Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
opoznienie beatyfikacji Papieza ..
Autor Wiadomość
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Dla mnie nie ma żadnego problemu ze świętością Jana Pawła II. Jest on wielkim wzorem do naśladowania. Został on okrzyknięty świętym na pogrzebie "Santo subito" - "natychmiast święty" przez tłumy w kwietniu 2005r. Mi formalności nie są potrzebne, ale bedę cierpliwie czekać na uznanie jego świętości przez Kościół.
Narayana napisał(a):w moich oczach tylko by takim "romansem" zyskał...
Dobrze, że chociaż napisałeś "w moich oczach". Zapewne takich wypowiedzi oczekuje każda gazeta, która żyje z bicia piany i zamieszania. Tylko czy Ty chciałeś stać się bezwolnym "narzędziem" w rękach właścicieli takowej prasy :roll: .

Po Twojej wypowiedzi,Narayana, przypomniało mi się powiedzenie: "głodnemu chleb na myśli". Zmartwię Cię pewnie informacją, że romanse, to nieciekawe i nudne "flaki w oleju", w porównaniu z podążaniem za Bogiem, Wielką Miłością w czystej postaci. W dodatku można ten oczywisty fakt zrozumieć dopiero wtedy, gdy rozpocznie się samemu podążać za Nim.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
04-06-2009 02:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Narayana Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 130
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
A co mnie obchodzą gazety? To czy robią z tego skandal, czy świetną rzecz, nie interesuje mnie. Niech robią co chcą, to ich działka, nie moja. Dla mnie byłoby to potwierdzenie wielkości tego człowieka, i tyle. Czy tak trudno się z tym zgodzić i nie szukać prób bicia piany? Czy katolicy nie potrafią wyjść poza własne poglądy?

Jak dla mnie JPII dawał piękny przykład - przykład szczerego, kochającego serca do ludzi. I to w nim cenię najbardziej. Nie obchodzą mnie różnego rodzaju przemyślenia kościoła, co też jest grzeszne, a co nie, szukanie wszelkiej klasyfikacji. Dla mnie nadrzędną wartością jest miłość w jakiejkolwiek postaci. Dlatego też całkowicie popieram homoseksualistów i ich dążenia, dlatego też taki "romans" papieża uznałbym za jeden z piękniejszych związków miłości - miłości wielkiego człowieka do innego człowieka, bez zawracania sobie głowy dogmatami, sztucznymi prawami itp. A taka miłość, moim zdaniem, jest najpełniejsza - miłość wyrażana taką, jaka jest, taką, jaką się ją czuje, w taki sposób, jak dyktuje serce, nie miłość objęta restrykcjami.
04-06-2009 07:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Był człowiekiem - jak by to prosto rzec - "w porządku". Szanował wierzących i niewierzących.
Żal tylko ogrania, gdy się widzi jak różne obrzydliwe hieny używając jego osoby i imienia próbują zrobić karierę i zbić majątek.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
04-06-2009 09:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
Narayana, niejeden ksiądz złamał już celibat i jak cię to zbudowało? nijak z tego co widzę i szukasz większych grzechów, a pod hasełkiem bliżej nieokreślonej miłości szukasz coraz większego upadku człowieka (a przynajmniej na razie takie świadectwo dajesz).

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
04-06-2009 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
spioh napisał(a):Narayana, niejeden ksiądz złamał już celibat i jak cię to zbudowało? nijak z tego co widzę i szukasz większych grzechów, a pod hasełkiem bliżej nieokreślonej miłości szukasz coraz większego upadku człowieka (a przynajmniej na razie takie świadectwo dajesz).
Złamało, ale są tacy którzy wrócily spowrotem. Trzeba modlitwy i ofiary, bo celibat to nie prosta sprawa 8)

A odnośnie papieża, to dla mnie, nie jest ważne czy zostanie kanonizowany. Doceniam to co uczynił, napisał i tyle.
Ale po co się śpieszyć [ co tyczy się tych co chcą aby było już po kanonizacji].... mówi się, że gdzie się człowiek śpieszy tam się diabeł cieszy

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-06-2009 19:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Rachel napisał(a):gdzie się człowiek śpieszy tam się diabeł cieszy
dokladnie

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
05-06-2009 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Narayana napisał(a):...Dla mnie nadrzędną wartością jest miłość w jakiejkolwiek postaci. ...dlatego też taki "romans" ...uznałbym za jeden z piękniejszych związków miłości - miłości wielkiego człowieka do innego człowieka, ...
Akurat opis tej "postaci miłości" pasuje do EGOIZMU, niszczącego małżeństwa i szczęście dzieci w rodzinach, a nie do prawdziwej miłości, która łączy, buduje zgodę i pokój w sercach wszystkich ludzi.
Jan Paweł II był szczególnym orędownikiem szczęśliwych małżeństw i rodzin. Pisał:
"...tym, którzy mają poglądy wypaczone przez kulturę odrzucającą nierozerwalność małżeństwa i wręcz ośmieszającą zobowiązanie małżonków do wierności, należy na nowo przypomnieć radosne orędzie o bezwzględnie wiążącej mocy owej miłości małżeńskiej, która w Jezusie Chrystusie znajduje swój fundament i swoją siłę" (Familiaris consortio).

Chyba wiesz, Narayana, że Wanda Półtawska ma męża i 4 dzieci.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
06-06-2009 01:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Nadto nie jest to jakaś znajoma z młodości K. Wojtyły.
Poznali się przy konfesjonale, K. Wojtyła był kierownikiem duchowym Wandy i jej męża.
Z czasem zaprzyjaźnili się, razem ze studentami wędrowali po górach, pływali po jeziorach mazurskich.
To w sprawie Wandy Połtawskiej chorej na nowotwór, pisał K. Wojtyła do o. Pio z prosbą o modlitwę w jej intencji.
I w cudowny sposób nastapiło jej uzdrowienie, gdy medycyna była juz bezsilna.
Doszukiwanie się podteksów, miłości, jest frapujące, ale bezzasadne, oderwane od rzeczywistości.
Tak jakby nie mogła istnieć czysta głęboka przyjaźń mężczyzny i kobiety.
06-06-2009 11:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
alus, przecież to normalne, że znajdą się tacy którzy będą się doszukiwać zła, tam gdzie go nie ma.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-06-2009 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Cytat:Rachel napisał/a:
    gdzie się człowiek śpieszy tam się diabeł cieszy
dokladnie
nie wiem czy z tego, czy bardziej z tego jak ludzie w grzechach się dopatrują objawu zdrowia duchowego. ](*,)

Rachel napisał(a):Złamało, ale są tacy którzy wrócily spowrotem.
nie w tym rzecz. chodziło o pokazanie że argument, że romans papieża byłby dowodem na zdrowe ludzkie oblicze Kościoła co jest bzdurą na kółkach.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
06-06-2009 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
spioh napisał(a):nie w tym rzecz. chodziło o pokazanie że argument, że romans papieża byłby dowodem na zdrowe ludzkie oblicze Kościoła co jest bzdurą na kółkach.
Ale to jest raczej normalne, że będą doszukiewać. (Chyb)tylko św. Franciszek nie miał wrogów, jak ktoś mi powiedział Oczko

spioh napisał(a):z tego jak ludzie w grzechach się dopatrują objawu zdrowia duchowego
Ale nie ma opcji życia bez grzechu. Fakt, grzech niszczy a nie buduje.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-06-2009 13:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Tutaj się z Wami zgadzam, ewentualny "romans" JP2 świadczyłby o niczym innym jak o powaznym grzechu i upadku moralnym tej osoby. No chyba, że byłby celibat zniesiony, to inna rzecz, ale wówczas również nie byłby to przykładny postępek...

Fakt, kiedyś papieże nie takie rzeczy wyrabiali, ale ..... nie te czasy.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-06-2009 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
Kilka dni temu byłam w Watykanie i nieoficjalnie dowiedziałam się, że beatyfikacja będzie miała miejsce 13.05.2010 r. Uśmiech Informację przekazała mi osoba - jak myślę - dobrze poinformowana, choć nie jest oczywiście na 100% pewna, choć nie mówi się o tym jeszcze głośno, to jest "bardzo prawdopodobna".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
11-06-2009 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
oo Uśmiech
a co robilas w Watykanie omyku?

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
11-06-2009 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #30
 
miała tajną misję szpiegowską :hahaha:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-06-2009 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów