Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satanizm - czym jest ?
Autor Wiadomość
Invader Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #766
 
AvE,

Gepard napisał(a):z tego co wiem, to chyba żyjemy w tym samym społeczeństwie, ale ja jakoś nie słyszałem, żeby Kościół w taki sposób postępował, a chyba nawet jestem przy tym Kościele bliżej niż Ty

Może nie patrzysz gdzie trzeba, albo masz klapki na oczach... Wystarczy spojrzeć na podręczniki do religii dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowoych. Kiedyś natknąłem się na dział o muzyce, gdzie jakiś księżulo-idiota napisał idiotyzmy o muzyce metalowej. Innym przykładem był rozdział o sektach, gdzie ów idiota opisywał w obrazowy sposób "praktyki satanistyczne". Ja rozumiem wszystko - ale opisywanie krwawych rytuałów dzieciom? KRETYZNIM. Wszystkiego dopełniają katachezy w szkołach, gdzie mówi się dzieciom w niewyszukanie "delikatny" sposób idiotyzmy o sataniźmie i satanistach. Doszło do tego, że córka znajomej zapytała mnie wprost, czy jestem satanistą, hahah (dla uściślenia dodam, że nim nie jestem). Wystarczy zobaczyć co pisze się o muzyce metalowej na temat muzyki metalowej i satanizmu. Stek bzdur i informacji sprzed 20-tu lat. I gdzie tu sens?

Gepard napisał(a):[...] w każdej grupie ludzi zawsze się znajdzie odsetek osób, ktore psują wizerunek grupy, ale to nie znaczy, że od razu grupa jest zła

Racja. Jednak w stosunku do satanistów ta zasada nie działa, prawda? :wink:

Pozdr.

[Obrazek: Metal_Johnson.gif]

Stay Invaderized
24-12-2006 02:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #767
 
Acha - rozumiem Invaderze, że czujesz się o wiele mądrzejszy od wykształconych osób i czujesz sięzbulwersowany przestawaianem prawdziwego oblicza satanizmu.
No cóz - tak się składa, że Bóg objawił prawdę i mądrość malutkim i według "wielkich "głupiutkim" a nie "wielkim królom" ...
A tak naprawdę - ksieża może są i "malutcy" jednak wiedzę i madrość posiadają ogromną - czego często nie można powiedzieć o wymąrdzających się (szczególnie na forach) co niektórych osobach ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-12-2006 03:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Estaton Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #768
 
Mówisz o tych prawdach i mądrościach, które są regularnie zmieniane przez kościół w zależności od tego kto zostanie papieżem? Bo nie rozumiem, dlaczego jest tak, że kiedy Jan Paweł II umarł i został Benedykt XVI papieżem to się mówiło: on jest bardzo konserwatywny, to znaczy, że w kościele nie będzie poważnych zmian, ble ble ble. To znaczy, że można interpretować Biblie inaczej? Tak inaczej, że nagle katolicy mogą uznać homoseksualizm? Tak inaczej, że katolicy uznają satanizm za nic szkodliwego? Bo przyjdzie nowy papież, który inaczej spojrzy na Biblię i zauważy swoje własne prawdy i mądrości?
24-12-2006 07:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #769
 
Estaton napisał(a):Mówisz o tych prawdach i mądrościach, które są regularnie zmieniane przez kościół w zależności od tego kto zostanie papieżem?
Tak się składa, że niezależnie od tego kto aktualnie jest Namiestnikiem Chrystusa sedno nauczania Kościoła pozostaje NIEZMIENNE.
NIKT - ani Papież ani Magisterium Kościoła NIE MA PRAWA do zmieniania Prawa Bożego - można tylko interpretować Prawo Boże jeżeli wyjdą jakieś sprawy wymagające bieżących uregulowań.
Przy czym - raz przyjętych zgodnie z Prawem regulacji NIE WOLNO zmieniać.
Jedynie Kościół Katolicki (i - w ogromnej częsci - Prawosławny) zachowuje w swoim nauczaniu niezmienione Prawo Boże

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-12-2006 11:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Invader Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #770
 
AvE,

O Kościele i kilku sprawach słów kilka…

Obserwuję od czasu do czasu kościół katolicki. Jego wiernych, kapłanów, hierarchów. Zdarza mi się analizować czasami jego historię i dogmaty. Obserwuję jego „wyczyny”, te z przeszłości oraz teraźniejsze i z coraz większym zdumieniem zastanawiam się jak to możliwe, że coś tak absurdalnego i tak bardzo skierowanego przeciwko człowiekowi, może w tak masowym wymiarze egzystować i przez niemal dwa tysiące lat trzymać władzę nad umysłami tak ogromnej rzeszy ludzi. Bo czym była, jest i zapewne jeszcze długo, jak słusznie się pewnie domyślam, będzie ta przedziwna instytucja - bo kościół katolicki jest instytucją i nie ukrywajmy - jedną z najlepiej zorganizowanych mafii i jedną z największych na świecie sekt, wyspecjalizowaną w doskonałym praniu mózgów.

Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich? To kościół katolicki zawsze był, jest i będzie zapiekłym wrogiem wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli. To kościół katolicki z kobiety uczynił istotę gorszą, niższą i nieczystą, „wszelkiego zła siedliskiem”, jak ujął to jeden z pisarzy. To on ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem, zwanym chrztem. To wreszcie kościół katolicki z erotyzmu, jego całego piękna, uczynił mroczny, obrzydliwy i czarny grzech. Seks, wolną miłość i wreszcie samą miłość, piękną, pełną doznań duchowych i zmysłowych, sprowadził do ohydnego podziemia ludzkiej świadomości, wmawiając swoim wyznawcom, że są to rzeczy złe, wstydliwe i służące jedynie prokreacji. To kościół katolicki do perfekcji doprowadził sztukę fałszerstw, kłamstw, przeinaczeń i półprawd. To on przez wieki całe tworzył dogmaty i nienaturalne prawa, wmawiając maluczkim boskie ich sprawstwo. To kościół wymyślił celibat. Jeden z najbardziej chorych i wynaturzonych pomysłów, jaki sobie można tylko wyobrazić (przypominam, że dogmat ten wymyślono na potrzeby zachowania majątków księży w łonie kościoła katolickiego). To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu. To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością, gromadząc ogromne majątki i dobra i nie ustając w tej działalności nigdy.

Tak sobie myślę, z punktu widzenia ateisty, że bóg musi być jednak istotą niezwykle dobrą, mądrą i tolerancyjną, lub po prostu nie ma go wcale. Inaczej sobie nie potrafię sobie wytłumaczyć jego milczącej zgody na wyczyny kościoła, który imieniem tego boga się przecież podpisuje. Kościół katolicki to instytucja wciąż zaborczo aktywna. Nigdy nie spoczywa na laurach. Kościół katolicki w Polsce przypuszcza totalną ofensywę. Ja, obywatel świeckiego przecież państwa, czuję się osaczony religią , kościołem, wyznawcami jedynej słusznej religii. Bo ta religia jest wszędzie. W prasie, telewizji, radiu. Jest w szkole, w urzędach i na ulicy. Wciska się do mojego domu i łóżka. Nie mogę obejrzeć wiadomości bez informacji o poczynaniach biskupów, kardynałów, księży, papieża. Co tydzień jakieś ważne kościelne wydarzenie zajmuje łamy oficjalnych mediów. Co miesiąc jakaś ważna rocznica związana z JPII. Im dalej od śmierci JPII tym więcej cudów, których rzekomo był autorem. Wszędzie krzyże, pomniki, tablice upamiętniające, dzwony, święte relikwie, cudowne obrazy, płaczące Madonny, cuda na kominach, drzewach i na szybach w blokowych oknach. Kraj prześciga się w budowaniu coraz większych krzyży, pomników, dzwonów i świątyń. Pielgrzymka goni pielgrzymkę. Co druga ulica, to ulica JPII. Prawie każda szkoła, to szkoła JPII lub prymasa tysiąclecia. Szpitale prawie wyłącznie JPII. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie projektowane przez pijanych cukierników. Naród wali niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych. Nawet z moich ateistycznych podatków zaczyna się budować miejsca kultu czy też opatrzności. Instytucje kościelne i przykościelne stoją poza prawem i nad prawem. Nie obowiązują ich żadne prawa państwa polskiego. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków. To kościół decyduje wreszcie o kształcie i formie oświaty i całego szkolnictwa. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To lokalni księża mają za zadanie jak najczęściej uczestniczyć we wszelkich oficjalnych wydarzeniach samorządowych, a organa samorządowe im to niestety umożliwiają. Nowi władcy Polski, którzy wygrali właśnie wybory, zamierzają swojego boga i wyznanie wprowadzić do konstytucji, prawodawstwa i ustawodawstwa. Wszystkie decyzje polityczne, ekonomiczne i gospodarcze zaczyna podejmować się tylko w obecności hierarchów kościoła. To, co jeszcze wczoraj było po prostu śmieszne, dzisiaj staje się normą społeczną. Żyję w państwie wyznaniowym. Kler w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje (już nawet nie mogę obejrzeć meczu piłkarskiego, bez udziału poprzedzającej go modlitwy). Czuję się osaczony dominującą w tym kraju religią. Jestem wystraszony szturmem kościoła katolickiego, który wciska mi się powoli wszędzie, sączy się niczym jad.
A przecież wydawało mi się, że państwo polskie miało być państwem świeckim, z wyraźnym rozdziałem kościoła od państwa. Widać tylko mi się tak wydawało. Ale dziś powiedziałem dość, dość milczenia. Apeluję do wszystkich, którzy zgadzają się z tym tekstem - przestańmy się bać! To nie jest nic strasznego, że nie wierzysz w boga, lub że nie akceptujesz roli kościoła katolickiego w naszym kraju. Zacznijmy o tym mówić, zacznijmy się temu przeciwstawiać. Mam skromną nadzieję, że tych kilka słów otworzy dyskusję na poruszone tematy i z wielu z nich spadnie zasłona tabu. Zastanawiam się, kiedy na ulicach pojawią się kościelne komanda. Taka religijna policja. Brrrrrr... skóra mi cierpnie.

Kościół staje się jakiś dziwny. Większość twierdzi, że JP II powinien zostać Świętym, ale oni nie bardzo jakoś tego chcą. Mają wątpliwości. Ciekawe, że jakichś tam świętych np. św. Szczepana obrali na świętego, bo umarł za wiarę, a tu człowieka który naprawdę poświęcił życie na pielgrzymki i nawracanie jakoś nie mogą. Przestaję wierzyć w Kościół jako instytucję duchową, bo jak widać, jest to instytucja finansowa. Kościołowi proponuję wejść na Giełdę Papierów Wartościowych, wówczas wszystko inwestuję właśnie w niego. Jak zyskam kupę kasy po "debiucie" i będę obrzydliwie bogaty to może zmienię swoje zdanie...

Przecież "Kościół to ludzie a nie budowle" (tak przynajmniej nam tłumaczono na religii). Wszystko to jedna wielka forsa. Może czas najwyższy zmienić wiarę? Ludzie w Polsce chcą JP II widzieć jako świętego i nie powinno być dyskusji bo to dla nich jest priorytet i wzór do naśladowania, a nie jakaś kongregacja wiary ustalona jako kolejna instytucja, która wszystko potrafi odrzucać. To ludzie mają decydować kto będzie świętym i kogo będą chcieli naśladować w dzisiejszych czasach, a skoro to nie odpowiada klechom, to znaczy że im nie zależy na ludziach tylko na władzy.

Drodzy dostojnicy kościelni !!! Mieliście władzę w Kościele przez długie lata, od konkwistadorów po czasy dzisiejsze i staliście się między innymi przez konkwistadorów największymi zbrodniarzami. Nawet Cortez takim nie był ani nawet Hitler. Jeśli o to chodziło, to gratuluję, udało się wam dopiąć swego. Ja jednak nie pozwolę się zniewolić i zgiąć karku w służalczym ukłonie. Zbyt wiele mam do stracenia. Nie martwcie się jednak – na moje miejsce szybko znajdziecie sobie zamiennik w postaci naiwnej bożej owieczki. Zarżnijcie ją tak jak robicie to do tej pory z pozostałymi owieczkami, których tak gorliwie doglądacie. „Paś owce moje” – rzekł Pan. Czy jednak o taką opiekę chodziło? Nie sądzę…


Pozdr.

[Obrazek: Metal_Johnson.gif]

Stay Invaderized
24-12-2006 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #771
 
A teraz proszę udowodnić te bluzgi które powyżej nabargrałeś ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-12-2006 14:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Invader Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #772
 
AvE,

Ja nie muszę tego robić. To co zostało zapisane na kartach historii nie da się zmienić ani wymazać. Wszyscy o tym wiemy.

Pozdr.

[Obrazek: Metal_Johnson.gif]

Stay Invaderized
24-12-2006 15:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #773
 
Zatem - bluzgasz nie mając żadnego poparcia na swoje absurdalne tezy ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-12-2006 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #774
 
Panowie, raz:
- nie o tym temat

- Invader, za takie wypowiedzi może polecieć ostrzeżenie ,bo to zwykle kalumnie a wypowiedź bez szacunku dla osób wierzących.

Poczytaj regulamin, przypomnij sobi o kierunku i charakterze tego forum.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-12-2006 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #775
 
O rany, a to dobre! Czyta się ten wywód jak kryminał... Sorry... Uśmiech Wiele z tego, co tam skleciłeś jest niestety nieprawdą. W niektórych aspektach się zgadzam, ale niestety większość to Twoje subiektywne odczucia. Nie sądzę byś znał dobrze Kościół od środka. Patrzysz z zewnątrz, widzisz tylko tych dewocyjnych krzykaczy, którym i ja jestem przeciwna. Życzę Ci, byś się nie ograniczał do tego patrzenia z zewnątrz i szufladkowania Kościoła z powodu moherowych babć. Kościół to nie to tylko moherowe staruszki Rydzyka. Mam to szczęście zobaczyć co jest w środku i niestety Cię rozczaruję, ale jest inaczej niż piszesz. I nie mówię tego na obronę Kościoła czy Boga, bo ci obrony nie potrzebują, tylko mówię to co rzeczywiście widzę i czego rzeczywiście doświadczam. Prosty przykład. Kościół i księża wolni od podatków? Dobre sobie, sorry, ale nie wiesz o czym piszesz. Kościół dyskryminuje kobiety? Ha! A wiesz chociaż gdzie leży źródło tego, jak Kościół, podkreślam, traktował kobiety? Znasz dobrze dzieje i tradycje żydowskie jeszcze dłuuugo przed pojawieniem się Jezusa? Nie? Szkoda, one wiele wyjaśniają.
Mocno generalizujesz i przejaskrawiasz. I przykro mi z tego powodu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-12-2006 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Estaton Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #776
 
A ja się z Invaderem zgodzę. Może i racja, że mocno przejaskrawił wszystko. A może i nie. Bo jeżeli w jednym miejscu się napisze tyle złych cech kościoła to może wyglądać na przejaskrawienie. Ale jest jedna sprawa: te fakty (tak, świadomie używam słowa fakty) to prawda. Bo niby jak nie mówić, że kościół spowalniał postęp? Bo niby dlaczego dzieła Kopernika palono? Bo okładka była nieładna? Czy może dlatego, że oficjalnie kościół uznał jego dzieło za fałszywe? A dlaczego wiele z wynalazków opracowano dopiero w XVIII/XIX wieku? Bo ludziom nie chciało się wcześniej pomyśleć, czy może dlatego, że kościół uznawał je za "dzieło szatana"?
A niby nie jesteśmy osaczani religią? To wyjaśnijcie mi, dlaczego w kraju demokratycznym na ścianie sejmu wisi krzyż? To znaczy, że ten sejm nie rządzi Żydami? Muzułmanami? Ateistami? A dlaczego w państwie niereligijnym religia jest nauczana w szkole? Czy przypadkiem kościół nie jest od nauczania religii?
A literatura? Ile dzieł spłonęło tylko dlatego, że kilku ważniaków w czerwonych ubrankach powiedziało: "Mi się to nie podoba"
Już nie wspomnę o wręcz oficjalnym cenniku usług w kościele. i o tym, jak ksiądz na pogrzebie podchodzi do rodziny tuż przed mszą żałobną i mówi wprost załamanej rodzinie, ze jak nie dopłacą to nie poświęci grobu? I to nie są moje wymysły, tylko sam niedawno przeszedłem parę pogrzebów w rodzinie i 4 na 5 przypadków tak to właśnie wyglądało: dopłać bo nie zrobię tego czy tamtego
I niby nie zgadzacie się z Invaderem i ze mną, że były brutalne ataki katolików na inne kultury. To wyjaśnijcie mi, jak zniszczono Majów, Inków czy inne kultury? I ile złota zdobyły kościelne skarbce dzięki temu?
A wy czepiacie się satanistów. Zgadza się, że tych debili co robią jakieś głupie czarne msze puszczając mroczną muzykę i myślą, że są mrocznymi dziećmi szatana, powinno się zamykać w psychiatryku. Ale nigdy nie przelewano tyle krwi, i to przelewano oficjalnie, za zgodą całego kościoła, co dla waszej religii

[ Komentarz dodany przez: Offca: Nie 24 Gru, 2006 23:38 ]
Bo zupa była za słona - to też wina KK 8)
24-12-2006 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #777
 
To jest temat o tym czym jest satanizm a nie o KrK :!: :!:
Kolejne posty nie na temat będą kasowane :evil:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-12-2006 23:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #778
 
Invader napisał(a):bo kościół katolicki jest instytucją i nie ukrywajmy - jedną z najlepiej zorganizowanych mafii i jedną z największych na świecie sekt, wyspecjalizowaną w doskonałym praniu mózgów.
1. Zadatek na Bana
Invader napisał(a):Przecież "Kościół to ludzie a nie budowle" (tak przynajmniej nam tłumaczono na religii). Wszystko to jedna wielka forsa. Może czas najwyższy zmienić wiarę? Ludzie w Polsce chcą JP II widzieć jako świętego i nie powinno być dyskusji bo to dla nich jest priorytet i wzór do naśladowania, a nie jakaś kongregacja wiary ustalona jako kolejna instytucja, która wszystko potrafi odrzucać. To ludzie mają decydować kto będzie świętym i kogo będą chcieli naśladować w dzisiejszych czasach, a skoro to nie odpowiada klechom, to znaczy że im nie zależy na ludziach tylko na władzy.
2. Zadatek na Bana
Invader napisał(a):Zarżnijcie ją tak jak robicie to do tej pory z pozostałymi owieczkami, których tak gorliwie doglądacie. „Paś owce moje” – rzekł Pan. Czy jednak o taką opiekę chodziło? Nie sądzę…
3. Zadatek na Bana
Pluć każdy potrafi. Proszę wykazać rzeczowe argumenty, by móc kontynuowac rozmowę w tym wątku.
Do Adminów zwracam się o danie Panu przynajmniej ostrzeżenia, jeśli nie bana. Jeśli kończa sie Panu rzeczowe argumenty, to pora podjąc refleksje nad tym, co dalej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-12-2006 04:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Invader Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #779
 
AvE,

Estaton napisał(a):[...] Może i racja, że mocno przejaskrawił wszystko

Jakoś nikt tego nie zauważył. Tekst jest prowokacją.

Estaton napisał(a):[...] A wy czepiacie się satanistów. Zgadza się, że tych debili co robią jakieś głupie czarne msze puszczając mroczną muzykę i myślą, że są mrocznymi dziećmi szatana, powinno się zamykać w psychiatryku.

To już było tu tłumaczone, ale chyba niewielu to zrozumiało.

Estaton napisał(a):Ale nigdy nie przelewano tyle krwi, i to przelewano oficjalnie, za zgodą całego kościoła, co dla waszej religii

Dodam: Od czasów niepamiętnych aż do okrutnego wieku XX.

Ks.Marek napisał(a):Do Adminów zwracam się o danie Panu przynajmniej ostrzeżenia, jeśli nie bana. Jeśli kończa sie Panu rzeczowe argumenty, to pora podjąc refleksje nad tym, co dalej.

Za to w moją stronę można było "pluć" bezkarnie, bo ja się nie skarżyłem, co?

Pozdr.

[Obrazek: Metal_Johnson.gif]

Stay Invaderized
25-12-2006 08:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #780
 
Invader napisał(a):Jakoś nikt tego nie zauważył.
To chyba nie czytałeś wszystkich postów. Albo bez zrozumienia.
Nikt Ci nie każe wierzyć w Boga, przynależeć do Kościoła, ale nie zniżaj się do poziomu durnych antyklerykałów i postaraj się okazać choć trochę szacunku wierzącym. Nie zauważyłam, żeby ktoś Cię w jakikolwiek sposób wyzywał czy znieważył na tym forum. Nie? Proszę o cytat. I ze smutkiem niestety przeczytałam te wypociny na temat Kościoła. Nawet jak to była prowokacja. Pytam tylko: prowokacja do czego?! Żeby nam zrobić przykrość? Pokazać jaki jesteś światły pod względem "wiedzy" o Kościele?! Wyżyć się bo nie miałeś na kim?! Tylko dlatego, że mamy inne poglądy niż Ty i że się z Twoimi nie zgadzają??? Myślisz, że jesteśmy szmatami, w które można sobie buty wycierać? To się grubo pomyliłeś. A tak się chwalicie, że samodzielnie myślicie... A widać, nie zawsze Wam to dobrze wychodzi. I przykro mi, że muszę Ci wlepić ostrzeżenie. Nie za cały tekst, ale za fragmenty, które są faktycznie szyderstwami i kpinami, które są przejaskrawione i mijają się z prawdą. Myślałam, że jesteś bardziej rozsądny. Przynajmniej takie wrażenie sprawiałeś.


Skoro więc zeszliśmy z satanizmu na tematy z nim nie związane, odczytuję to, jako wyczerpanie się już dyskusji związanych z problematyką satanistyczną, zatem zamykam powyższy temat na czas nieokreślony.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-12-2006 12:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów