Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy religia staje się magią
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Scott napisał(a):Mówisz o bilokacji, też działanie Boga. Z tym że sylwetka Ojca Pio i jego świętość są ci jak już poruszasz ten temat zapewnie znane. Więc jeśli na przykład pan jakiś tam dysponuje jakimiś "mocami" a nie praktykuje nawet.. Skąd u niego możliwośći telekinezy?
No właśnie miałam na myśli ten grunt grząski....
Możemy przypuszczać,że Ojciec Pio miał ten dar od Boga, ale możemy też przypuszczać,ze kommuś innemu Bóg również udzielił tego daru...nawet osobie, która w Niego nie uwierzyła...

A mozemy przypuszczać,z eto nasz umysł ( jedna z niewykorzystywanych przez nas cząsteczek) powoduje bilokację .

[Obrazek: mysz4.gif]
11-06-2009 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
Myszkunia napisał(a):A mozemy przypuszczać,z eto nasz umysł ( jedna z niewykorzystywanych przez nas cząsteczek) powoduje bilokację .
Prakatykować w rzekomo ten sposób tak jak telekinezę przez którą Watykan ostrzega? I którą wg. wikipedii praktykują min media?

Pozostanę przy tym iż bilokacja jest to działanie Boga. Nie człowieka.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-06-2009 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Scott napisał(a):
Myszkunia napisał(a):A mozemy przypuszczać,z eto nasz umysł ( jedna z niewykorzystywanych przez nas cząsteczek) powoduje bilokację .
Prakatykować w rzekomo ten sposób tak jak telekinezę przez którą Watykan ostrzega? I którą wg. wikipedii praktykują min media?

Pozostanę przy tym iż bilokacja jest to działanie Boga. Nie człowieka.
Ponowię moje pytanko - czy gdy za te 20 lat nauka ostatecznie udowodni, że działania które m.in. Ty przypisujesz siłom nadprzyrodzonym ("magia") są efektem dziś nienznanych ale zwyczajnych sił/fal/promieniowań fizycznych, które da się zmierzyć, zaobserwować, policzyć i w końcu wytworzyć - Ty nadal będziesz twardo stał, że jest to "szatan" i "magia"?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-06-2009 06:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Helmutt napisał(a):
Scott napisał(a):
Myszkunia napisał(a):A mozemy przypuszczać,z eto nasz umysł ( jedna z niewykorzystywanych przez nas cząsteczek) powoduje bilokację .
Prakatykować w rzekomo ten sposób tak jak telekinezę przez którą Watykan ostrzega? I którą wg. wikipedii praktykują min media?

Pozostanę przy tym iż bilokacja jest to działanie Boga. Nie człowieka.
Ponowię moje pytanko - czy gdy za te 20 lat nauka ostatecznie udowodni, że działania które m.in. Ty przypisujesz siłom nadprzyrodzonym ("magia") są efektem dziś nienznanych ale zwyczajnych sił/fal/promieniowań fizycznych, które da się zmierzyć, zaobserwować, policzyć i w końcu wytworzyć - Ty nadal będziesz twardo stał, że jest to "szatan" i "magia"?
Już w 1875 Towarzystwo Teozoficzne założone przez min. Bławacką głosiło teorię że się da wytłumaczyć "zdolności" parapsychiczne naukowo. I zupełnie nic z tego po dziś dzień nie wyszło. Jestem w pełni spokojny że nic takiego się nie da zrobić. Zostaje przy opinii Watykanu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-06-2009 09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Twój wybór. Przypomina mi się moja stryjenka, która do swoich ostatnich dni twardo twierdziła, że loty w kosmos są niemożliwe, bo kiedyś jakiś ksiądz średniowieczny powiedział, że "za chmurami zaczyna się już Boskie Niebo".
Istnieje też do dziś Flat Earth's Society czyli Stowarzyszenie Płaskiej Ziemi. Legalny związek, do któregio należy mnóstwo ludzi, którzy niezbicie twierdzą, że ziemia jest płaska a wszystko co przeciwko temu świadczy (m.in zdjęcia z kosmosu) jest sfabrykowane.
Profesor Giertych do dziś twardo twierdzi, że Smok Wawelski to nie legenda a najprawdziwsza prawda i nawet chłopina zrobił z siebie idiotę na forum publicznym. I tak dalej.

Można uparcie bronić swoich nawet najbardziej absurdalnych tez. Tyle, że nie ma się co dziwic gdy zostaniemy po prostu wyśmiani.

To nawet imponujące, że nie chcesz iśc za "instynktem stadnym" i zabawiać się w "niuejdżowca". Ja również podchodzę chłodno do naukowych prób wyjaśniania "magii" - bo na obecnym poziomie wiedzy jest to niemozliwe, nie ma nic dziwnego, że Bławatska g**** zdziałała w tej kwestii. Na razie jesteśmy ślepi i głusi. Kluczem jest "zobaczenie" czwartego wymiaru przestrzennego - o którym nawet nie wiadomo czy istnieje, ale którego istnienie jest wysoce prawdopodobne.
Jednak wiem, że kiedyś takie wyjaśnienia nastąpią, bo postęp naukowo-techniczny to w zasadzie droga bez końca. Nigdy nie będzie można powiedzieć - wynaleźliśmy i odkryliśmy już WSZYTSKO.

Jestem tez przekonany, że i Watykan (jesli jeszcze będzie istniał) będzie MUSIAŁ w takim wypadku kolejny raz zrewidować troszkę swoje nauczanie, bo wyjdzie na bandę głupków.

[ Dodano: Pią 12 Cze, 2009 10:19 ]
Zresztą..... Towarzystwo Teozoficzne nie miało nigdy nic wspólnego z nauką. To była z grubsza rzecz ujmując - banda szrlatanów, zboczeńców i narkomanów...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-06-2009 10:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Scott napisał(a):Pozostanę przy tym iż bilokacja jest to działanie Boga. Nie człowieka.
I się nie pomylisz, biorąc pod uwagę fakt,że Bóg jest Stwórca wszystkiego...
Ale na jakich zasadach Bóg tego daru udziela, mamy sznsę dowiedzieć się właśnie dzięki nauce ( o ile On zechce).

[ Dodano: Pią 12 Cze, 2009 10:42 ]
Helmutt napisał(a):Jestem tez przekonany, że i Watykan (jesli jeszcze będzie istniał) będzie MUSIAŁ w takim wypadku kolejny raz zrewidować troszkę swoje nauczanie, bo wyjdzie na bandę głupków
Myślę,ze wtedy zrewiduje, jednak pamietaj,ze Kościół jest zawsze bardzo ostrozny w tym. Ma zresztą rację, bo nauka nasza nie stoi na zbyt wysokim poziomie...

[Obrazek: mysz4.gif]
12-06-2009 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
Myszkunia napisał(a):
Helmutt napisał(a):Jestem tez przekonany, że i Watykan (jesli jeszcze będzie istniał) będzie MUSIAŁ w takim wypadku kolejny raz zrewidować troszkę swoje nauczanie, bo wyjdzie na bandę głupków
Myślę,ze wtedy zrewiduje, jednak pamietaj,ze Kościół jest zawsze bardzo ostrozny w tym. Ma zresztą rację, bo nauka nasza nie stoi na zbyt wysokim poziomie...
I dobrze, że jest ostrożny. Gdyby chciał zmieniac swoje zdanie dostosowując się do każdej nowinki naukowej - nawet tej z podejrzanego źródła - dopieroż byłby burdel. Co do poziomu nauki - częsciowo masz rację. Ale tylko częściowo...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-06-2009 10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Helmutt napisał(a):
Myszkunia napisał(a):
Helmutt napisał(a):Jestem tez przekonany, że i Watykan (jesli jeszcze będzie istniał) będzie MUSIAŁ w takim wypadku kolejny raz zrewidować troszkę swoje nauczanie, bo wyjdzie na bandę głupków
Myślę,ze wtedy zrewiduje, jednak pamietaj,ze Kościół jest zawsze bardzo ostrozny w tym. Ma zresztą rację, bo nauka nasza nie stoi na zbyt wysokim poziomie...
I dobrze, że jest ostrożny. Gdyby chciał zmieniac swoje zdanie dostosowując się do każdej nowinki naukowej - nawet tej z podejrzanego źródła - dopieroż byłby burdel. Co do poziomu nauki - częsciowo masz rację. Ale tylko częściowo...

Wiem Duży uśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
12-06-2009 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
Helmutt napisał(a):Zresztą..... Towarzystwo Teozoficzne nie miało nigdy nic wspólnego z nauką. To była z grubsza rzecz ujmując - banda szrlatanów, zboczeńców i narkomanów...
Co nie zmienia faktu że Bławacka zajmowała się magią ale
Cytat:wiele bardziej interesowało ją ich wyjaśnienie niż popisywanie się nimi.
[Za wikipedia]

Założenia miała identyczne jak ty. Że coś kiedyś odkryje.
Myszkunia napisał(a):Scott napisał/a:
Pozostanę przy tym iż bilokacja jest to działanie Boga. Nie człowieka.

I się nie pomylisz, biorąc pod uwagę fakt,że Bóg jest Stwórca wszystkiego...
Ale na jakich zasadach Bóg tego daru udziela, mamy sznsę dowiedzieć się właśnie dzięki nauce ( o ile On zechce)
Cud ma w sobie to że nie można opisać jego działania za pomocą nauki. To jego podstawowa cecha[wskrzeszenie, uzdrowienie, uwolnienie, zamiana wody w wino...]. Można zbadać jego wynik.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-06-2009 11:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
Scott napisał(a):
Helmutt napisał(a):Zresztą..... Towarzystwo Teozoficzne nie miało nigdy nic wspólnego z nauką. To była z grubsza rzecz ujmując - banda szrlatanów, zboczeńców i narkomanów...
Co nie zmienia faktu że Bławacka zajmowała się magią ale
Cytat:wiele bardziej interesowało ją ich wyjaśnienie niż popisywanie się nimi.
[Za wikipedia]

Założenia miała identyczne jak ty. Że coś kiedyś odkryje.
Ja nie mam założeń, że coś odkryję. Poza tym, wiesz... założenia czy nadzieje to sobie można mieć. Gorzej z realizacją.
Po pierwsze postęp techniczny wówczas był taki jaki był (wiedziano mało lub zupełnie nic np. o zagadnieniach z fizyki jądrowej, których uczą dziś w każdej szkole średniej), po drugie - aby w ogóle zacząć się zajmować tymi rzeczami (nauka) trzeba miec solidne (ale solidne, nie wystarczy przekartkować Feynmana) przygotowanie naukowe, praktykę naukową oraz - a może przede wszystkim - wielką kupę kasy na sprzęt (spektrometry, akceleratory itp) - a jak to Ferdynand Kiepski mawia - "Panie, to sa drogie rzeczy". Trzeba wiedzieć czego szukać, jak szukać i czym to robić.
Inaczej to można sobie chcieć, ale kończy się na "chciejstwie".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-06-2009 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Scott napisał(a):Myszkunia napisał/a:
Scott napisał/a:
Pozostanę przy tym iż bilokacja jest to działanie Boga. Nie człowieka.

I się nie pomylisz, biorąc pod uwagę fakt,że Bóg jest Stwórca wszystkiego...
Ale na jakich zasadach Bóg tego daru udziela, mamy sznsę dowiedzieć się właśnie dzięki nauce ( o ile On zechce)
Cud ma w sobie to że nie można opisać jego działania za pomocą nauki. To jego podstawowa cecha[wskrzeszenie, uzdrowienie, uwolnienie, zamiana wody w wino...]. Można zbadać jego wynik.
_________________

Tak. Zgadzam się z Twoimi słowami.
Jedank bilokacja niekoniecznie musi być cudem no i o tym usiłuję pisać...

[Obrazek: mysz4.gif]
12-06-2009 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów