Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chcesz być milionerem? Wymyśl sobie własną religię...
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Zgadza się Elu.Nie mamy wyboru.Możemy być albo zimni albo gorący.Nie ma miejsca na letnie chrześcijaństwo.Czy tak trudno być dla kogoś życzliwym.Przecież gdyby nie ten leń,który w nas siedzi to już dawno bylibyśmy cywilizacją miłości,bylibyśmy "światłem świata".Słowa z Toronto wciąż żywe.
28-08-2007 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
A propos Nauczania Kościoła: ciekawe, że liczba przestępców w Polsce np, jest stosunkowo niewielka. Znaczy to, że prawo jest raczej szanowane przez obywateli. Jeśli jednak idzie o Nauczanie Kościoła właśnie, to wg mnie jest to takie coś do odreagowania dla wielu. Czyli schizofrenia, czyli trzeba leczyć...
Ale okazuje się, że lepiej zebrać iluś tam wariatów i poczuć sie pośród nich złudnie zdrowym, zakładając sekte...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-08-2007 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ks.Marek napisał(a):Ale okazuje się, że lepiej zebrać iluś tam wariatów i poczuć sie pośród nich złudnie zdrowym, zakładając sekte...

?? , nie do konca rozumiem.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
30-08-2007 04:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
W tym zdaniu akurat chodzi o tych tzw.guru,którzy szukają rzeszy naiwnych by czuć się kimś ważnym w sekcie mimo iż poglądy mają urojone.Właśnie mowa tu o tych guru.
30-08-2007 09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Mógłbym całymi godzinami opowiadać o pewnych osobach, działaniach, etc. Jedno jest pewne: ambicjonalny przerost formy nad treścią rani tych ludzi okrutnie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-08-2007 12:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Po co być milionerem, a potem pójść do Piekła ? To się nie opłaci. Poza tym miliony nie wykupią duszy z Piekła, bo duszy nie można wyceniać według miary doczesnej. Taki delikwent jeśli jest katolikiem lub prawosławnym ściąga na siebie ekskomunikę zakładając nową religię, czyli jest extra Ecclesia = poza Kościołem. W średniowieczu takich delikwentów od razu po osądzeniu wziętoby na stos. 8)
11-11-2008 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Kościół LaVeya nie jest sektą bo nikt tam nikogo do niczego nie zmusza, a pytania są infantylne bo cała ta religia ma być parodią. Sientolodzy - mało kto wierzy w te brednie, a cała religia polega na elitarności - jak jesteś w sientologach to jesteś bogaty i cool...

A co do zarabiania na religii - sam piszę świętą księgę z moich objawień, a cała moja religia opierać się będzie na staro azjatyckiej religii i hedonizmie Uśmiech. W razie czego zawsze znajdą się jakieś duszyczki, które wstąpią do mojej religii :diabelek:. A tak serio to pisze religie ale dla czystej satysfakcji, a nie dla robienia z ludzi 'balona'.

Cytat:W średniowieczu takich delikwentów od razu po osądzeniu wziętoby na stos.

A innych, jescze wcześniej, wieszano na palach i na innych takich :roll:.
Nierób drugiemu co tobie nie miłe - takie piękne przysłowie. I wież mi nie odnoszę tego do tych średniowiecznych metod ale do twoich postów.


Najgorzej jest w prawdziwych sektach o których mało się mówi. Problem w tym, że najczęściej są to osoby z waszych kręgów ponieważ są to osoby o 'wykształconej duchowości'. Sprawia to, że są podatne na różne brednie. Jak z tym walczyć? W tym problem. Jak by człowiek znał odpowiedź na to pytanie to zapewne nie było by wojen religijnych.


Pozdrawiam
11-11-2008 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
 
Cytat:Kościół LaVeya
????
Gdzie są granice na katolickim forum?
Litości, przecież to obrzydliwe!

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-11-2008 04:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #24
 
omyk napisał(a):????
Gdzie są granice na katolickim forum?
Litości, przecież to obrzydliwe!

Możesz rozwinąć o co ci chodzi? Śmiem wątpić w twoją wiedzę na temat satanizmu laveyowskiego (filozoficznego) (ale rozpisywać się po raz n-ty, nie będę) i uważam, że z tego może wynikać twoja niechęć. Wszystko co nie znane to złe.

Ale wyjaśnij o co ci dokładnie chodziło, bo nie wiem czy dobrze twoje słowa zrozumiałem.


Pozdrawiam
16-11-2008 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów