Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NPR czy antykoncepcja ?
Autor Wiadomość
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #766
 
A co jeśli małżonkowie stosując prezerwatywy liczą się, że nie jest to 100% skuteczne i biorą możliwość poczęcia/przyjęcia dziecka? I ja właśnie do takiej sytuacji się odwołuję. Czemu od razu uważa się, że dziecko poczęte mimo użycia prezerwatywy jest dla rodziców "niechciane" zamiast "nieplanowane"?
27-05-2008 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #767
 
PS napisał(a):Czemu od razu uważa się, że dziecko poczęte mimo użycia prezerwatywy jest dla rodziców "niechciane" zamiast "nieplanowane"?
widzę, że muszę po raz trzeci powtórzyć: pytanie o ich motywy, to nie jest pytanie do mnie

ich motywy i czyny osądzi Bóg, nie ja

EDIT: oczywiście - dla jasności - czyn (czyli negację poczęcia) ogólnie jednak oceniam i jednoznacznie potępiam; niemniej indywidualny osąd każdego czynu i stopień w nim winy - pozostaje w gestii Wiekuistego Sędziego

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-05-2008 14:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #768
 
Daniela napisał(a):
aga napisał(a):poświęcenia, oczekiwania na siebie w momentach
a co w wypadkacj, jeżeli jedna osoba nie ma zamiaru czekać? "tu i teraz" a??? a są takie pzrypadki na świecie.

Jasne, że są takie przypadki i wcale nie odosobnione. A wtedy wina przechodzi na osobę wymuszającą.

[ Dodano: Wto 27 Maj, 2008 14:42 ]
PS napisał(a):Czemu od razu uważa się, że dziecko poczęte mimo użycia prezerwatywy jest dla rodziców "niechciane" zamiast "nieplanowane"?

Przecież to jest synonim w ścisłym znaczeniu, ale że tak powiem w momencie poczęcia. Bo jeżeli czegoś nie planujesz to znaczy, że tego w danym momencie nie chcesz. A później, jak już dziecko się pojawi, może być nadal dzieckiem nieplanowym, ale chcianym Uśmiech

[ Dodano: Wto 27 Maj, 2008 14:46 ]
Moja koleżanka miała taką "wpadkę". Byłam u niej w kilka dni przed narodzinami dziecka o ona do końca tego dziecka nie chciała, pogodziła się z jego rychłym nadejściem, ale że tak powiem na zasadzie rezygnacji. Podejrzewam, że po narodzinach to się zmieniło. Ale jest to bardzo smutne.
Pary stosujące NPR na ogół są przygotowane na ewentualne "wpadki", nie traktując dziecka jako zagrożenia, lecz dar boży. Słowem - pomimo nieplanowania potomstwa są jednak gotowe na ich przyjęcie. Ale dodam, że pary, które dobrowolnie i z przekonaniem poddają się naturalnemu rytmowi płodności, bo jeżeli uważaja, że jest to metoda wymuszana przez Kościół to aż takiej radości pewnie nie będzie.
27-05-2008 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #769
 
PS napisał(a):a cóż mają mówić skoro wmówiono im takie slogany.
skąd takie przekonanie że "wmówiono" i że "slogany" :coo:
Przecież naturalnym jest że to co łatwo przychodzi i niewiele kosztuje za bardzo się nie ceni ...
PS napisał(a):co nie wyklucza prawdziwej miłości u małżonków stosujących prezerwatywy
A czymże jest według Ciebie 'prawdziwa miłość" PS ?
Bezkrytycznym zaspokajaniem własnych żądzy ?
Czy czymś innym może ?
PS napisał(a):A więc zadam pytanie ogólne: chcą uniknąć poczęcia? Bo jeśli tak, to spytam się, czy stosujący npr też nie mieli takiego zamiaru w tej sytuacji.
Odpowiadam:
Tak - osoby stosujące mnpr chcą z ważnych przyczyn uniknąć w danym momencie spłodzenia potomstwa.
Z drobnym "ale".
Liczy się nie tylko sam zamiar uniknięcia poczęcia potomstwa ale i sposób w jaki to robią.
Liczy się morale.
W tym jakie sprawy jak odpowiedzialne podejściem do spraw seksu Miłość i oddanie do współmałżonka wrażliwość i chęć, zdolność do przyjecia dziecka w przypadku zawodności metody i tak dalej.
Wszelkie 'teoretyzowanie" i dywagacje pseudofilozoficzne na temat 'a co z osobami które stosują antykoncepcję czy one nie potrafią kochać/ przyjąć dziecka" (etc) dość jednoznacznie wyjaśniają badania i statystyki.
Ilość rozwodów i aborcji jest dramatycznie większa wśród par które stosują antykoncepcje.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-05-2008 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #770
 
PS napisał(a):przy założeniu, że małżonkowie wypełnili dotychczas swoją misję prokreacyjną, jaki jest cel stosowania przez nich npr dla ustalenia okresów, w których uprawiają seks?
Jeśli sprowadzasz seks do prokreacji, to równie dobrze (a raczej równie bzdurnie) mógłbyś napisać :
"przy założeniu, że małżonkowie wypełnili dotychczas swoją misję prokreacyjną, jaki jest cel uprawiania przez nich seksu ?"

pozdrawiam
Marek
28-05-2008 03:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #771
 
Przypuśćmy, że postanowię zacząć się uczyć NPR to jaki "sprzęt" muszę przygotować?
28-05-2008 11:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #772
 
wystarczy termometr i tabela do wypełniania

(możesz ją sobie narysować sama, ewentualnie - jak chcesz - to mam gdzieś ksero takiej tabeli: mogę wysłać, choc pewnie na necie znajdziesz też takowe)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-05-2008 12:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #773
 
Aguniu, termometr musisz mieć własny na wyłączność. Kopie kart też mam, nieco bliżej Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-05-2008 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #774
 
Jej, no chyba oczywiste, że w tym przypadku własny na wyłączność. I najlepiej odpowiednio oznakowany i dobrze schowany Szczęśliwy


[Nie mogę znaleźć, ale widziałem gdzieś fotkę termometru do NPR w kształcie wibratora :twisted: ]

[ Dodano: Sro 28 Maj, 2008 20:53 ]
http://www.npr.pl/

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
28-05-2008 20:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #775
 
Cytat:[Nie mogę znaleźć, ale widziałem gdzieś fotkę termometru do NPR w kształcie wibratora :twisted: ]
Sivis Amariama, a wyglądasz na tym zdjęciu na takiego grzecznego chłopca... :hm:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-05-2008 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #776
 
I ciekawa rzecz:
http://npr.pl//index.php/content/view/215/75/

[ Dodano: Sro 28 Maj, 2008 20:59 ]
A tu do ściągnięcia karta obserwacji: http://npr.pl//index.php/component/optio...Itemid,45/

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
28-05-2008 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #777
 
Hehe, nagle wszyscy chcą mi wysyłać karty obserwacji, a ja nawet małżeństwa nie planuję Uśmiech Fajni jesteście :mrgreen:
28-05-2008 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #778
 
Wiedzy nigdy za dużo. A małżeństwo spadnie na Ciebie za 4 lata. Wspomnij wtedy moje słowa.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
28-05-2008 21:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #779
 
Sivis Amariama napisał(a):Wiedzy nigdy za dużo. A małżeństwo spadnie na Ciebie za 4 lata. Wspomnij wtedy moje słowa.

Co, czemu spadnie na mnie i czemu za cztery lata :coo: Za cztery lata zresztą ja już będę stara.
28-05-2008 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #780
 
Obserwacja cyklu pozwala bardzo wcześnie wykrywać różne problemy zdrowotne, zwłaszcza nowotworowe.

pozdrawiam
Marek
28-05-2008 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
8 gości

Wróć do góryWróć do forów