Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Autor Wiadomość
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #406
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
(08-06-2012 19:03 )Scott napisał(a):  
(08-06-2012 09:31 )noone napisał(a):  
(08-06-2012 00:34 )omyk napisał(a):  Noone - i Ty określ się komu służysz.
tylko Bogu TrójJedynemu
??? Ale ksiądz Natanek naucza o Jezusie w wersji spolszczonej oderwanej od Biblii i KKK przecież zupełnie. ...
jesteś w zupełnym błędzie..

(08-06-2012 14:30 )Annnika napisał(a):  ... niezależnie od formy podania komunikantu, dodam.
ja przyjmuję podczas Mszy sw Pana Jezusa,
nie komunikanta..
oczywiście nie ma dla mnie możliwości stać jak świeca przed Bogiem który w Hostii utajony w swej Wielkiej Chwale schyla sie nade mną lub Tobą..

(08-06-2012 15:20 )Scott napisał(a):  [b]I najważniejsza część tego gdzie popełniasz błąd- przeprowadzasz rozeznanie duchowe będąc w stanie grzechu, ustawicznie - i to grzechu ciężkiego.
tu również tkwisz w błędzie,
zalecałbym dla Twojego duchowego dobra, wyspowiadać sie z tych indywidualnych faryzejskich sądów..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2012 19:14 przez noone.)
08-06-2012 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #407
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
No ale wielokrotnie pisałeś że wierzysz w obraz Jezusa wg. ks.Natanka. To co, nie wierzysz czy wierzysz w to w końcu- bo nie rozumiem?

No nie będzie mi mówił gość który trwa ostantacyjnie w grzechu z czego się mam spowiadać. Tak jakby mi tłumaczyła osoba która ma codziennie 3 promile, jaki ja mam mieć stosonek do alkoholu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2012 19:41 przez Scott.)
08-06-2012 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #408
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
ja nie wierzę w żaden obraz, wierzę w Jezusa Chrystusa Zbawiciela,
czy Ty wierzysz w jakis obraz ?

"No nie będzie mi mówił gość który trwa ostantacyjnie w grzechu z czego się mam spowiadać."
bracie to co piszesz to faryzeizm 1 kategorii
08-06-2012 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #409
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Ale masz zamiar czepiać się słówek czy rozmawiać konkretnie? Wierzysz w takiego Jezusa którego w wypaczony sposób głosi ksiądz Natanek czy nie?

Gdzie faryzeizm- że nie słucham gościa trwającego w grzechu? Nie wiesz widzę co znaczy faryzejstwo widzę w ogóle, no chyba że możesz się podeprzeć Biblią- inaczej nie opluwaj mnie. To religia Talmudyczna- dzisiejszy tradycjonalizm w chrześcijanstwie, to tak najkrócej.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2012 20:24 przez Scott.)
08-06-2012 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #410
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Halo, przystopujcie oboje z tymi sądami. Nikt nie zna sumienia drugiego i nikt, nawet spowiednik (!) nie podejmie się osądzania co jest grzechem ciężkim w danym przypadku. To musi zbadać sam penitent, spowiednik jest tu tylko pomocą. To, co dla jednego jest grzechem lekkim, dla drugiego będzie ciężkim, a to, co w danych okolicznościach w ogóle grzechem nie jest, w innych będzie poważnym złem. Także nie osądzajcie siebie nawzajem, bo nie znacie tajników swoich sumień.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-06-2012 02:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #411
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
No tak. Tylko jeżeli Kościół mówi przez księzy,biskupów, arcybiskupów, kardynała że osoby popierające tezy księdza Natanka popełniają grzech, i mają obowiązek się z niego wywpowiadać.

Problem pojawia się tu coraz bardziej jeśli chodzi o zgorszenie jakie powoduje postawa noone i dyskusje które z niej wynikają. Coś jak w Afryce gdzie zamiast głosić Jezusa jedna denominacja przeciąga z drugiej do siebie. Nie wiem czy można to w nieskończoność tolerować...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2012 20:07 przez Scott.)
09-06-2012 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #412
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Oj Scott, Biskupi nie mówią "hej ty, proszę się z tego wyspowiadać". W ogóle ktokolwiek mówi drugiemu "z tego się spowiadaj" - przekracza swoje kompetencje. Ja zawsze czuję się zniesmaczona jak mi ktoś w ten sposób "grzechy wytyka", jakby swoich nie miał, albo wszystkie sumienia pozjadał.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-06-2012 03:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #413
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Cytat:Biskupi przestrzegają katolików przed gromadzeniem się wokół jego osoby i popieraniem głoszonych przez niego idei. Rada zwraca uwagę, że Msze św. sprawowane przez ks. Natanka są świętokradzkie, a udzielane rozgrzeszenia – nieważne. „Osoby współpracujące z suspendowanym ks. Piotrem Natankiem (...) popełniają grzech, z którego mają obowiązek oczyścić się w sakramencie pokuty. Warunkiem natomiast otrzymania rozgrzeszenia jest odstąpienie od wspierania rozłamu w Kościele i gotowość naprawienia wyrządzonego zła” – piszą biskupi.

http://info.wiara.pl/doc/1055084.Wspolpr...em-grzesza

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
10-06-2012 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #414
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Ok, ok - już na gg rozmawialiśmy Uśmiech
Biskupi napominają i ostrzegają, formują sumienia wiernych wg właściwych kryteriów, uświadamiają.
Nie wskazują jednak "te, Kowalski, u spowiedzi był?" - tylko rozwiewają wątpliwości co do tego, że dana rzecz jest grzechem ciężkim.
Podobnie, jak można jasno powiedzieć, że cudzołóstwo jest grzechem, ale trudno palcem wskazywać na Nowaka, że ma się iść spowiadać - to nie w smak.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-06-2012 01:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #415
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Scott - uważam podobnie jak Omyk. Wg mnie niekiedy z lekka się zagalopywujesz. Co oczywiście nie zmniejsza wagi twoich argumentów. Pozwalam sobie na taką dygresję z uwagi na mój podeszły wiek i związane z tym pewne doświadczenie, którego brak młodości reprezentowanej przez ciebie. Chociaż z tego co wiem, ona Omyk, też jest młodziutka, ale cóż - Urząd dodaje powagi i rozwagi.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-06-2012 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #416
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Niestety noone ma niesamowitą umiejętność wyprowadzenia z równowagi. Gośc bezgrzeszny, pouczający cały Kościół co i jak ma robić, znajdujący grzechy które nie istnieją i wypowiadający posłuszeństwo kardynałowi a przez to Kościołowi. Ilekroć nie znajduje argumentów pomija coś i brnie w jeszcze gorsze absurdy. Czasami się chce szybko uciąć taką rozmowę, nie mając już po ludzku sił... Niestety nie było to to chrześcijańsku.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-06-2012 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #417
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
(12-06-2012 18:57 )Scott napisał(a):  Niestety noone ma niesamowitą umiejętność wyprowadzenia z równowagi.
prawda jest cięzko akceptowalna dla wielu i wielu rani,
faryzeusze nie mogli znieść prawdy do tego stopnia że ubili niosącego Prawdę

Cytat:Gośc bezgrzeszny,
kłamstwo, grzeszę nieustannie i wciąż sie spowiadam..

Cytat:pouczający cały Kościół co i jak ma robić,
kolejne kłamstwo, nigdzie nie pouczam Kościoła, wręcz przeciwnie, cytuję Jego naukę

Cytat:znajdujący grzechy które nie istnieją
czy to nie Ty bracie piszesz w co drugim poście, że to ja grzeszę i trwam w grzechu ?

Cytat:i wypowiadający posłuszeństwo kardynałowi a przez to Kościołowi.
nie ja wypowiedziałem posłuszeństwo,
poza tym szukasz usilnie grzechu u bliźniego, na podstawie orzeczenia duchownego, który jada i przebywa w namiocie z grzesznikami (członkami antykościoła - masonerii - co skutkuje ekskomuniką)
tacy duchowni nie trwają w grzechu ?

Cytat:Ilekroć nie znajduje argumentów pomija coś i brnie w jeszcze gorsze absurdy.
czasem pomijam przepychanki bo niewiele dociera do Ciebie..
12-06-2012 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #418
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Żaden ksiądz Ci rozgrzeszenia nie da. Nie kłam że się spowiadasz więc. Reszty czytać mi się nie chce nawet.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-06-2012 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #419
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
(12-06-2012 19:44 )Scott napisał(a):  Żaden ksiądz Ci rozgrzeszenia nie da. Nie kłam że się spowiadasz więc. Reszty czytać mi się nie chce nawet.
mylisz się bardzo,
nawet sobie biedaku sprawy nie zdajesz ile kapłanów stoi za ks.Piotrem Uśmiech
i jest ich coraz więcej..

mało tego, jak mój znajomy zapytał kapłana (w naszym mieście) o odnowę w duchu, to go ostro zrugał i mówi "to już Ci Kościół Chrystusowy i Msza sw nie wystarczy ? tak jak naszym ojcom i dziadom? "
ten kapłan też wie "co w trawie piszczy"..

spróbuj bracie coś innego poczytać niż liberałów GN wiara.pl, niedziela, czy tygodnik powszechny,
a najlepiej coś z "książek zakazanych"
http://www.naszawitryna.pl/index_ksiazki_44.html
http://www.naszawitryna.pl
12-06-2012 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #420
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Ty byś widze ekskomunikował Jezusa za to że jada i przebywa z grzesznikami[chociaż widzę że tego prawdziewgo już dawno się pozbyłeś]... Za takie wprowadzanie w błąd pomimo napomnień dotajesz punkt. Najwyżej się pożegnamy.


Nie wierze Ci że coraz więcej kapłanów ks. Natanka wspomaga. Wiesz, ze dwa miesiące temu kiedy obaliłem wszelkie argumenty świadka Jehowy odnośnie tego co mi chciał sprzedać powiedział- możliwe, ale tak czy tak miliony studiują na tej podstawie Biblie. Nie wychodź mi tu z argumentami z sekty.

A Odnowa ma już dawno drogę ekleznajna za sobą, co prawda dalej młoda i część księży nie rozumie. Nie ma się co dziwić wcześniej tego nie było. Ale kaznodzieja domu papieskiego jest w Odnowie przecież... I prowadzi wszystkie rekolekcje dla biskupów pod tym kątem, więc idzie powoli do przodu. Powiedzmy sobie wprost- grupą wsparcia taką jak miał Jezus, najbliższa 12- to my w kościele na Mszach jesteśmy żadną. I zdecydowanie większość z nas takich najbliższych ludzi, takich jak miał Jezus właśnie jako wspólnotę potrzebuje. Kościół działa naprawdę powoli. Kościół to stara Matka. Ale taka Matka która ma Ducha Świętego, i takie rzeczy właśnie dlatego że Bóg tego chce[a jeśli tego chce to nie ma opcji żeby było inaczej] znajdą właściwe miejsce w KK.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2012 16:44 przez Scott.)
12-06-2012 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów