Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszystko to co zakryte = niepotrzebne i niebiezpieczne
Autor Wiadomość
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Cytat:Jest dokładnie odwrotnie. Mamy w Kościele katolików, którzy byli ezoterykami i Bogu dzięki wrócili do Boga i Kościoła.
A mogli by Ci specjaliści z doświadczeniem tu się wypowiedzieć i odpowiedzieć na konkretne pytania?
Bo na razie to rozmowa toczy się miedzy praktykami a znawcami literatury - wybacz ale to jak rozmowa głuchego z niewidomym.
30-10-2008 08:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Komzar napisał(a):To te czakramy w ogóle istnieją? I KrK o tym wie i nic nam nie mówi? Dlaczego to ukrywają?
Czakramy to wynalazek religii Wschodu... Po co KrK ma się tym zajmować? :krzywy:
Komzar napisał(a):A jak już się wie, że istnieją to każdy oddech jest świadomym ich pobudzaniem bo przecież już istnieje ta świadomość, że istnieje powiązanie między oddechem a pracą czakramów Uśmiech
Nieświadome jest do momentu zdobycia o nich wiedzy.
Komzar, samą wiedzą, że je masz ich nie pobudzisz. :krzywy:
Komzar napisał(a):Pytanie kolejne, jeżeli masz o tym pojęcie to skąd? Sam praktykowałeś? Jeżeli tak to jak? I jeżeli tak to dlaczego Cię nie opętało?
Wykonywałem specjalne ćwiczenia na pobudzenie czakramów rąk dłuższy czas, wciągnie "energii", jej przesył, aury, te pierdy. :krzywy: Zachwyciły mnie wrażenia jakie odczuwałem. :krzywy: Nie będę tego wszystkiego opisywał. Modliłem się dużo wtenczas, m.in. też o to, by poznać prawdę czy jest to dobre. Dlaczego mnie nie opętało? Może właśnie dzięki modlitwie. Chociaż kto wie czy czegoś złego na siebie nie ściągnąłem, ostatnio zszedłem na dno... i nie chce mi się o tym pisać. :/

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
30-10-2008 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Bioman! Pan wysłuchał Twoich modlitw i dał Ci poznać prawdę o czakramach i innych tego typu rzeczach. Dzięki, że chcesz głosić prawdę na forum, jako osoba, która ma osobiste doświadczenie w 'tych sprawach'.
Proś Pana o całkowitą wolność, trwaj w wierności Jemu, módl się (szczególnie na Różańcu, do św. Michała Archanioła, litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa, koronką do Miłosierdzia Bożego), przystępuj regularnie do sakramentów... To "dno" cię nie dosięgnie, jeśli będziesz trwał w Miłości Pana, nie bój się Uśmiech
Jeśli chcesz - służę pw i modlitwą Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-10-2008 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat:Czakramy to wynalazek religii Wschodu... Po co (...) się tym zajmować?
A dlatego, że Wschód jest bardziej rozwinięty duchowo, a Zachód tylko cywilizacyjnie :wink:
Bioman, załóżmy że jesteś początkującym ezoterykiem, ale przez przekonania religijne wpajane Ci od małego masz wielkie wątpliwości. Skupiasz się na tym, że to co robisz jest złe i przez to czujesz się źle i przyciągasz nieszczęścia.

Nie bój si? nieznanego.
30-10-2008 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Glowa napisał :
Cytat:A dlatego, że Wschód jest bardziej rozwinięty duchowo, a Zachód tylko cywilizacyjnie.

Z tym stwierdzeniem się zgadzam. Gdyby Zachód bardziej rozwinął się duchowo to nie kusiłyby go religie Wschodu i magia, a co za tym idzie bylibyśmy wolni od okultyzmu, bo wystarczyłaby nam nasza własna spuścizna np. zasady chrześcijańskie. Ale ponieważ cywilizacyjnie się rozwinęliśmy, a duchowość nie poszła w parze z rozwojem cywilizacyjnym, więc puste przestrzenie często są zastępowane tym, co jest ideologicznie cywilizacji zachodniej obce.

Możemy tu się czuć w pewnym sensie winni jako cywilizacja zachodnia - winni zaniedbania w sferze duchowej. Stworzyliśmy bowiem sytuację, która sprzyja laicyzacji, ateizmowi i dalekowschodnim naleciałościom.

Jako cywilizacja zachodnia mieliśmy jednak i mamy realną szansę wyprzedzić Wschód, z tymże teraz to trudniejsze. Cywilizacja zachodnia jednak przewyższa wschodnią, bo ma duchowość trwałą i ugruntowaną w przeciwieństwie do wciąż ewoluującej duchowości Wschodu.
30-10-2008 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Chciał nie chciał znów muszę się zgodzić z Polonium! Uśmiech

Co do tych czakramów. Jeżeli są, to jest to dzieło Boże i jest częścią naszego ciała biologicznego. Jeżeli ich nie ma to choć byś 1000 lat przez nie energie wciągał to co najwyżej odmy dostaniesz Uśmiech
KrK wyraźnie mówi o zachowaniu równowagi między rozwojem duchowym a fizycznym i tu się zgadzam z tymi naukami w 100%. O budowie naszego ciała za wiele jeszcze nie wiemy i jeżeli są ćwiczenia oddechowe które przynoszą korzyści naszemu Ciału to powinny być zaakceptowane przez KrK. Wiem, że nauki akademickie takie praktyki popierają bo znają dobroczynny wpływ relaksu na nasz organizm.
I żadnej religii do tego dołączać nie trzeba, to są ćwiczenia a nie wiara w tego czy innego bożka.
30-10-2008 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
AbiSh napisał(a):Fils napisał/a:
Co rozumiesz przez satanizm? :roll:

Co postrzegasz przez google?

Satanizm teistyczny - wierzących w istnienie osobowego Szatana i oddających mu cześć - np. wyznawcy Kościoła Azazela. Według niektórych z nich, Szatan jest w rzeczywistości najwyższym z bogów zajmujących się ludzkością, reprezentującym prawdziwą naturę człowieka

Jak i

Satanizm laveyański (filozoficzny) - uznających Szatana za symbol pewnych idei, takich jak siła woli i postępowanie według swoich pragnień niezależnie od ich moralnej oceny - np. Anton Szandor LaVey.

Mimo wszystko czczą szatana tak jak wskazuje LaVeya książka i ryty w niej zawarte miałem na myśli.

Zadałem pytanie 'co rozumiesz przez satanizm', a nie co to jest satanizm. No i ostatnie zdanie pokazuje, że nie rozumiesz czym jest satanizm, a to dlatego, że znasz go tylko jako satanizm okultystyczny. Jest wiele rodzajów satanizmu i nie każdy jest okultystyczny, tak więc pisanie
Cytat:niż z rytułałami okultystycznymi lub satanistycznymi.
mija się z celem, gdyż okultyzm = rytuały satanizmu okultystycznego. Satanizm Antona Laveya to sposób życia opierający się na hedonizmie i liberalizmie, pogląd ten jest 'stosowany' przez katolików/teistów jak i ateistów. Często satanizm oznacza ateizm połączony z wiarą w 'czary mary' - można to uznać za odmianę panteizmu w sumie #-o . Tak więc satanizm to strasznie ogólne pojęcie...


Polonium napisał(a):Gdyby Zachód bardziej rozwinął się duchowo to nie kusiłyby go religie Wschodu i magia, a co za tym idzie bylibyśmy wolni od okultyzmu, bo wystarczyłaby nam nasza własna spuścizna np. zasady chrześcijańskie.

Ależ, zachód rozwija się duchowo (niestety) - USA. Europa na szczęście odrywa się od mitów i tu się z tobą zgodzę - coraz mniej wierzymy w duchowość. No ale w końcu w europie nie wykształciła się nigdy żadna duża religia, a już na pewno żadna monoteistyczna - wszystkie religie w europie to naleciałości ze wschodu; naszymi 'wynalazkami' są raczej racjonalizm i ateizm.


AbiSh napisał(a):Obrażasz ezoteryków

:? Czy lekarz twierdząc, że paląc, można dostać raka płuc obraża palaczy?
30-10-2008 21:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Fils napisał :
Cytat:No ale w końcu w Europie nie wykształciła się nigdy żadna duża religia, a już na pewno żadna monoteistyczna - wszystkie religie w Europie to naleciałości ze wschodu; naszymi 'wynalazkami' są raczej racjonalizm i ateizm.

Tu nie mogę się zgodzić w 100 %. W Europie wykształciła się religia monoteistyczna, a jest nią chrześcijaństwo. Rozszerzyło się na cały kontynent dzięki działalności misjonarzy. Naleciałości ze Wschodu nie było przez wiele wieków i dopiero w ostatnich wiekach się pojawiły, ale nie są dominujące. Racjonalizm różnie bywa oceniany, natomiast ateizm jest szkodliwy ze względu na konfliktowość. Ateizm rodzi konflikty między wierzącymi i niewierzącymi oraz sprzyja schizmom i apostazji, przez co jest realnie niebezpieczny.

Zakładamy, że w sytuacjach ekstremalnych przetrwają tylko jednostki najsilniejsze, w tym przypadku tylko osoby o mocnej wierze nie ulegną ateizacji i laicyzacji oraz nie popadną w okultyzm, a już się wydawało, że ta zasada tu nie obowiązuje. Tu nie straszę, ale nieugruntowana wiara i moralność naraża nas na realne niebezpieczeństwo.
30-10-2008 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Polonium napisał(a):Tu nie straszę, ale nieugruntowana wiara i moralność naraża nas na realne niebezpieczeństwo.
Słusznie prawisz, potem wymyślają w parlamencie takie głupoty jak zakaz aborcji nie rozumiejąc zupełnie, że zbrodnie tym samym według prawa Boskiego (wiary katolickiej) popełniają.
30-10-2008 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
Chrześcijaństwo powstało w Azji, a nie w Europie - ta religia ma korzenie w judaizmie (religii bliskowschodniej/północo afrykańskiej), a jej mesjasz (to jest Jezus) też 'żył' w Afryce. A to, że chrześcijanie zawędrowali do Europy to już tylko migracja ludności.


Polonium napisał(a):Ateizm rodzi konflikty między wierzącymi i niewierzącymi oraz sprzyja schizmom i apostazji, przez co jest realnie niebezpieczny.

Na tej samej zasadzie mogę stwierdzić, że katolicyzm rodzi konflikty... (np. inkwizycja, krucjaty, nawracanie siłą Indian itp , ... itd Oczko ). Nie mów, że jakiś pogląd rodzi konflikty i nie bezpieczeństwo, bo to jest chyba nieubłaganą rolą 'poglądu' - zawsze bowiem ludzie będą mieli między sobą konflikty, bo nigdy tak nie będzie, że wszyscy będą mieli jednakowe poglądy - no może po za utopijnym komunizmem hehehe Szczęśliwy . Zgodzę się jednak z tym, że ateizm sprzyja apostazji - w końcu taka 'jego rola' :mrgreen: (sam planuję złożyć apostazje jak będę miał czas ;p).



Polonium napisał(a):Zakładamy, że w sytuacjach ekstremalnych przetrwają tylko jednostki najsilniejsze, w tym przypadku tylko osoby o mocnej wierze nie ulegną ateizacji i laicyzacji oraz nie popadną w okultyzm, a już się wydawało, że ta zasada tu nie obowiązuje. Tu nie straszę, ale nieugruntowana wiara i moralność naraża nas na realne niebezpieczeństwo.

No tak 'źle' jeszcze z religią nie jest. Powiedział bym raczej, że aby zostać ateistą np. w Polsce to należy mieć bardzo silny charakter - wiem to po sobie. Bez samozaparcia trudno przetrwać we własnych przekonaniach jeżeli zewsząd ogarnia nas brak akceptacji...


Komzar Eee? O jakim prawie boskim mówisz? Możesz sprecyzować swoją wypowiedź?



Pozdrawiam
30-10-2008 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Fils napisał :
Cytat:Zgodzę się jednak z tym, że ateizm sprzyja apostazji - w końcu taka 'jego rola' :mrgreen: (sam planuję złożyć apostazje jak będę miał czas ;p).

Cytat:Powiedział bym raczej, że aby zostać ateistą


Pozwól, że wystosuję upomnienie braterskie. Upomnę Cię jak katolik katolika. Otóż utożsamiasz się publicznie z Kościołem Rzymsko-katolickim (KRK), a piszesz o apostazji ? Dokąd zmierzasz ?

Proszę moderację o niekasowanie upomnienia. Chrześcijaństwo nie zabrania upominać.
30-10-2008 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
Nie utożsamiam się z katolicyzmem (choć jeszcze formalnie do niego należę) - jestem ateistą Uśmiech. Ale chyba wiem o co ci chodzi... W 'skąd' mam wpisane KRK ale oznacza to nie Kościół Rzymsko Katolicki tylko Kraków - tak jak Wawa to Warszawa. Uśmiech


Pozdrawiam
30-10-2008 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #28
 
Cytat:
Co do tych czakramów. Jeżeli są, to jest to dzieło Boże i jest częścią naszego ciała biologicznego.
Słuszna uwaga, że się wtrącę. Możnaby rozwinąć ten temat.

Nie bój si? nieznanego.
30-10-2008 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
Fils napisał(a):Zadałem pytanie 'co rozumiesz przez satanizm', a nie co to jest satanizm. No i ostatnie zdanie pokazuje, że nie rozumiesz czym jest satanizm, a to dlatego, że znasz go tylko jako satanizm okultystyczny. Jest wiele rodzajów satanizmu i nie każdy jest okultystyczny, tak więc pisanie
Jak chesz co rozumiem to powiem Ci w skrócie. Czczenie szatana itp. oraz filozofię satanistyczną.
Glowa napisał(a):Cytat:

Co do tych czakramów. Jeżeli są, to jest to dzieło Boże i jest częścią naszego ciała biologicznego.

Słuszna uwaga, że się wtrącę. Możnaby rozwinąć ten temat.

Są one jakośudokumentowane naukowo? Mimo to nie wszystko co udokumentowane kościuł chce zaakcepotwać. Począwszy od heliocentris i jej początkach 8-[
30-10-2008 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
Glowa Ale co tu rozwijać? Najpierw trzeba udowodnić, że są Oczko. Po za tym to, że 'są' częścią naszego ciała to nic nie oznacza bowiem, mogą służyć do złowieszczych celów. (Wypowiadam się patrząc na temat ze strony katolicyzmu)

Pozdrawiam
30-10-2008 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów