Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #46
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Heysel - osoby modlące się nad taką osobą, a w szczególności kapłan, bądź też egzorcysta - o ile była konieczność egzorcyzmoawnia, są w stanie to stwierdzić. Zwykle podczas modlitwy następuje po prostu uwolnienie, a dalsze modlitwy nie prowokują już manifestacji ze strony złego ducha, nie są przykre czy ciężkie do zniesienia dla danej osoby, ale stają się wręcz słodkie. Sama osoba uwolniona odczuwa znaczną różnicę w jakości modlitwy i w ogóle w jakości życia. Ta różnica jest często obserwowalna dla osób z otoczenia osoby uwolnionej, szczególnie kiedy nie jest to powierzchowna znajomość, ale głębokie relacje budowane w Chrystusie, jak we wspólnotach powinno być. Wtedy wręcz na zewnątrz widać, że ta osoba jest inna, bardziej szczęśliwa, radosna, pełna pokoju, czasem nawet jej twarz się zmienia! Uśmiech

Oczywiście trzeba uważać na podpuchy, przedwczesne uwolnienia, itd. - ale od rozeznawania tego są już osoby wyznaczone do takiej posługi i kapłani.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-06-2012 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mała1976 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Post: #47
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
zgadzam się z tym co napisala Omyk.
Ja od siebie dodam - w moim przypadku zniknęła dzika agresja. ja wcześniej byłam niesamowicie wybuchowa, byle co było w stanie doprowadzic mnie do furii, której w żaden sposób nie byłam w stanie kontrolować.... Teraz agresji brak - odeszła. Ok - mogę się zdenerwować, ale jest to inna skala emocji. poza tym - wulgarny język... Niby to od nas samych zalezy jak się wysławiamy, ale chyba nie do konca ... był czas, gdy nie potrafiłam wypowiedzieć zdania bez przekleństwa,.... teraz taki język razi mnie (np gdy słyszę u innych) - sama już nie używam....
poza tym - wczesniej odczuwałam dziwną wrogoś w stosunku do innych (praktycznie bez powodu) - minęło. Teraz by wzbudzić we mnie niechęc dana osoba musi się o to postarać.
przed uwolnieniem - pociąg do mrocznych spraw, przerażających filmow, agresywnej muzyki itp.... teraz unikam tego wszystkiego - nie z rozsądku... po prostu "samoistnie mi zbrzydło" czego sama do końca sensownie nie potrafię wytłumaczyć (jak tylko uwolnieniem).
To tyle przyszło mi na szybko na myśl.
27-06-2012 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #48
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Mała1976 większość osób przed 20-tką przechodzi taki okres w życiu zanim jako taka odpowiedzialność i wyklarowanie charakteru, światopoglądu maja miejsce. Odnalazłaś się po prostu.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2012 09:53 przez pafni.)
01-07-2012 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mała1976 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Post: #49
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
może i tak. Ale u mnie to wszystko było połączone w czasie z egzorcyzmami. poza tym - u mnie się to działo po 30tce.
Nie porównywujmy buntu młodzieńczego z atakami nieuzasadnionej furii (bez przyczyn i powodu) czy też wulgarnymi myslami w kosciele...
01-07-2012 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #50
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Porównanie do czasu buntu młodzieńczego jest bardzo trafne według moich doświadczeń i obserwacji.
Ludzka psychika skrywa wiele zagadek; śmiech na pogrzebie, złe myśli w kościele, wygląda to na próbę wyparcia śmierci w pierwszym przypadku a w drugim chęć przełamania tabu.
Miałem podobnie, tyle,że w naturalny sposób emocje zostały wyciszone. Inaczej całą populacje należało by egzorcyzmować. Fakt, że tobie pomogły egzorcyzmy jest jak najbardziej pozytywne dla ciebie i otoczenia.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
01-07-2012 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mała1976 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Post: #51
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
ok - ilu ludzi tyle opinii.
Ty możesz snuć domysły odnosnie tego co zaistniało w moim zyciu i tworzyć różne teorie ja natomiast WIEM co przechodzilam, czego doświadczałam i byłoby mi miło gdyby rozmówcy nie próbowali na siłę udowadniać mi, że sobie coś uroiłam - szczególnie ci, których nie było przy opisywanych wydarzeniach.
01-07-2012 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #52
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Pafni - upierasz się przy jednym wytłumaczeniu, choć nie upewniłeś się, czy mówicie o tej samej skali agresji, furii czy niepokoju.

Dlaczego masz taką wewnętrzną potrzebę tłumaczenia spraw duchowych sprawami psychiki?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-07-2012 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #53
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Jeśli człowiek jest bytem warstwowym, i moglibyśmy tu wyróżnić warstwe fizyczna[poznawalną całkowicie przez naukę], psychiczną[poznawalną przez naukę częściowo] i duchową[nie poznawalną przez naukę w ogóle] to może nie mieszajmy ich ze sobą. W przypadkach zniewoleń psycholodzy i psychiatrzy rozkładają ręce, o ile nie przekraczają swoich granic badania. Jeśli jednak wkroczą na grunt duchowy i tutaj zaczną coś naukowo chcieć rozwiązywać to przekroczą swoje kompetencje, a nauka stanie się pseudonauką.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
01-07-2012 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #54
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
A ja się wdam w polemikę z Tobą Scott Duży uśmiech
Jak to mówi znajomy kapłan "omyk, a ty znowu dymu szukasz..." - no więc właśnie, dawno się nie spieraliśmy ;P

Warstwa fizyczna też nie jest całkowicie poznawalna przez naukę Uśmiech
Warstwa psychiczna jest de facto przynależna do warstwy fizycznej, bo jest jej wytworem - psychika jest funkcją mózgu, a mózg to po prostu kupa komórek nerwowych i ich licznych wypustek Uśmiech Jest co prawda słabiej poznana od reszty funkcji narządów ciała - ale tylko dlatego, że jest dość skomplikowana - a nie dlatego, że nie da się jej badawczo poznać.
Co do warstwy duchowej - to zależy, co rozumiesz przez słowo "nauka" Uśmiech Ja się tu generalnie z Tobą zgadzam, bo moja definicja również brzmi: "nauka = nauki przyrodnicze/ścisłe", ale tu trzeba też pamiętać o osobach z innym poglądem w tej kwestii - definicje nauki są różne i są również tacy, którzy teologię definiują jako naukę (a nawet filozofię - brr!). Jeśliby więc teologię uznać za naukę równorzędną poznawczo do nauk przyrodniczych vel ścisłych, to rzeczywiście i owa warstwa duchowa byłaby do pewnego stopnia możliwa do zgłębienia przez pewne gałęzie teologii.

Żeby nie zaciemniać: Dobrze mówisz, że w przypadkach opętań czy zniewoleń psycholodzy i lekarze, którzy nie przekraczają swoich kompetencji, pozostają w zasadzie bezradni. CHYBA, że opętanie wywołuje również chorobę psychiczną o podłożu demonicznym - bo tak też się zdarza. Wtedy psychiatra może zdiagnozować daną chorobę, ale leczenie bądź nie przynosi skutku, bądź też poprawa jest niewielka, a egzorcyzm przynosi zdecydowana, radykalną poprawę.

I zgadzam się z tym, że jeśli nauki przyrodnicze wkroczą na grunt duchowy, to staną się pseudonaukami - po prostu ośmieszą same siebie, zajmując się czymś, co nie leży w ich dziedzinie zainteresowania. Pan Dawkins właśnie w ten sposób nadużył swoich kompetencji no i niestety beczka śmiechu z tego wyniknęła.
Jeśli ktoś choć trochę nauki przyrodnicze ogarnia, to doskonale wie, do czego nadają się argumenty Dawkinsa Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-07-2012 02:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #55
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Omyk po prostu tak to widzę, Ty widzisz inaczej i o.k

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
03-07-2012 07:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #56
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Omyk, rozmawialiśmy już o tym;p

Pafni, nie bierzesz tylko pod uwagę tego że dziwne zachowania, w stosunku do sacrum nie sa zwiazane ze sfera psychiki..

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2012 20:08 przez Scott.)
03-07-2012 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #57
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Scott uważam, że są.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
04-07-2012 07:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #58
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
No tylko że psychologia się tym nie zajmuje zwyczajnie. Więc nie wiem na co się powołujesz poza sobą.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-07-2012 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #59
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Psychologia zajmuje się każdą sferą życia, religijną też.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
04-07-2012 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #60
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Pafni, podeprzyj się konkretami...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-07-2012 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów