Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #436
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
to jest właśnie faryzeizm vel tradycjonalizm. skostniałości, zaleciałości i inne. Stara, już nieaktualna instrukcja, kiedy tutaj chyba 10 razy cytowano nowy dokument ze strony episkopatu. Odnoszący się do sytuacji aktualnej.

Ohydne to jest to jak rozbijasz Kościół w imię obrony autorytetu jednego księdza.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
19-06-2012 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #437
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Noone - instrukcja nie dotyczy całego Kościoła, tylko jakiejś jego części i to w określonym czasie.
Od tamtej pory mogły być wydane dziesiatki różnych instrukcji, niekoniecznie spójnych ze sobą. Wszystko zależy od okoliczności i dla kogo jest wydana.
Wydaje mi się, że dopasowywujesz różne dokumenty do z góry założonej tezy, mimo iż mogą z nią nie mieć nic wspólnego.
Jeśli zrozumiesz czym jest Eucharystia i czym Komunia św. nie będziesz miał z nimi problemu. Spróbuj zrozumieć....

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
19-06-2012 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MarekMRB Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #438
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Bardzo często schizma nie głosi niczego sprzecznego z wiarą - a jedynie bierze jeden aspekt i podnosi go nieproporcjonalnie ponad inne.
Przykłady można by mnożyć.
Obsesja Noone na tle klękania przy komunii (za którym sam jestem!) przypomina mi obsesję Świadków Jehowy na punkcie papierosów.
Tam jest podobnie: palenie papierosów to zło, ale przecież jest wiele rzeczy gorszych - ale oni sa gotowi ekskomunikować członka zboru za palenie - tak jak Noone rzuca tu (za ks.Natankiem) niemal ekskomunikami za - drobne w końcu - błędy liturgiczne.
Ciekawe że nie drażnią go liczne inne błędy, znacznie poważniejsze.
19-06-2012 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #439
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Tutaj dokument nowszy:

Cytat:90. "Wierni przyjmują Komunię świętą w postawie klęczącej lub stojącej, zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu", zaaprobowanym przez Stolicę Apostolską. "Jeśli przystępują do niej stojąc, zaleca się, aby przed przyjęciem Najświętszego Sakramentu wykonali należny gest czci, który winien być określony tym samym postanowieniem"176.

91. Przy udzielaniu Komunii świętej należy pamiętać, że "święci szafarze nie mogą odmówić sakramentów tym, którzy właściwie o nie proszą, są odpowiednio przygotowani i prawo nie zabrania im ich przyjmowania"177. Stąd każdy ochrzczony katolik, któremu prawo tego nie zabrania, powinien być dopuszczony do Komunii świętej. W związku z tym nie wolno odmawiać Komunii świętej nikomu z wiernych, tylko dlatego, że na przykład chce ją przyjąć na klęcząco lub na stojąco.

92. Chociaż każdy wierny zawsze ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię świętą do ust178, jeśli ktoś chce ją przyjąć na rękę, w regionach, gdzie Konferencja Biskupów, za zgodą Stolicy Apostolskiej, na to zezwala, należy mu podać konsekrowaną Hostię. Ze szczególną troską trzeba jednak czuwać, aby natychmiast na oczach szafarza ją spożył, aby nikt nie odszedł, niosąc w ręku postacie eucharystyczne. Jeśli mogłoby zachodzić niebezpieczeństwo profanacji, nie należy udzielać wiernym Komunii świętej na rękę179.
http://www.kkbids.episkopat.pl/index.php?id=161

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2012 22:48 przez Scott.)
19-06-2012 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #440
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
(19-06-2012 21:51 )sant napisał(a):  Noone - instrukcja nie dotyczy całego Kościoła, tylko jakiejś jego części i to w określonym czasie. Od tamtej pory mogły być wydane dziesiatki różnych instrukcji, niekoniecznie spójnych ze sobą. Wszystko zależy od okoliczności i dla kogo jest wydana.
o to chodzi.. jak ojcowie i dziadowie klękali przez setki lat, tak teraz robi się wiernym wodę z mózgu raz tak raz siak, za rok bedzie jeszcze inaczej..
jak szedłem do I Komunii sw wszyscy klękali i było to normą..
od paru jednak dobrych lat masoneria w Kościele już takie cyrki wyczynia, że trzeba ślepym być żeby tego nie dostrzegać..


Cytat:Jeśli zrozumiesz czym jest Eucharystia i czym Komunia św. nie będziesz miał z nimi problemu. Spróbuj zrozumieć....
ale ja nie mam z tym najmniejszego problemu Uśmiech
bo przyjmuję Pana Jezusa jak nasi ojcowie i dziadowie i pradziadowie i jeszcze praprapradziadowie Uśmiech
nie poddaję się powiewowi modernizmu szatana
20-06-2012 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MarekMRB Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #441
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Masz CI los. Argumenty nieważne, Noone uważa że wystarczy napisać że on robi dobrze a reszta jest be i to już wystarczy (tylko mu, co prawda).
20-06-2012 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #442
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
No bo to jest właśnie postawa faryzejska. Noone jest tak nieskalanie czysty że już czyściejszy być nie może. Sam sobie wzorem, sam sobie ustala zasady nie patrząc co Kościół[ a więc Jezus przez duszpasterzy] na to mówi.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-06-2012 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #443
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
(20-06-2012 09:38 )noone napisał(a):  
(19-06-2012 21:51 )sant napisał(a):  Noone - instrukcja nie dotyczy całego Kościoła, tylko jakiejś jego części i to w określonym czasie. Od tamtej pory mogły być wydane dziesiatki różnych instrukcji, niekoniecznie spójnych ze sobą. Wszystko zależy od okoliczności i dla kogo jest wydana.
o to chodzi.. jak ojcowie i dziadowie klękali przez setki lat, tak teraz robi się wiernym wodę z mózgu raz tak raz siak, za rok bedzie jeszcze inaczej..
jak szedłem do I Komunii sw wszyscy klękali i było to normą..
od paru jednak dobrych lat masoneria w Kościele już takie cyrki wyczynia, że trzeba ślepym być żeby tego nie dostrzegać..


Cytat:Jeśli zrozumiesz czym jest Eucharystia i czym Komunia św. nie będziesz miał z nimi problemu. Spróbuj zrozumieć....
ale ja nie mam z tym najmniejszego problemu Uśmiech
bo przyjmuję Pana Jezusa jak nasi ojcowie i dziadowie i pradziadowie i jeszcze praprapradziadowie Uśmiech
nie poddaję się powiewowi modernizmu szatana
Masz. dlatego wszędzie widzisz szatana.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
20-06-2012 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #444
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
do czego to już dochodzi ? :|

Cytat:Oświadczenie o. Proboszcza: „Z przykrością zauważyłem, że znowu zostają podrzucane w naszym kościele pisemka o treściach niezgodnych z nauką Kościoła. Za pomocą kłamstw szkalują Kościół. Najczęściej nie są podpisane, ale ich treść wskazuje na autorstwo grup schizmatyckich. Ponieważ sieją zamęt w głowach wiernych, uważam za stosowne napiętnowanie kłamstw w nich zawartych, a także podjęcie kroków dyscyplinujących. Dlatego zarządzam, by do końca września nie udzielano w naszym kościele Komunii Świętej na klęcząco. Jeżeli w tym czasie przestaną być podrzucane kłamliwe ulotki do naszej świątyni, to przywrócę możliwość komunikowania na klęcząco”.

http://dworzak.jezuici.pl/aktualnosci-2/...-intencje/
21-09-2012 09:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #445
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Tak noone, faktycznie - to już przegięcie: żeby różni antykatoliccy schizmatycy szkalowali Kościół? I to w budynku Kościoła, pewnie podczas Eucharystii. Faktycznie do czego to dochodzi. Trzeba modlić się za autorów tych broszurek. Może się opamietają.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2012 11:48 przez Sant.)
21-09-2012 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #446
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Najgorzej jest zauważyłem w katedrach. Czy to Częstochowa, Katowice czy Gliwice... Jakieś nowenny do aniołów których imion w Biblii nie ma- a jak nie ma to Kościół ich nie uznaje wiec niestety to demony, ruchy antytrynitarne, ruchy apokaliptyczne które jeśli chodzi o np Katowice[ raczej nie przypadek bo to katedra Chrystusa Króla] to przeplatają się z ideami ruchów "intronizacyjnych"... Dużo tego niestety.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-09-2012 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #447
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
(20-06-2012 09:38 )noone napisał(a):  
Cytat:Jeśli zrozumiesz czym jest Eucharystia i czym Komunia św. nie będziesz miał z nimi problemu. Spróbuj zrozumieć....
ale ja nie mam z tym najmniejszego problemu Uśmiech
bo przyjmuję Pana Jezusa jak nasi ojcowie i dziadowie i pradziadowie i jeszcze praprapradziadowie Uśmiech
nie poddaję się powiewowi modernizmu szatana
Właśnie takie podejście do zagadnienia świadczy o tym że a b s o l u t n i e nie masz jednak pojęcia czym jest i skąd sie wzięła. Jakie są jej korzenie i o co w niej chodzi. A problem masz- choćby ten temat o tym zaświadcza. I to poważny problem. Do tego stopnia, że ważysz się na bluźnierstwo. Bo czymże jest to co piszesz, jeśli nie ewidentnym bluźnierstwem? Jak można podważać autorytet władz Kościoła i powiew Ducha Świętego nazywając Go cyt. modernizmem szatana"?
Wydaje mi się właśnie że tacy właśnie jak ty wprowadzają smród siarki do Kościoła. Ulegają jego (szatana) podszeptom.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2012 14:42 przez Sant.)
21-09-2012 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #448
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Człowiek panicznie boi się jakichkolwiek zmian. Za to prorocy nie tylko dostawali światła od Boga przecież, ale analizowali jak wygląda sytuacja ludu, i na tej podstawie mówili konkretne ostrzeżania choćby. św. brat Albert zauważył ogrom biedy- i tak zaczął tworzyć swoje dzieło, Matka Teresa to samo. I oznaczało to totalną zmianę planów życiowych. Dla Maryi zwiastowanie było również zmienienim wszystkiego totalnie. Noone nie interesuje jak Eucharystii udzielali choćby pierwi Papieże, jak udziela obecny Papież... Noone interesuje jak jego pradziadek przyjmował. Uśmiech Nie interesuje go dlaczego była wtedy taka a nie inna sytuacja. Ważne że przyjmował i tego noone się trzyma. Papieża oskarża że podszeptom Złego ulega, wcześniejszych też. Jezusa także. I idzie w zaparte, totalnie zaimpregnowany na inne argumenty, z uśmiechem na ustach i faktami powywywanymi z kontekstów historycznych, jak na porządnego sekciarza przystało.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
22-09-2012 10:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #449
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
nic nowego..
czyli same kłamstwa sączysz
22-09-2012 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #450
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
(22-09-2012 10:26 )noone napisał(a):  nic nowego..
czyli same kłamstwa sączysz
primo - Kto sączy?
secundo - Mógłbyś jakoś potwierdzić swoją tezę?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2012 11:00 przez Sant.)
22-09-2012 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów