cos postaram sie napisac.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-05-2007 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
Rafał Gudzowski napisał(a):
Cytat:Dlatego, że ta kwestia jeśli dojdzie do skutku może mieć skutki, które odbiją się echem na wszystkich.
:?:
Ekskomunika sama w sobie jest wewnętrzną sprawą Kościoła i ja w to nie wnikam. Ale jeżeli łączy się ona z polityką to już jest problem i ja cicho siedzieć nie zamierzam. Religia + polityka = nierząd.
narbukil napisał(a):szukałem, ale nie znalazłem. co to jest?
Już gdzie indziej o tym wspomniałem (choć nie nazwałem tego po imieniu).

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-05-2007 00:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #89
 
mimo całej powyzszej przelanej wody
MW miała jednak rację ze swoją akcją

albo się jest "katolickim POLITYKIEM", albo "KATOLICKIM politykiem"
prędzej czy później trzeba będzie wybrać jedną z dwóch opcji
taka jest specyfika każdej "góry"

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-05-2007 02:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #90
 
Ks.Marek napisał(a):narbukil napisał/a:

Może nie obrońcy uciśnionych, ale obrońcy normalności.

Sorry, ale ty jako niewierzący nie masz żadnego prawa, ni zasadności wypowiadać się na tematy wiary. To jest iście szatańskie działanie, to, co ty uprawiasz. Jutro szerzej na ten temat cos postaram sie napisac.
Mam prawo, gdyż Twoja wiara wpływa dość znacząco na życie w tym kraju. A czy to co mówię jest szatańskie, to nie mnie oceniać.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
20-05-2007 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów