Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapachy towarzyszące świętym - osmogeneza
Autor Wiadomość
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Zapachy towarzyszące świętym - osmogeneza
Wypowiedzcie się proszę na temat zapachu świętości jaki towarzyszył ojcu Pio.
Ciekawi mnie to bardzo.
Annnika zgaszam się z tobą.
Ten of top już trochę trwa.
16-11-2010 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
mike789 napisał(a):Wypowiedzcie się proszę na temat zapachu świętości jaki towarzyszył ojcu Pio.
Ciekawi mnie to bardzo.
Mike znalazłam w sieci dość sporo wiedzy na temat ciebie interesujący, a więc:

Zapach Świętości Ojca Pio

Zapach świętości ojca Pio – niektórzy święci posiedli dar, który jest znany jako “zapach świętości”. Fenomen ten nazywany jest osmogenezą. Pozwala on na odczuwanie obecności świętego poprzez charakterystyczny dla niego aromat. Ów zapach świętości ojca Pio był wyraźnie wyczuwalny przez ludzi, którzy znajdowali się w pobliżu. Wydobywał się z jego ciała, ubrań lub przedmiotów które dotknął. Czasem był wyczuwalny w miejscach przez które jedynie przeszedł.


a tu jeszcze sporo ciekawostek:
http://www.rozancowe-karty.com.pl/modlit..._3_USA.htm

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
16-11-2010 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #3
 
dzięki ciekawe ciekawe.
A ktoś oprócz ojca Pio miał taki dar?
16-11-2010 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #4
 
O ile dobrze pamiętam taką świętą była Teresa z Lisieux, od Dzieciątka Jezus, roztaczała zapach róż.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
16-11-2010 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
nie wiem jak tą jest z Tereską z Lisieux ale w przypadku Ojca Pio wielu osobom ten święty daje znaki swej obecności właśnie poprzez zapach takich fiołków Uśmiech i myślę że wcale nierzadko to się zdarza (nie wiem jak w przypadku nabożeństwa do św Teresy)

A jeśli już o osmogenezie mowa to wiecie czy z czymś konkretnym to się wiąrze? czy takie doświadczenie jest potwierdzeniem wysłuchania modlitwy? Kościół wypowiadał się na ten temat, czy to raczej indywidualna sprawa świętego?

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
17-11-2010 05:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nicol@ napisał(a):O ile dobrze pamiętam taką świętą była Teresa z Lisieux, od Dzieciątka Jezus, roztaczała zapach róż.

Takich świetych było naprawdę wielu. : św. Ludwina z Schiedam, Magdalena de Pazzi, Alfons Liguori.
To bardzo częsty dar spotykany u świętych.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-11-2010 03:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
T32-S, dzięki za przybliżenie tematu, i tych świętych, bo szukałam ich, ale nie mogłam znaleźć. A skąd masz takie pewne dane o Nich?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
28-11-2010 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Po części z książek a po częsci z sieci. Wystarczy poważniej zainteresować się hagiografią. To wspaniały dział, który może wiele nas nauczyć, pomóc ukierunkować nasze życie duchowe.

Takich życiorysów w sieci jest wiele, trzeba tylko patrzeć na strony, aby były to strony katolickie.
Nie wszędzie o tym pisze, ale wpisując hasła w google można na wiele ciekawych stron natrafić.
Te osoby, które przedstawiłem są tylko przykładami, takich osób jest naprawdę bardzo dużo.
Warto sobie poczytać ksiazkę Joan Carroll Cruz "Niezniszczalni". Tam też są ciekawe sytuacje opisane. I polecam też życiorysy świętych, im są dłuższe tym lepsze, gdyż więcej jest podanych szczegółów dotyczących ich życia. Chociażby stronę, która w środowisku katolickim nie jest może uznawana za dobrą, ale myślę, że jest tam wiele życiorysów, które sa prawdziwe i zgodne z rzeczywistością. Chodzi o strone wydawnictwa VOX DOMINI. Ja np wiele ciekawych rzeczy z tej strony się dowiedziałem. Oczywiście pomijam niektóre tematy, gdyż moga one stać w sprzeczności z nauką Kościoła czy też nie byc potwierdzone przez Kościół, ale myślę, że az tak wielu takich sprzecznych materiałów to tam nie ma.

Po za tym nie można tez traktować pewnych spraw nie zatwierdzonych przez Kościół jako sprzecznych z nauką Kościoła. Lepiej po prostu dystansować się od niektórych faktów czy sytuacji, opisów, ale też warto się zagłębiać w różne życiorysy osób, których nie znamy - może sie bowiem okazać, że w takich zyciorysach nie ma niczego sprzecznego z nauką Kościoła a moga one wiele pomóc. Można też poszukać innych życiorysów danej osoby i zapoznać się z innymi faktami.

Poznawanie, badanie życia świętych naprawdę może wiele nas nauczyć, pomóc. Dla mnie to przyjemność i wielka satysfakcja grzebać po róznych ksiażkach czy stronach. Stąd tez i troch wiedzy na ten temat.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-11-2010 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #9
RE:
(28-11-2010 03:01 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  
Nicol@ napisał(a):O ile dobrze pamiętam taką świętą była Teresa z Lisieux, od Dzieciątka Jezus, roztaczała zapach róż.

Takich świetych było naprawdę wielu. : św. Ludwina z Schiedam, Magdalena de Pazzi, Alfons Liguori.
To bardzo częsty dar spotykany u świętych.
Zdezorientowany to JPII nie był święty? i wielu innych ostatnio wyniesionych na ołtarze, bo jakoś nikt z ich bliskich o niczym innym niż o perfumach i o wodzie po goleniu nie pisze...

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
03-02-2012 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kamilamaryśka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Zapachy towarzyszące świętym - osmogeneza
Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego faktu
08-02-2012 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fraszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Zapachy towarzyszące świętym - osmogeneza
Jakoś ciężko mi w to uwierzyć
11-04-2012 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #12
RE: Zapachy towarzyszące świętym - osmogeneza
a wierzysz w Boga ? Uśmiech
11-04-2012 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #13
RE: Zapachy towarzyszące świętym - osmogeneza
(11-04-2012 11:07 )noone napisał(a):  a wierzysz w Boga ? Uśmiech

a co to ma do rzeczy

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
12-04-2012 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów