Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon św. Jerzego
Autor Wiadomość
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Zakon św. Jerzego
Mam ostatnio do czynienia z ludźmi, mieniącymi się jako zakon św.Jerzego. Są to zazwyczaj biznesmeni, ludzie polityki a nawet jeden były prezydent miasta. Biorąc pod uwagę ich zależności między sobą doszedłem do wniosku, że to coś na wzór sekty.
Czy ktoś miał styczność?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
10-09-2010 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
To nie jest żadna sekta tylko struktóra działająca w kosciele katolickim zajmujaca się działalnoscia dobroczynną

Cytat:Międzynarodowy Rycerski Zakon Świętego Jerzego (The International Knightly Order of St George) jest religijnym braterstwem Kawalerów i Dam, którzy prowadzą życie pod hasłami pokory, lojalności i służby dla wspólego dobra. Braterskie Stowarzyszenie Świętego Jerzego powstało jako jeden z pierwszych królewskich i wojskowych zakonów rycerstwa, zakon, który w ostatnim czasie dzięki swojemu zaangażowa-nemu kierownictwu znacznie rozwinął się na arenie międzynarodowej.

Źródło i wiecej informacji : http://www.zakon-swietego-jerzego.pl/zak...zakonu.htm

ich opiekunem Duchowym jest Jego Ekscelencja ks. abp. Władysław Ziółek

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
10-09-2010 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
aleksab napisał(a):To nie jest żadna sekta tylko struktóra działająca w kosciele katolickim zajmujaca się działalnoscia dobroczynną
Nie chodzi mi o informacje z internetu. Zasadniczo są słodkie.
Chodzi mi o "drugie dno" tego zakonu. Dlatego szukam ludzi którzy mieli z nimi do czynienia.
Nie wszystko jest tam..powiedzmy anielskie.

[ Dodano: Pią 10 Wrz, 2010 17:55 ]
:?:

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
10-09-2010 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #4
 
pafni napisał(a):Nie wszystko jest tam..powiedzmy anielskie.

Co dokładnie masz na myśli?
10-09-2010 19:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Jeśli jest zgoda władz kościelnych to jest ok.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-09-2010 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Shou napisał(a):pafni napisał/a:
Nie wszystko jest tam..powiedzmy anielskie.



Co dokładnie masz na myśli?
nie wiem jak to delikatnie ująć, może różnego rodzaju poplecznictwo w załatwianiu przetargów, wykorzystywanie pieniążków z Pefronu nie koniecznie w taki sposób jak powinny być wykorzystywane dla potrzebujących.
Scott napisał(a):Jeśli jest zgoda władz kościelnych to jest ok.
Szczęśliwy

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-09-2010 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
pafni napisał(a):nie wiem jak to delikatnie ująć, może różnego rodzaju poplecznictwo w załatwianiu przetargów, wykorzystywanie pieniążków z Pefronu nie koniecznie w taki sposób jak powinny być wykorzystywane dla potrzebujących.Scott napisał/a:
Jeśli jest zgoda władz kościelnych to jest ok.

Pafni w tym sensie Ok że nie można nazwać tego sektą jak sugerowałeś w poście pierwszym i ze formalnie jest wszystko w pożądku co nie oznacza że coś co jest nie zgodne z prawem należy pochwalać wrecz przeciwnie nalezy takie sprawy zgłaszać aby byly zbadane przez odpowiednie organy

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
16-09-2010 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
aleksab napisał(a):Pafni w tym sensie Ok że nie można nazwać tego sektą jak sugerowałeś w poście pierwszym i ze formalnie jest wszystko w pożądku co nie oznacza że coś co jest nie zgodne z prawem należy pochwalać wrecz przeciwnie nalezy takie sprawy zgłaszać aby byly zbadane przez odpowiednie organy
Nazwałem sektą ponieważ jest to zamknięta grupa, działająca pod szyldami i herbami,a to ,że Kościól jakoby przyjął ich pod swą pieczę i tym samym dał im coś w rodzaju immunitetu. To niektórzy ludzie od razu myślą,że jest to dobre. Swoją drogą widać jak łatwo człowiekowi można zamydlić oczy. Znam początki tego zakonu i wiem kto z kim sie bratał i w jakim celu. Nie mogę pisać jaśniej. Liczyłem na kogoś kto był bliżej tego zakonu. Nie chodzi mi o religijny wymiar tego zakonu, gdyż takowy praktycznie nie istnieje.
Jeśli znajdzie się ktoś kto zna "namacalnie" ten zakon to proszę o prywatną wiadomość.
Myślę,że temat można zamknąć.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
17-09-2010 07:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Myślę, że od takich decyzji o zamykaniu tematu jest obsługa a obsługa uważa co innego.
Ten temat może pozostać otwarty, gdyż mogą być osoby, które będą chciały coś na ten temat napisać. Tego wykluczyć nie można. Natomiast można zająć się innym tematem i ten spadnie w dół i nie będzie brany pod uwagę, gdyż będą tematy bardziej aktualne, na czasie.

Co do zakonu i traktowania go jako sektę: myślę, że każde zgromadzenie zakone, które ma na celu służenie Bogu i aby było akceptowane przez Kościół powinno kierować się wyznaczonymi zasadami, przepisami ustanowionymi przez Kościół a także przez Boga. Jeśli są w postępowaniu, działaniu takiego zakonu jakieś nieścisłości, nieprawidłowości to należy je po prostu zgłaszać, ujawniać, aby móc doprowadzić do naprawienia sytuacji i aby takie zgromadzenie mogło zacząć działać zgodnie z przyjętym prawem Kościoła. A jak zgromadzenie nie chce należeć do Kościołą, chce odrębności i chce działać w sposób odmienny od misjii Kościoła to może być uznane za sektę - jeśli działanie tego zgromadzenia będzie miało niszczący wpływ na życie człowieka.

Tego zakonu nie znam, więc trudno mi oceniać czy postępuje zgodnie z zaleceniami Kościoła, skoro jednak Kościół uznał to zgromadzenie i wziął go pod swoje skrzydła to raczej trudno uznawać zgromadzenie za sektę, co nie wyklucza takowej możliwości, że ten zakon sektą może być. Aby jednak to dokłądniej określić należałoby zbadać działalność zakonu, czy są w jego działaniu jakiekolwiek negatywne postępowania świadczące o negatywnym wpływie zgromadzenia na innych ludzi, także osób przebywających w tym zgromadzeniu. Do tego więc potrzeba konkretnych przykłądów, dowodów, bez nich niewłaściwym postępowaniem jest zaliczanie zgromadzeń, wspólnot należących do Kościoła do grona sekt .

Wielu ludzi w obecnych czasach przyzwyczaiło się do takiego rozumowania, że katolik to taki pobożny człowiek któryc chodzi do Kościółka co niedziela i w domku pobożnie się modli a jak wstąpi w szeregi jakieś grupy Kościelnej to już staje się sekciarzem, bo grupa jest zamknięta i inni katolicy chodzący tylko do Kościoła nie wiedzą co w takiej grupie się robi. To nie jest powód do traktowania grup religijnych czy zgromadzeń zakonnych jako sekty. Wystarczy wziąć pod uwagę fakt jak działa rodzina - też jest zamknietą grupą, gdyż inni ludzie wcale nie muszą wiedzieć o wszystkim co w danej rodzinie się robi, tym bardziej, że każdy z nas nie lubi, jak osoby postronne pchają się w nasze życie chcąc wywlekać wszystko co sie tylko wydarzy w naszym życiu.
Podobnie jest w takich grupach : ludzie mówią o różnych sprawach, różnych problemach i oczekują anonimowości, dlatego też wiele grup religijnych to zamknięte grupy. Mają jednak swoją misje i te podstawowe zasady powinny być odkryte, aby każdy wiedział, że nie jest to jakaś tajemnicza grupa, która działa po cichu, ale że ma służyć innym i że każdy może sie do niej przyłączyć i brać udział w Ewangelizacji - taki bowiem cel mają grupy należące do Kościoła. Różnią się tylko formami EWangelizacyjnymi, ale cel jest ten sam.

Dlatego też warto się zastanowić nad tym określaniem grup, zgromadzeń zakonnych i uznawaniem ich jako sekty, Dla osób z po za KOścioła każda grupa może być zaliczana do sekt, ale tacy ludzie sami nie wiedzą dobrze co robią, gdyż wyrażają opinię na temat rzeczywistości, której dobrze nie znają i podsycają tymi swoimi opniami innych krzywdząc też w ten sposób innych ludzi, którzy może dzięki takim grupom mogłyby odmieniać swoje życie - na lepsze a nie a gorsze.

Tak więc co chore, brudne lub naprawdę popsute to należy leczyć, czyścić lub naprawiać, aby było zdrowe, dobre, a jak całkowicie jest popsute to należy to usunąć, wyrzucić. Tak się rozwiązuje problemy. Przekładając to na działanie względem takich grup : to co chore lub brudne należy to zbadać, wyleczyć, wyczyścić te sprawy, które niszczą grupę, jej działalność, tak aby mogła ta grupa normalnie i zgodnie z przyjętymi prawami i zasadami działąć, dale sie rozwijać. Jeśli rzeczywiście jest to grupa, która sieje zniszczenie, negatywnie wpływa na życie człowieka pod wieloma względami to należy taką grupę rozwiązać, aby nie mogła już więcej szkód przynosić, aby nie mogła krzywdzić innych ludzi. NIE WSZYSTKIE GRUPY RELIGIJNE SĄ SEKTAMI, TYM BARDZIEJ TE, KTÓRE NALEŻĄ DO KOŚCIOŁA. - o tym należy pamiętać.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-09-2010 08:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów