Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadzidełka i takie tam
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Kadzidełka i takie tam
Wolno nam, katolikom używać kadzideł zapachowych? A jeśli już się używało to trzeba się z tego spowiadać?(bo ja jeszcze tego nie zrobiłam)
15-06-2008 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Cytat:W liturgii chrześcijańskiej kadzidło jest symbolem modlitwy unoszącej się do Boga. (Ap 8,4), używa się go dla podniesienia uroczystego nastroju niektórych nabożeństw, a także dla okazania czci osobom lub świetnym przedmiotom (w katolicyzmie i prawosławiu), okadza się więc Najświętszy Sakrament, ołtarz, relikwie, osoby, zwłoki zmarłych podczas pogrzebu. Szczególnie często kadzidła używają liturgie wschodnie.

Według Ewangelii Mateusza kadzidło było jednym z darów trzech mędrców ze Wschodu przyniesionych nowo narodzonemu Chrystusowi.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-06-2008 14:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Kadzidełka i takie tam
aga napisał(a):Wolno nam, katolikom używać kadzideł zapachowych? A jeśli już się używało to trzeba się z tego spowiadać?(bo ja jeszcze tego nie zrobiłam)
jeśli kupowałaś te kadzidełka w sklepach z artykułami New Age to najlepiej od razu udac sie do egzorcysty. Jeśli nie, to spowiedź powinna wystarczyć. :twisted:
15-06-2008 14:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Kadzidełko samo w sobie to nic zdrożnego. Ale faktycznie sprowadzane z Indii, kupowane w sklepach okultystycznych czy nie daj Panie od Krishnowców to duże zagrożenie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-06-2008 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
"Wszystko ma dla mnie takie znaczenie, jakie ja sam temu nadaję" I nie znaczenia gdzie kupie.
15-06-2008 14:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
NO niestety się z Tobą nie mogę zgodzić. Nierzadko przedmioty neutralne po "wyjściu" z fabryki zostają "omantrowane" czy też poświęcone Złemu. Z "mojego" podwórka - kiedyś pisałam w temacie o szkodliwych przedmiotach - 18-letni chłopak próbował popełnić samobójstwo, będąc w głębokiej i nagłej depresji niewyjaśnionego pochodzenia, dopiero rozeznanie księdza egzorcysty nakierowało na kadzidełka kupowane przez niego regularnie w "indyjskim" sklepie.

Cytat:"Wszystko ma dla mnie takie znaczenie, jakie ja sam temu nadaję"

Owszem.Tylko pominąłeś wolę sprzedającego.

Nie twierdzę, że każdy taki przedmiot musi być niebezpieczny. Po prostu warto zwrócić uwagę na pochodzenie tego typu rzeczy.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-06-2008 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
Nie lepiej kupić Brise essence? ;P Tylko nie zapach "czar lotosu" Szczęśliwy Oczko
A poważnie... Skoro masz Aga świadomość, że to może nieść jakiekolwiek zagrożenie duchowe, to czemu to kupujesz? Nie piszę "musi", bo pewnie nie zawsze niesie, ale w wielu przypadkach niestety tak jest. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi mi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja sam niczemu nie oddam się w niewolę. Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje. Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-06-2008 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Wczoraj byłem na mszy o uzdrowienie wspólnoty Mamre:]
Miałem na sobie koszulę ze smokiem (ktrórą strasznie lubię). Podeszła do mnie młoda dziewczyna, przerwała modlitwę, i uświadamiała, jakie to zło promuję. Że czczę demony. Że otwieram się nosząc tę koszulę na demony i zamykam na łaskę Bożą. Że wszystko, co ze Wschodu, ma diabelskie pochodzenie... Że powinienem ją czym prędzej spalić i poprosić o modlitwę o uwolnienie Szczęśliwy

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
15-06-2008 17:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
A czy wszystkie kadzidełka są z Indii?? czy wszystko co inne jest diabelskie ??
To jedynie, kadzidełka zamienić na świeczki. Bo osobiście dostałam kadzdełka ale one jakoś nie sprawiały ładnych zapachów w domu wręcz odwrotnie. Lepsze są świeczki jak dla mnie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-06-2008 17:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Sivis Amariama napisał(a):i poprosić o modlitwę o uwolnienie Szczęśliwy
A ona i jej podobni winni modlić sie o rozum.
15-06-2008 18:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
JA bym zaś proponował nie bagatelizować sprawy.
Faktem jest że wszystkie "gadżety" i pokarmy "krisznowców" poświęcone są obcym "bóstwom" (a raczej - demonom).
O sile danego świństwa trudno nam mówić - niewątpliwie dużo zależy od celu jaki został wyprodukowany dany przedmiot.
My nie zdajemy sobie sprawę z faktu że dany przedmiot poświęcony demonom zaczyna działać.
Czasami to rzeczywiście niegroźne sprawy - czasem można ściągnąć na siebie spore przekleństwo.
Lepiej tego unikać.
A na pewno nie kpić ze sprawy i nie bagatelizować bo zło naprawdę wszelkiego rodzaju wciska sie nam do domów.
Począwszy od ociekających seksem "reklam" i filmów w telewizji a skończywszy na takich sprawach jak radiestezja "energoterapia" i amulety.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-06-2008 18:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
Cytat:Wczoraj byłem na mszy o uzdrowienie wspólnoty Mamre:]

Fajnie, miałam być, tylko autokar nawalił.


Cytat:Miałem na sobie koszulę ze smokiem (ktrórą strasznie lubię). Podeszła do mnie młoda dziewczyna, przerwała modlitwę, i uświadamiała, jakie to zło promuję. Że czczę demony. Że otwieram się nosząc tę koszulę na demony i zamykam na łaskę Bożą. Że wszystko, co ze Wschodu, ma diabelskie pochodzenie... Że powinienem ją czym prędzej spalić i poprosić o modlitwę o uwolnienie Szczęśliwy
hmm wiesz... ja bym również sprawy nie bagatelizowała. Nie wiem, kto do ciebie podszedł i jak sprawa wyglądała, czy odebrałeś to jako wtrącanie się w nie swoje sprawy, czy jako braterskie zawrócenie uwagi... nie wiem. Ja wiem tylko, że dziewczyna miała rację, niezależnie od formy.

Cytat:A ona i jej podobni winni modlić sie o rozum.
Wszyscy powinniśmy się o rozum modlić Oczko
Czemu sądzisz, że ona szczególnie? Oczko Widzisz, chiński smok jest wyraźnym symbolem, dla nas może trudnym do odczytania, natomiast we wschodnich tradycjach jego znaczenie jest bardzo jasno zarysowane. Smok jest symbolem koncepcji yang, jest ściśle związany z dualizmem, który przecież w oczywisty sposób chrześcijaństwu zaprzecza.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-06-2008 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
omyk napisał(a):Widzisz, chiński smok jest wyraźnym symbolem, dla nas może trudnym do odczytania, natomiast we wschodnich tradycjach jego znaczenie jest bardzo jasno zarysowane. Smok jest symbolem koncepcji yang, jest ściśle związany z dualizmem, który przecież w oczywisty sposób chrześcijaństwu zaprzecza.
A jakie to może miec dla mnie znaczenie?

"Pasterzem moim jest Pan...
...nawet gdy chodzę doliną śmierci
nie lękam się złego
bo Ty jesteś ze mną."
15-06-2008 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Kyllyan napisał(a):A jakie to może miec dla mnie znaczenie?
Oddawanie czci obcym bóstwom - godzenie w I Przykazanie

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-06-2008 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Rachel napisał(a):
Cytat:W liturgii chrześcijańskiej kadzidło jest symbolem modlitwy unoszącej się do Boga. (Ap 8,4), używa się go dla podniesienia uroczystego nastroju niektórych nabożeństw, a także dla okazania czci osobom lub świetnym przedmiotom (w katolicyzmie i prawosławiu), okadza się więc Najświętszy Sakrament, ołtarz, relikwie, osoby, zwłoki zmarłych podczas pogrzebu. Szczególnie często kadzidła używają liturgie wschodnie.

Według Ewangelii Mateusza kadzidło było jednym z darów trzech mędrców ze Wschodu przyniesionych nowo narodzonemu Chrystusowi.

Ja mówię o kadzidełkach takich, co się w sklepie kupuje i pali w domu.

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 19:58 ]
omyk napisał(a):Skoro masz Aga świadomość, że to może nieść jakiekolwiek zagrożenie duchowe, to czemu to kupujesz?

A gdzie ja napisałam, że kupuję? Kiedyś kupowałam, ale dopiero teraz jakoś sobie uświadomiłam pochodzenie itd. Przypomniało mi się, że miałam także różne rzeczy z tzw. sklepu indyjskiego. I co, też mam o tym powiedzieć? do jutrzejszej spowiedzi muszę wiedzieć.
15-06-2008 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów