Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jezus, który uzdrawia
Autor Wiadomość
Kejti Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Jezus, który uzdrawia
Podstawą uzdrowienia jest PRZEBACZENIE. Człowiek, który nie przebaczył w sercu swemu bratu, nie może wymagać od Jezusa uzdrowienia.
W Piśmie św. czytamy:
„Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.” Mt 6,14-15
Jezus czynił cuda i nadal czyni, potrzeba tylko naszej wiary.
W Ewangelii Marka 5,36 czytamy: "Nie bój się, wierz tylko".
Kobieta cierpiąca na krwotok chwyciła się płaszcza Jezusa jak ostatniej deski ratunku, ufając, że zostanie uzdrowiona i tak się stało Szczęśliwy. Wielu z nas także dziś prosi Jezusa o pomoc,o uzdrowienie. Posługując na Mszach św. z modlitwą o uzdrowienie widzę,że Jezus nie skąpi nam swej łaski, On także dziś uzdrawia i chce to czynić, ale czy my Mu na to pozwalamy? Czy w naszym sercu jest miejsce dla Jezusa, czy ono jest oddane tylko Jemu czy jest przeszkoda, która blokuje nas, by to uzdrowienie przyjąć?Warto usiąść w ciszy przed Panem i nad tym się zastanowić. Przyznam się szczerze,że mnie blokowała wiara w zabobony..., zrozumiałam to na pewnych rekolekcjach charyzmatycznych i nawróciłam się. Od tego czasu, od spowiedzi generalnej Pan uzdrowił mnie z mojej dolegliwości. 2 razy złożyłam świadectwo dla ok.1500 osób, bo gdy człowiek otrzyma łaskę, powinien podziękować Bogu i złożyć świadectwo dla umocnienia wiary innych. Jak mówi Pismo św.
"Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu.(...)" Łk17, 15-16
Utworzyłam ten wątek, byśmy tu wzajemnie się umacniali tym, co Jezus dokonał w naszym życiu lub w życiu innych znanych nam ludzi, co dokonuje, a przede wszystkim byśmy dzielili się wiarą,że Jezus także dziś uzdrawia Uśmiech
Podaję link do filmiku z o.Bashoborą:
http://www.youtube.com/watch?v=umXmMfzCv...=endscreen

Wpatrywać sięPanie, wTwe święteCiało, pragnę do końca moich dni,bo me serceCiebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!

mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/
22-01-2012 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kejti Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #2
Uśmiech RE: Jezus, który uzdrawia
"Bóg uzdrawia mocą swojego Słowa. Wiara- czyli zaufanie. Nie da się dokonać cudu, tam gdzie nie ma wiary". (o.J.Witko)

"Gdy On jeszcze mówił, przyszedł ktoś z domu przełożonego synagogi i oznajmił: <Twoja córka umarła, nie trudź już Nauczyciela>".Lecz Jezus, słysząc to, rzekł: «Nie bój się; wierz tylko, a będzie ocalona»." Łk8,49-50.

"Jair zaufał Jezusowi mimo,że usłyszał, że to już koniec. Ufaj bez względu na to, co słyszysz!"

Zobaczcie, co innego mówił Jezus, a co innego ludzie.
Zachęcam Ciebie (Ty, który to czytasz) do rozważenia tej Ewangelii (Łk 8,49- 56), stań w ciszy przed pytaniem: "Jaka jest moja wiara?" Czy jeśli czegoś pragnę i udaję się z tym do Jezusa, potrafię uwierzyć, że to otrzymam czy oglądam się na głosy ludzkie zaprzeczające wierze?.
Przyznam się, że ja tak miałam. Było to kilka lat temu kiedy byłam przegrana w ludzkich oczach, zbyt słaba w oczach najbliższych. Modliłam się ciągle do Pana o to, by pomógł mi, ta słabość właściwie zbliżała mnie do Niego, w Nim szukałam przyjaciela...W pracy usłyszałam jak 2 panie rozmawiały o tym, że jeśli ktoś jest taki..., to będzie taki już do końca. Nie mówiły o mnie, bo mnie nie znały, ale akurat w tym czasie znalazłam się koło nich i takie coś usłyszałam. Wtedy zwątpiłam! choć w modlitwie nie ustawałam. Nie znałam tej Ewangelii, nie znałam Słowa Bożego. Błąd! Widzicie, dlatego warto zgłębiać wiarę, Bóg nie chce byśmy się męczyli, ale Bóg chce naszej wolności, prawdziwej wolności.
Teraz po latach muszę Wam powiedzieć, że na prawdę Bóg trafia do człowieka na różne sposoby, szuka go. Jezus mnie wyciągnął z tego, co wtedy mnie męczyło i nawet ostatnio moja rodzina powiedziała: "A kiedyś była... (taka i taka), a teraz..." Uczynił to Jezus!!!, bo dla Boga nie ma nic niemożliwego Duży uśmiech.
Także mówię Wam szczerze, patrzcie na Jezusa, w Niego utkwijcie wzrok, by nikt i nic nie przygaszało Waszej wiary, a Jezus dokona wiele w Waszym życiu.
Jak to powiedział św.Jan Bosko: "Chodźcie stopami po ziemi, ale sercem mieszkajcie w niebie".
Znajomośc Ewangelii pomaga bardzo, widać co mówi Jezus na dany dzień, a co mówią ludzie. Warto rozważać codz.Pismo św., znając Słowo Boże i żyjąc nim będzie łatwiej poruszać się w ciągu dnia. Gdybym wtedy,te kilka lat temu znała Pismo św. wiedziałabym, że to, co te osoby mówiły przeczy Słowom Jezusa, wtedy nie wiedziałam i wywołało to we mnie smutek.
Zachęcam Was kochani do poznawania Jezusa, Jego Słowa, jakie ma dla każdego z nas na codzień, do kształtowania wiary, byśmy mogli powiedzieć jak psalmista z Ps 28, 6-7:
"Błogosławiony Pan, usłyszał bowiem
głos mego błagania,
Pan moją mocą i tarczą!
Moje serce Jemu zaufało:
Doznałem pomocy, więc moje serce się cieszy
i pieśnią moją Go sławię."


Zamieszczam film z kazaniem o. Józefa Witko podczas Mszy św.
Ojciec mówi na prawdę bardzo ważne rzeczy związane z wiarą, którą wszyscy musimy ciągle pogłębiać.
Zachęcam do obejrzenia Uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=wAZg17x55...re=related

Wpatrywać sięPanie, wTwe święteCiało, pragnę do końca moich dni,bo me serceCiebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!

mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/
29-08-2012 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mała1976 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Jezus, który uzdrawia
Witaj
Jestem ci wdzięczna za to co tutaj napisałaś. Bardzo potrzebowałam przeczytać jeszcze raz o tym, że Bóg może wszystko dokonać w naszym życiu jesli tylko bardzo mu zawierzymy.
Widzisz... ja dzisiaj dowiedzialam się od neurochirurga, że niestety, ale w moim przypadku operacja kręgoslupa jest konieczna. Ja jednak nie ustaję na modlitwie i wierze w to, że Pan jest w stanie to zmienić i mnie uleczyć. Należę do wspolnoty - ludzie opowiadali o swoich historiach gdzie lekarze wypowiadali się - "tylko operacja" a oni wymodlili sobie cud.... lekarze potem sami nie rozumieli jak to się stalo, ale choroby już nie ma.
Mam nadzieję, ze Bóg zechce dokonać takiego cudu i w moim życiu o co go proszę bardzo mocno. Zresztą - Pan już raz dokonał cudu w moim życiu - byłam zniewolona i po wielu egzorcyzmach jestem wolnym człowiekiem.... Mam nadzieję, że ulituje sie po raz kolejny a ja będę Go chwalić na wieki i opowiadać o tym co mi uczynił Uśmiech
Pełna nadzieji i wiary proszę o modlitwę za mnie by operacja kręgosłupa mnie ominęła. Dziękuję - Iza
22-11-2012 02:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kejti Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Jezus, który uzdrawia
Kochana Izo, obiecuję modlitwę. U nas na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie było świadectwo, właśnie o uzdrowieniu kręgosłupa, więc nie poddawaj się, nie ustawaj w modlitwie. Warto kształtować wiarę, wiara rodzi się ze słuchania, z czytania różnych książek katolickich (polecam ksiżąkę: "Jezusie Synu Dawida, ulituj się nade mną!", autor:o.Józef Witko OFM), dlatego warto pogłębiać wiarę, aby zwątpienie się nie wkradało, zbliżać się do Jezusa, do Tego, który może wszystko.

Wpatrywać sięPanie, wTwe święteCiało, pragnę do końca moich dni,bo me serceCiebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!

mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/
25-11-2012 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mała1976 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Jezus, który uzdrawia
(25-11-2012 16:18 )Kejti napisał(a):  Kochana Izo, obiecuję modlitwę. U nas na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie było świadectwo, właśnie o uzdrowieniu kręgosłupa, więc nie poddawaj się, nie ustawaj w modlitwie. Warto kształtować wiarę, wiara rodzi się ze słuchania, z czytania różnych książek katolickich (polecam ksiżąkę: "Jezusie Synu Dawida, ulituj się nade mną!", autor:o.Józef Witko OFM), dlatego warto pogłębiać wiarę, aby zwątpienie się nie wkradało, zbliżać się do Jezusa, do Tego, który może wszystko.

(25-11-2012 16:18 )Kejti napisał(a):  Kochana Izo, obiecuję modlitwę. U nas na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie było świadectwo, właśnie o uzdrowieniu kręgosłupa, więc nie poddawaj się, nie ustawaj w modlitwie. Warto kształtować wiarę, wiara rodzi się ze słuchania, z czytania różnych książek katolickich (polecam ksiżąkę: "Jezusie Synu Dawida, ulituj się nade mną!", autor:o.Józef Witko OFM), dlatego warto pogłębiać wiarę, aby zwątpienie się nie wkradało, zbliżać się do Jezusa, do Tego, który może wszystko.

oj... coś narozrabiałam na forum ...Oczko

Kejti... Dzięki za krzepiące słowa. Słuchałam Ojca Witko. Żyję nadzieją na polepszenie mojego stanu, ale nie ukrywam, że czasami dopada mnie zwątpienie (niestety)... Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2012 13:01 przez Mała1976.)
29-11-2012 12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kejti Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Jezus, który uzdrawia
A słyszałaś o czymś takim?
http://www.katolicki.net/index.php/modli...ajmij.html
Ja staram sie to sobie przypominać, gdy zwątpienie się wkradaOczko.

Wpatrywać sięPanie, wTwe święteCiało, pragnę do końca moich dni,bo me serceCiebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!

mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/
30-11-2012 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mała1976 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Jezus, który uzdrawia
oj....pięknie Ci dziękuję za ten link Uśmiech Bardzo mnie podniósł na duchu Uśmiech chyba za bardzo się zamartwiam a Bóg przecież ma swój plan co do mnie Uśmiech)
pozdrawiam Uśmiech
01-12-2012 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiuz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2016
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Jezus, który uzdrawia
Święta prawda! pozdrawiam!Uśmiech

penisverlängerung penis vergroten penisförstoring
25-04-2016 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów