Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkowie Jehowy odchodzą..
Autor Wiadomość
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #16
 
pafni napisał(a):Sam natomiast nie mógłbym być ŚJ ze względu na (w moim mniemaniu) dość dziwną niekiedy interpretację Pism, jak i ignorancje nauki czego doświadczyłem w jednej z setek rozmów z pewnym starszym miłym panem, który mi tłumaczył,że dinozaury nie istniały

ŚJ nie zajmują żadnego stanowiska w sprawie dinozaurów. Przynajmniej ja w swojej 11 letniej karierze nie spotkałem się z jakimś zaprzeczaniem ich istnienia, więc każdy ŚJ uważa co chce w tej kwestii. Gdyby rozmowa, zamiast z tym panem, była prowadzona ze mną nie upierałbym się: że dinozaury nie istniały. Jest to kwestia osobista.
ŚJ również nie ignorują nauki jako całej, ale na pewno nie zgadzają się z teorią ewolucji. Zresztą nie tylko oni.
omyk napisał(a):A ja bym powiedziała, że raczej są w trudnych sytuacjach, relacji modlitwy nie mają wcale, albo mają bardzo zaniedbaną, Słowa Bożego nie znają, gorliwość stygnie, do tego zaczyna im się pogarszać sytuacja życiowa, rodzinna, materialna... Zaczynają myśleć - Boże, dlaczego? Dlaczego jest tak ciężko, czemu mi się wszystko sypie, czemu nie odpowiadasz?
I wtedy rozlega się pukanie do drzwi, a za nimi pojawiają się uśmiechnięci, dobrze ubrani ludzie, którzy patrząc prosto w oczy z taaaaką szczerością i troską opowiadają o tym, czemu Bóg dopuszcza cierpienie i skąd katastrofy na świecie. Mają rozwiązanie na każdy problem, mają propozycję nie do odrzucenia, wizję kolorowego świata i nowego sensu życia.
Wielu łyknie.

Twój post - według mnie zresztą słusznie - zabrzmiał: Świadkowie Jehowy są Boską odpowiedzią. Oczko
To bardzo logiczne katolik pyta, modli się, a Bóg mu odpowiada. Kilka razy słyszałem o takich sytuacjach, a jedną nawet przeżyłem. Zachodzę do pewnej niewiasty, a ona mówi że: 'przed chwilą właśnie się modliła, by Bóg przysłał do niej swoich sług' Oczko

piano napisał(a):Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego Św.Jehowy odchodzą z ich organizacji? jaka może być tego przyczyna?

Niektórzy widzą, że wśród katolików panuje wolność i swoboda grzesznego życia za którym w głębi swej duszy tęsknią, a jeszcze, gdy naczytają się różnych bzdur o ŚJ, które są manipulacjami, a niekiedy jawnymi kłamstwami i dają wiarę takim głupotom czują się zupełnie usprawiedliwieni i odchodzą.

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
27-03-2010 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
Cytat:Twój post - według mnie zresztą słusznie - zabrzmiał: Świadkowie Jehowy są Boską odpowiedzią.
Wydaje mi się, że jedynie w Twoich uszach tak zabrzmiał.
Myślę, że wszyscy inni zrozumieli sens mojej wypowiedzi.

Zgodnie z regulaminem proszę o jasne opowiedzenie się: jakiego jesteś wyznania?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-03-2010 00:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
parasin napisał(a):pafni napisał/a:
Sam natomiast nie mógłbym być ŚJ ze względu na (w moim mniemaniu) dość dziwną niekiedy interpretację Pism, jak i ignorancje nauki czego doświadczyłem w jednej z setek rozmów z pewnym starszym miłym panem, który mi tłumaczył,że dinozaury nie istniały



ŚJ nie zajmują żadnego stanowiska w sprawie dinozaurów. Przynajmniej ja w swojej 11 letniej karierze nie spotkałem się z jakimś zaprzeczaniem ich istnienia, więc każdy ŚJ uważa co chce w tej kwestii. Gdyby rozmowa, zamiast z tym panem, była prowadzona ze mną nie upierałbym się: że dinozaury nie istniały. Jest to kwestia osobista.
ŚJ również nie ignorują nauki jako całej, ale na pewno nie zgadzają się z teorią ewolucji. Zresztą nie tylko oni.
Czyli ,że ŚJ są kreacjonistami? Odrzucają całkowicie Darwinizm?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
27-03-2010 09:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #19
 
pafni napisał(a):Czyli ,że ŚJ są kreacjonistami? Odrzucają całkowicie Darwinizm?

Nie są typowymi kreacjonistami - fundamentalistami. Jeśli już koniecznie ktoś czułby potrzebę określenia ich to najbliżej byłoby im do "Kreacjonistów starej ziemi" ale na pewno nie można ich wrzucić do jednego worka z jakimikolwiek kreacjonistami. Odrzucają całkowicie darwinizm na który notabene nie ma żadnych bezpośrednich dowodów naukowych.
Tutaj zapraszam po więcej, na blog Maćka (z tego co mi się wydaje jest ŚJ), który uważa, że ewolucja jest współczesnym naukowym mitem.
http://stwarzanie.wordpress.com/

======================
omyk napisał(a):Zgodnie z regulaminem proszę o jasne opowiedzenie się: jakiego jesteś wyznania?

Chodzi zapewne o punkt 4:10 regulaminu
Cytat:10. Użytkownik może zostać poproszony o określenie w jasny sposób swojej przynależności religijnej.

Formalnie jestem ochrzczony jako katolik.
W wieku 10 lat zrozumiałem, że Kościół opowiada bajki i od tamtej pory nie czuję się katolikiem, a wręcz zostałem ateistą. Mimo to poszedłem do bierzmowania - bo wszyscy szli.
W wieku 15-16 lat przestałem być ateistą i w wieku 17 lat zostałem ochrzczony jako Świadek Jehowy. W tym momencie powinienem formalnie przestać być katolikiem, ale że Kościół nie lubi tracić wiernych, chociażby byli tylko na papierze, więc prawdopodobnie formalnie dalej jestem katolikiem.
Po 11 latach przestałem być Świadkiem Jehowy. i teraz to już nie wiem kim jestem. Katolikiem na pewno się nie czuję, a Świadkiem Jehowy nie śmiem się określać i też się nie czuję.

Więc jakie wyznanie mi proponujesz, tak żeby było jasno, zgodnie z regulaminem?

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
27-03-2010 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #20
 
Nie, nie - nie jesteś katolikiem, bo przechodząc do innego wyznania wyłączyłeś się z Kościoła.
Dziękuję za odpowiedź.

Cytat:Więc jakie wyznanie mi proponujesz, tak żeby było jasno, zgodnie z regulaminem?
Jeżeli nie masz wyznania, to nie musisz rzecz jasna go dorabiać na siłę. W tym momencie jesteś bezwyznaniowy (choć poglądy masz - na ile widzę - stricte śJ i stąd moje pytanie).

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-03-2010 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
parasin napisał(a):Odrzucają całkowicie darwinizm na który notabene nie ma żadnych bezpośrednich dowodów naukowych.
Co znaczy bezpośrednich dowodów?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
27-03-2010 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
parasin napisał(a):omyk napisał/a:
A ja bym powiedziała, że raczej są w trudnych sytuacjach, relacji modlitwy nie mają wcale, albo mają bardzo zaniedbaną, Słowa Bożego nie znają, gorliwość stygnie, do tego zaczyna im się pogarszać sytuacja życiowa, rodzinna, materialna... Zaczynają myśleć - Boże, dlaczego? Dlaczego jest tak ciężko, czemu mi się wszystko sypie, czemu nie odpowiadasz?
I wtedy rozlega się pukanie do drzwi, a za nimi pojawiają się uśmiechnięci, dobrze ubrani ludzie, którzy patrząc prosto w oczy z taaaaką szczerością i troską opowiadają o tym, czemu Bóg dopuszcza cierpienie i skąd katastrofy na świecie. Mają rozwiązanie na każdy problem, mają propozycję nie do odrzucenia, wizję kolorowego świata i nowego sensu życia.
Wielu łyknie.


Twój post - według mnie zresztą słusznie - zabrzmiał: Świadkowie Jehowy są Boską odpowiedzią. Oczko
To bardzo logiczne katolik pyta, modli się, a Bóg mu odpowiada. Kilka razy słyszałem o takich sytuacjach, a jedną nawet przeżyłem. Zachodzę do pewnej niewiasty, a ona mówi że: 'przed chwilą właśnie się modliła, by Bóg przysłał do niej swoich sług' Oczko
To że śJ nie znają Pisma, maja "argumenty" nieprawdziwe, bardzo latwe do obalenia, jak chocby zarzucanie Kosciolowi ze pominal jakies przykazanie, sam sie z nim spotkalem w czasie gloszenia przez nich wlasnie. Ale wystarczy otworzyc KKK strona chyba 481, i okazuje sie ze jest to nieprawda. To ma byc odpowiedz Boga? Sludzy Boga poslugujacy sie klamstwem ktore wprost razi w oczy?

Co do Pisma to znaja- jedynie urywki, kiedy sie zaczyna ukazywac je w pryzmacie calosci Biblii, wychodzi na jaw ich niewiedza. No ale jak napisala Omyk - ktos nie kto szuka i sam nie wie, moze lyknac.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
29-03-2010 08:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
 
Hyhyhy btw. ostatnio była u mnie adwentystka i przeraziła się tą stroną 481. Najpierw twierdziła, że w katolickim Katechizmie w ogóle czegoś takiego nie ma, a kiedy zobaczyłam, że zapewnienia nie wystarczą, to ruszyłam się i poszłam po KKK. Podobno jak długo rozmawia z katolikami, czegoś takiego nie widziała. Twierdzi, że może napisane jest, ale katolicy też o tym nie wiedzą. Smutne.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-03-2010 00:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #24
 
parasin napisał(a):Niektórzy widzą, że wśród katolików panuje wolność i swoboda grzesznego życia za którym w głębi swej duszy tęsknią,
Skąd wiesz?

[ Dodano: Wto 30 Mar, 2010 17:26 ]
omyk napisał(a):ostatnio była u mnie adwentystka i przeraziła się tą stroną 481
O co chodzi z tą stroną? Tam jest o wierze, nadziei i miłości w kontekście 1-go przykazania.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-03-2010 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Parasin jesteś jeszcze?
Nadawaj o Darwiniźmie, może mnie przekonasz naukowo, oczywiście .

sant napisał(a):parasin napisał/a:
Niektórzy widzą, że wśród katolików panuje wolność i swoboda grzesznego życia za którym w głębi swej duszy tęsknią,


Skąd wiesz?

To faktycznie rzuca się w oczy, więc odpowiem za parasina

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-03-2010 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
parasin napisał(a):Po 11 latach przestałem być Świadkiem Jehowy. i teraz to już nie wiem kim jestem.
To Cię uświadomię Oczko
W KK jesteś apostatą, pod ekskomuniką z mocy samego prawa.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
30-03-2010 18:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #27
 
pafni napisał(a):To faktycznie rzuca się w oczy, więc odpowiem za parasina
Jestem katolikiem, proszę powiedz mi kiedy to zauważyłeś u mnie?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-03-2010 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Po odejściu od ŚJ powróciłam na łono Kościoła Katolickiego.. poprosiłam o spowiedź i publicznie wyznałam wiarę....

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
30-03-2010 19:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
To faktycznie rzuca się w oczy, więc odpowiem za parasina


Jestem katolikiem, proszę powiedz mi kiedy to zauważyłeś u mnie?
U Ciebie tego nie zauważyłem, wydawało mi się, że kierował to nie do Ciebie tylko do tłumu za oknem. Czyli ogólnie pojętego katolika .

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-03-2010 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Rzadko co spotykałam byłych śj, którzy nawrócili się do Kościoła. Zazwyczaj był to protestantyzm, lub zostali ateistami, albo jeszcze zaczęli tworzyć własne sekty chrześcijańskie.
U mnie w mieście, dość dużo jest śj nie wiem w jakiej teraz oni są sytuacji, ale wciąż mnie co jakiś czas nawiedzają brrrr... :roll:

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
31-03-2010 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów