Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klątwy...
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Klątwy...
Z tego, co już jest powiedziane na tym FORUM wiem, że każdy rodzaj magii jest grzechem. W takim razie klątwy jako takie także. Powiedzmy tak, rzucenia jakiejkolwiek klątwy na kogokolwiek lub samo usiłowanie rzucenia takowej jest traktowane jako grzech, z którego trzeba się spowiadać. Mam rację?? :-) No ale w takim razie, dlaczego kościół, czy tam papież lub biskup (sama nie wiem do końca) może rzucać klątwy kościelne? Nie pamiętam już za jakie to przewinienia, ale dlaczego on ma takie prawo. Skoro jest osobą duchowną i uznaje magię za grzech, to czemu sam praktykuje coś takiego?
Może się mylę, ale jeśli tak, to powiedzcie mi dlaczego ;-)

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
23-02-2005 16:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Eeee chyba nastąpiła pomyłka. Znaczy napewno, w 100%!

Nie myl magii z Kościołem, ponieważ to zupełnie coś innego. Natomiast twoje "klątwy" kościelne to zapewnie ekskomunika, która nie jest "rzucana" tylko ktoś - na dana osobę ją się nakłada /w przenośni oczywiście/.

Tak apropos magia to chęć zawładniecia nad przyrodą, nad człowiekiem również przy pomocy jakiś energii, gdzie włądcą staje się człowiek. W takiej perspektywie nie ma miesca na Boga. Zatem jak Kościół moze robić coś co kompletnie kłóci się z jego istotą - jego sercem jest Bóg, który w magii nie ma miejsca bytu? Chyba absurd! :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
23-02-2005 21:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
No dobra, niech Ci będzie Gregoriano - pomyłka. Ale na pewno nie chodzi mi o ekskomunikę, tylko naprawdę o klątwę kościelną. Teraz nie mogę sobie przypomnieć o co tu dokładniej chodzi, ale kak znajdę coś na ten temat to napiszę. I powiem jeszcze, że to dokładnie tak zostało nazwane - klątwa kościelna.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
23-02-2005 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy
23-02-2005 23:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Daidoss co Ci tak wesoło???? :-)
Hehehehe :diabelek:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
24-02-2005 00:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Hehe przepraszam Język po prostu bardzo mi się spodobało to co się pisze ko kościele i klątwach. :mrgreen:
24-02-2005 09:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
no Daidoss nie ma sprawy, ale widzisz, różni ludzie różne rzeczy mówią na temat klątw kościelnych.
Na razie mi się nie chce, ale kiedyś napiszę dokładnie.

:diabelek: hehehe Duży uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
24-02-2005 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Narazie Ci się nie chcce bo nie masz pojęcia o co wogóle chodzi. I przedstawiasz to co gdzieś tam usłyszałaś. Ale masz rację jak się coś konkretnego dowiesz to napisz Uśmiech
24-02-2005 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
I co?? Myślisz, że zaprzeczę i powiem, że wiem o co chodzi?? Jeśli tak to się mylisz ;-)
taka prawda ;-)

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
25-02-2005 00:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Aatema uroczysta klątwa kościelna, ceremonialna ekskomunika, wyklecie.

to jest wziete ze slownika, czyli przynajmniej co do nazwy kwestia powinna byc zakonczona Uśmiech
25-02-2005 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Gonzo, skoro chcesz, to co do nazwy sprawa może być zakończona ;-)
Ale na pewno nie chodzi mi o ekskomunikę, chociaż coś mnie ta sprawa też ostatnio intryguje, więc może i taki temacik gdzieś założę 8)

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
25-02-2005 10:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Harpoon napisał(a):Ale na pewno nie chodzi mi o ekskomunikę

no ale klatwa koscielna to wlasnie to, no wiec o co Ci chodzilo Harpoon


PS.
Tam na gorze powinno byc "Anatema" a nie "Aatema"
25-02-2005 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Kurczę, nie chce mi się strasznie ale idę poszukać tego, o co mi chodziło, bo za wiele nieporozumień Język :?

Tylko gdzie ja to teraz znajdę ?? :diabelek:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
25-02-2005 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Nie zajmujmy się semantyką!

Możesz sobie szukać tylko pamietaj o jednym: co do materii i treści Kościół się zawsze odwołuje do Boga i do Bożego porządku. Czyli: jeśli jest użyte słowo klątwa to w terminologii kościelnej i magicznej ma to zupełnie inne znaczenie i treści! Magia zawsze odwołuje się do jakiś mocy poza Bogiem i tu mamy istotę problemu. To, że występują te same słowa o niczym nie świadczy. :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
26-02-2005 09:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
"Klątwę kościelną ustanowił papież Grzegorz VII (1073-1085) w roku 1077. Na synodzie zwołanym do Rzymu w roku 1074 zabronił wiernym przyjmowania sakramentów od księży żonatych. Sformułował główne tezy średniowiecznego "papalizmu", zgodnie z którymi nawet władza świecka została podporządkowana temu, który nazwał się (sam) "Namiestnikiem" Boga na ziemi. Na "nieposłusznych" wielkich tego świata rzucał klątwę kościelną, która zwalniała podanych z przysięgi złożonej na ręce władcy. Henryk IV sprzeciwił się mieszaniu Kościoła w sprawy świeckie, na to papież odpowiedział klątwą, zmuszając go do uległości i podporządkowania się Kościołowi. Tak więc papiestwo w tym okresie stawało się na tyle mocne, że mogło rzucać na kolana nawet władców ówczesnego świata."
I jeszcze coś takiego :

Chrystus o swoim Kościele powiedział w Ewangelii Św. Jana - 17:16 -:

"Nie są z tego świata, jak i ja nie jestem ze świata."
W Ewangelii Św. Mateusza - 7:1 - czytamy:

"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim i was osądzą."


Dobra, mogę się teraz z wami zgodzić, bo nie mogę znaleźć tego nigdzie, o czym gadaliśmy kiedyś na religii na temat klątwy kościelnej.
Ale ten ostatni cycat z pisma mówi, aby nie sądzić, to w takim razie taka klątwa jest osądzeniem. Czyli tak, czy tak nie jest ona do końca czymś dobrym.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
26-02-2005 12:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów