Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszystko to co zakryte = niepotrzebne i niebiezpieczne
Autor Wiadomość
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Wszystko to co zakryte = niepotrzebne i niebiezpieczne
Widzę, że ostatnio przybyło na to forum osób interesujących się ezoteryzmem, okultyzmem, paranormalnymi rzeczami, czyli moje stare ukochane tematy. Strasznie mnie to kiedyś fascynowało, bardziej niż sprawy wiary - mój błąd. Język Dla katolika w ogóle jest to niepotrzebne, a praktykowanie kłóci się z I przykazaniem i może prowadzić nawet do opętania demonicznego. :evil:
Więc nie tworzyć żadnych kulek psi, nie stymulować czakramów, nie bawić się wahadełkiem, nie chodzić do wróżek, a jeśli ktoś jest chory, to nie do bioenergoterapeutów, ale do lekarzy. Uciekając się do takich niejasnych praktyk, zainteresowań można nieźle się pokaleczyć. A opętania demoniczne toż to nie bajki. :evil: To Bogu trzeba UFAĆ, Bogu trzeba wierzyć, modlić się do Niego o to czego chcemy. Tylko tak można znaleźć szczęście. Uśmiech

"O tym rozmyślaj, co ci nakazane, bo rzeczy zakryte nie są ci potrzebne."
Fragment z Księgi Syracydesa. :mrgreen:

DLA WSZYSTKICH KOCHAJĄCYCH MAGICZNE TEMATY:
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index....Itemid=157
Radzę czytać, mi pomogło. :mrgreen:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
29-10-2008 01:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Bioman napisał(a):nie stymulować czakramów
Najlepiej se je pozatykaj, szybciej problem się rozwiąże Uśmiech
Jak byś choć troszkę w temacie się orientował, to byś takich głupot nie wypisywał. Każdy ruch, każdy oddech jest stymulacją czakramów. Spróbuj więc się do swojej rady samemu zastosować a potem opisz (choćby z zaświatów) jak to jest nie oddychać by czasami Boga nie urazić Uśmiech
29-10-2008 08:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
The_one Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
"O tym rozmyślaj, co ci nakazane, bo rzeczy zakryte nie są ci potrzebne."
Lol......Wiesz co Ty bys robil gdyby wszyscy tak uwazali ?:>

""Dla katolika w ogóle jest to niepotrzebne, a praktykowanie kłóci się z I przykazaniem i może prowadzić nawet do opętania demonicznego. ""
No cuż znam pare osob praktykujących i zaden niedoszedl jeszcze do ""opetania demonicznego""
A z jakim przykazaniem sie klóci?

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Sro 29 Paź, 2008 08:41 ]
weź do ręki słownik ortograficzny,bo twoje zdania roją się od błędów. 8)
29-10-2008 09:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Komzar napisał(a):Jak byś choć troszkę w temacie się orientował, to byś takich głupot nie wypisywał. Każdy ruch, każdy oddech jest stymulacją czakramów.
Tak się składa, że mam pojęcie o tym. I jeśli pisałem stymulacje czakramów, to miałem na myśli ŚWIADOME ich pobudzanie. To jest pierwszy krok, by wejść w to <ocenzurowano>. Język

The_one napisał(a):"O tym rozmyślaj, co ci nakazane, bo rzeczy zakryte nie są ci potrzebne."
Lol......Wiesz co Ty bys robil gdyby wszyscy tak uwazali ?:>
Czytaj zakryte w sensie duchowym. :krzywy:

The_one napisał(a):No cuż znam pare osob praktykujących i zaden niedoszedl jeszcze do ""opetania demonicznego""
Do czasu... ekstremalne opętanie nie przychodzi od razu. :twisted:

The_one napisał(a):A z jakim przykazaniem sie klóci?
Z pierwszym.
Cytat:Okultyzm (czyli wszelkie formy wróżbiarstwa, astrologia, jasnowidztwo, chiromancja, posługiwanie się medium, wywoływanie zmarłych, odwoływanie się do szatana, korzystanie z horoskopów itp., trzeba nazwać prawdziwą religią szatana dlatego, że wszyscy którzy go praktykują, występują przeciwko pierwszemu przykazaniu Dekalogu: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną” (Wj 20,3) „Pan jest naszym Bogiem - Panem Jedynym. Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego serca swego, z całej duszy swojej, ze wszystkich sił swoich” (Pwt 6,4-5).
http://www.czogori.pl/index.php?id=107&id2=101

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
29-10-2008 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cytat:Tak się składa, że mam pojęcie o tym. I jeśli pisałem stymulacje czakramów, to miałem na myśli ŚWIADOME ich pobudzanie.
To te czakramy w ogóle istnieją? I KrK o tym wie i nic nam nie mówi? Dlaczego to ukrywają?
A jak już się wie, że istnieją to każdy oddech jest świadomym ich pobudzaniem bo przecież już istnieje ta świadomość, że istnieje powiązanie między oddechem a pracą czakramów Uśmiech
Nieświadome jest do momentu zdobycia o nich wiedzy.
Pytanie kolejne, jeżeli masz o tym pojęcie to skąd? Sam praktykowałeś? Jeżeli tak to jak? I jeżeli tak to dlaczego Cię nie opętało?
29-10-2008 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Komzar napisał(a):Pytanie kolejne, jeżeli masz o tym pojęcie to skąd? Sam praktykowałeś? Jeżeli tak to jak?

Z tego, co mi wiadomo, na forum nie wolno udzielać tego typu "wskazówek".
29-10-2008 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
To pytanie o 'jak' niech pominie Uśmiech
29-10-2008 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
Cytat:No cuż znam pare osob praktykujących i zaden niedoszedl jeszcze do ""opetania demonicznego""
A z jakim przykazaniem sie klóci?
A skąd wiesz?
Kłóci się z 1 przykazaniem.
Podajesz ciekawą lokalizację swego pobytu...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2008 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Tu można się kłócić i kłócić. Ezoteryk czytając katolickie ostrzeżenia przed okultyzmem widzi tylko ogólne stwierdzenia, że to jest złe, że to prowadzi do opętania itd. itd. Wciąż to samo. Ezoteryk już przez to przeszedł, ma szerszą wiedzę na ten temat, w przeciwieństwie do niezorientowanych katolików i jest to całkiem normalne. Widziałem zarzuty przeciwko channelingowi i podświadomości. Te sprawy są niebezpieczne, bo mamy związek ze złymi duchami które tylko czychają aby nam zaszkodzić. A channeling wg ezo polega głównie na kontaktowaniu się z
- podświadomością,
- nadświadomością, MTJ, swoją wyższą jaźnią, wyższym ja, czymś w rodzaju Anioła Stróża,
- najlepsi z najlepszych podobno kontaktują się z kosmitami: Plejadanami itp. (nie śmiać się Język )
- można też kontaktować się ze zmarłymi bliskimi
Owszem, nie jest to do końca bezpieczne, ale spotkania ze złymi duchami mają miejsce bardzo rzadko, a nawet gdyby, to człowiek jest od większości takich stworów silniejszy Uśmiech
Nie jestem zwolennikiem spirityzmu/channelingu, chciałem tylko pokazać, że czasami ludzie wrzucają wszystko do jednego worka aby to potępić. Ezoteryka takie coś niestety nie przekonuje..

Nie bój si? nieznanego.
29-10-2008 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
Glowa napisał(a):Owszem, nie jest to do końca bezpieczne, ale spotkania ze złymi duchami mają miejsce bardzo rzadko, a nawet gdyby, to człowiek jest od większości takich stworów silniejszy Uśmiech

No napewno. Jak się trafi Szatan, Lucyfer, Belial, Leaviatan no w ostateczności Legion. To fakt człowiek niby silniejszy? Nie każdy demon na smamy początku pokazuje swoje prawdziwe Ja i moc. Czasami nawet kręgi ochronne i woda święcona nie pomogą. O krzyżu nawet nie wspomne.
29-10-2008 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
Mówię o większości przypadków astralnych bytów. Uważaj, że np. wyjdziesz z ciała i zaraz opęta Cię sam Lucyfer -_-

Nie bój si? nieznanego.
29-10-2008 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
Jak Obee jest możliwe to to że cie Lucek :diabelek: odwiedzi też.
Z obee jest mniejsze nebezpieczeństwo niż z rytułałami okultystycznymi lub satanistycznymi.
29-10-2008 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Jak słucham co wy tu wypisujecie to cieszę się, że już nie wieże w takie rzeczy. Czuje się człowiekiem (zsocjalizowanym organizmem) mającym własną wolę, nie posiadającym, żadnych punktów energii (co kol wiek energia miała by oznaczać :?) takich jak czakramy, nie rozmawiającym z krasnoludkami, duszkami, aniołkami i diabełkami - i takie postrzeganie świata i siebie mi pasuje. Jak sobie pomyśle, że wierzył bym w takie rzeczy to aż mnie ciarki przechodzą - przecież to może prowadzić do czegoś ala schizofrenia paranoidalna. No ale mniejsza...


Glowa napisał(a):Widziałem zarzuty przeciwko channelingowi i podświadomości. Te sprawy są niebezpieczne, bo mamy związek ze złymi duchami które tylko czychają aby nam zaszkodzić.

Te 'złe duchy' pojawiają się dlatego, że ludzie za bardzo zajmują się 'sztuczkami' zapominając o świecie realnym, a te 'złe duchy' to po prostu choroby psychiczne.


Glowa napisał(a):- najlepsi z najlepszych podobno kontaktują się z kosmitami: Plejadanami itp. (nie śmiać się Język )

Już kontakt z kosmitami jest dla mnie mniej zabawny niż reszta przykładów 'kontaktów', gdyż jest to możliwe (o ile istnieją i o ile będą mieli ochotę się z nami porozumieć [oczywiście wg. praw fizyki]).


AbiSh napisał(a):Z obee jest mniejsze nebezpieczeństwo niż z rytułałami okultystycznymi lub satanistycznymi.

Co rozumiesz przez satanizm? :roll:


Pozdrawiam
29-10-2008 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
... nie rozmawiającym z krasnoludkami, duszkami, aniołkami i diabełkami - i takie postrzeganie świata i siebie mi pasuje. Jak sobie pomyśle, że wierzył bym w takie rzeczy to aż mnie ciarki przechodzą - przecież to może prowadzić do czegoś ala schizofrenia paranoidalna. No ale mniejsza...
[/quote]

Obrażasz ezoteryków

Fils napisał(a):Co rozumiesz przez satanizm? :roll:
Co postrzegasz przez google?

Satanizm teistyczny - wierzących w istnienie osobowego Szatana i oddających mu cześć - np. wyznawcy Kościoła Azazela. Według niektórych z nich, Szatan jest w rzeczywistości najwyższym z bogów zajmujących się ludzkością, reprezentującym prawdziwą naturę człowieka

Jak i

Satanizm laveyański (filozoficzny) - uznających Szatana za symbol pewnych idei, takich jak siła woli i postępowanie według swoich pragnień niezależnie od ich moralnej oceny - np. Anton Szandor LaVey.

Mimo wszystko czczą szatana tak jak wskazuje LaVeya książka i ryty w niej zawarte miałem na myśli.
29-10-2008 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #15
 
Cytat:Tu można się kłócić i kłócić. Ezoteryk czytając katolickie ostrzeżenia przed okultyzmem widzi tylko ogólne stwierdzenia, że to jest złe, że to prowadzi do opętania itd. itd. Wciąż to samo. Ezoteryk już przez to przeszedł, ma szerszą wiedzę na ten temat, w przeciwieństwie do niezorientowanych katolików i jest to całkiem normalne. Widziałem zarzuty przeciwko channelingowi i podświadomości. Te sprawy są niebezpieczne, bo mamy związek ze złymi duchami które tylko czychają aby nam zaszkodzić. A channeling wg ezo polega głównie na kontaktowaniu się z
- podświadomością,
- nadświadomością, MTJ, swoją wyższą jaźnią, wyższym ja, czymś w rodzaju Anioła Stróża,
- najlepsi z najlepszych podobno kontaktują się z kosmitami: Plejadanami itp. (nie śmiać się Język )
- można też kontaktować się ze zmarłymi bliskimi
Owszem, nie jest to do końca bezpieczne, ale spotkania ze złymi duchami mają miejsce bardzo rzadko, a nawet gdyby, to człowiek jest od większości takich stworów silniejszy Uśmiech
Nie jestem zwolennikiem spirityzmu/channelingu, chciałem tylko pokazać, że czasami ludzie wrzucają wszystko do jednego worka aby to potępić. Ezoteryka takie coś niestety nie przekonuje..
Naiwność, naiwność do potęgi n-tej...

Cytat:Ezoteryk czytając katolickie ostrzeżenia przed okultyzmem widzi tylko ogólne stwierdzenia, że to jest złe, że to prowadzi do opętania itd. itd. Wciąż to samo. Ezoteryk już przez to przeszedł, ma szerszą wiedzę na ten temat, w przeciwieństwie do niezorientowanych katolików i jest to całkiem normalne.

Jest dokładnie odwrotnie. Mamy w Kościele katolików, którzy byli ezoterykami i Bogu dzięki wrócili do Boga i Kościoła. Oni już właśnie to i owo przeszli, przeszli uwolnienie i świadczą, ostrzegając przed złem. Przykłady takich osób są ostrzeżeniem dla nas, a szczególnie dla tych, do których samo teoretyczne ostrzeżenie nie przemawia. Oby taka osoba umiała uczyć się na cudzych błędach...

Cytat:Widziałem zarzuty przeciwko channelingowi i podświadomości. Te sprawy są niebezpieczne, bo mamy związek ze złymi duchami które tylko czychają aby nam zaszkodzić. A channeling wg ezo polega głównie na kontaktowaniu się z
- podświadomością,
- nadświadomością, MTJ, swoją wyższą jaźnią, wyższym ja, czymś w rodzaju Anioła Stróża,
- najlepsi z najlepszych podobno kontaktują się z kosmitami: Plejadanami itp. (nie śmiać się Język )
- można też kontaktować się ze zmarłymi bliskimi
Owszem, nie jest to do końca bezpieczne, ale spotkania ze złymi duchami mają miejsce bardzo rzadko, a nawet gdyby, to człowiek jest od większości takich stworów silniejszy Uśmiech
1) Znów: ogromna naiwność. Myślisz, że kontaktując się z pod/nad/obok/przy/naprzeciw/dodaj-co-chcesz -- świadomością, z 'kosmitami' czy co tam jeszcze nawymieniałeś, kontaktujesz się z CZYMKOLWIEK INNYM OD DEMONÓW? Nie. Po prostu zostajesz oszukany, wykorzystany. Demon owija cię wokół palca i potrafi wmówić, ze kontaktujesz się z czymkolwiek, a tak naprawdę w swojej naiwności oddajesz cześć szatanowi. Oby to nie dotyczyło Ciebie osobiście!
2) Dla katolików cenna uwaga: spójrzcie, jak autor określa "coś w rodzaju anioła stróża": jako 'wyższe ja'. Jest to dla nas wystarczający dowód na demoniczne źródła tych dziwnych rzeczy, żaden Boży Anioł nie uważa się za 'wyższe ja' człowieka, a jak wiemy, demony są upadłymi aniołami...
3) Znów do autora cytowanego postu: To, co napisałam wers wyżej - szatan i inne demony są upadłymi aniołami. Nie łudź się, że jesteś mocniejszy od któregokolwiek z aniołów. To kolejna ogromna naiwność. Wielka, wielka, wieeeelka. Każdy anioł jest od ciebie niewyobrażalnie bardziej inteligentny. Każdy - niewyobrażalnie mocniejszy. Nie jesteś w stanie w ogóle się porównywać, a co dopiero - mówić o swojej mocy nad nimi.
Różnica między Aniołami, a upadłymi aniołami jest taka, że Anioł służy Bogu, a więc nie będzie ci chciał wyrządzić krzywdy i wykorzystać swojej mocy przeciw tobie. Na litość upadłych aniołów (demonów) nie ma co liczyć. One potrafią tylko nienawidzić.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2008 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów