Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #76
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Nie przy ale mój znajomy kapłan który pełni posługę egzorcystatu od kilku lat się konsultuje przed egzorcyzmami. Dopiero wykluczenie chorób psychicznych kwalifikuje do pełnej modlitwy. Czasami nawet i bez tej konsultacji Bóg przez dar poznania pokazuje, że problem jest innej niż demoniczna natury.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-07-2012 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #77
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
moje pytani nawiązuje do wypowiedzi pewnego znanego psychiatry - nie pamiętam dawno temu -, który z niedowiarstwem i uśmiechem powiedział - chciał bym być przy tym (egzorcyzmy).
Było by to bardzo dobre ewangelizacyjne posunięcie, bo wielu współczesnych jak słyszy egzorcyzm, to reaguję słowami - "ciemnogród, zabobon, średniowiecze" itp.
Moja konkretna propozycja - niech wspólnota Mamre zaprosi jakiegoś obiektywnego i chętnego naukowca psychiatrę, jako obserwatora i jakiegoś filmowca - taki film dokumentalny z komentarzami psychiatry, byłby bezcenny.

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
10-07-2012 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #78
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
U nas we wspólnocie wyglądało to nieco inaczej, ponieważ nie była to posługa przy egzorcyście diecezjalnym, a przy innym kapłanie, który stałe pozwolenie na egzorcyzm od ks. Arcybiskupa otrzymał, bo taka była potrzeba. Przede wszystkim zawsze mówiono, że jeśli ktoś wie, że jest opętany, lub zniewolony w cięższy sposób, to żeby nie przyjeżdżać na spotkania, tylko szukać pomocy u swojego egzorcysty diecezjalnego - bo niestety zrobiła się taka "sława" wspólnoty, że otrzymuje się tu łaskę uwolnienia i potem już na Eucharystii służba porządkowa zamiast się modlić, musiała wyprowadzać osoby, w których demon nie wytrzymywał bliskości Jezusa.

Tak czy inaczej, wśród członków wspólnoty jest psychiatra współpracująca z egzorcystami - znana zresztą na pewno, choćby z konferencji "magia - cała prawda", dr Joanna Dziasek.

Myślę jednak, że organizacja pracy egzorcysty diecezjalnego na pewno wygląda inaczej, niż egzorcysty "dodatkowego" posługującego dla wspólnoty i przy wspólnocie.

Dezerterze Uśmiech Dla mnie baaardzo przekonujące jest świadectwo ks. Michała Olszewskiego, sercanina, egzorcysty kieleckiego. Szczególnie, że wiem, o czym pisze, bo Kasię znam osobiście właśnie ze wspólnoty. Niesamowita jest dla mnie w tej historii wiara ks. Michała, który samą modlitwą prośby przyczynił się do wyrzucenia 6 demonów i całkowitego uwolnienia Kasi Uśmiech Oby każdy kapłan miał taką wiarę!!!

p.s. Mam problemy z siecią i dopiero teraz zauważyłam Twój ostatni post.

Cytat:moje pytani nawiązuje do wypowiedzi pewnego znanego psychiatry - nie pamiętam dawno temu -, który z niedowiarstwem i uśmiechem powiedział - chciał bym być przy tym (egzorcyzmy).
Więc niech przyjdzie do najbliższego egzorcysty, przedstawi swoje dyplomy i poprosi o możliwość obserwacji egzorcyzmu, zamiast propagować swoje niedowiarstwo bez sensu Uśmiech

Cytat:Moja konkretna propozycja - niech wspólnota Mamre zaprosi jakiegoś obiektywnego i chętnego naukowca psychiatrę, jako obserwatora i jakiegoś filmowca - taki film dokumentalny z komentarzami psychiatry, byłby bezcenny.
No i znowu to samo Uśmiech Stereotyp: "Wspólnota Mamre" = egzorcyzm.
Chłopie no... Wspólnota mamre to wspólnota przymierza rodzin, rodzin, które chcą razem iść ku Chrystusowi drogą świętości w życiu codziennym.
To, że Pan Bóg daje we wspólnocie (w której ja już zresztą nie jestem) szczególny charyzmat uwalniania, to, że na chwilę obecną zarówno ks. Moderator jak i ks. Wicemoderator mają stałe pozwolenie na egzorcyzm - to świadczy o tym, jakie są potrzeby dzisiejszych czasów, że coraz więcej osób ma problemy duchowe. Nie jest to jednak wspólnota założona w celu egzorcyzmowania czy na tym się skupiająca. To niejako dokonuje się samo przy okazji - bo kiedy Królestwo Boże przychodzi, wtedy zły duch ucieka.
- To po pierwsze.

Po drugie: Wspólnota Mamre nie zaprosi żadnego filmowca na swoje spotkania, bo każdy ma swoją prywatność. Są osoby we wspólnocie wyznaczone do kręcenia materiałów, przy czym kręci się tylko Eucharystię, a modlitw wstawienniczych - już nie. Chyba nie wyobrażasz sobie sytuacji, w której podchodzisz do grupy wstawienników, mówisz o rzeczach dla ciebie trudnych, bolesnych, i nagle operator zapodaje zbliżenie na Twoją twarz, właśnie, kiedy opanowujesz łzy Uśmiech Na przykład. Albo chyba nie chciałbyś, żeby filmowano Twoje tak intymne przeżycia, jak spoczynek w Duchu Świętym, czy dar radości, albo łez oczyszczenia. No więc właśnie - nikt tego nie chce, nie tylko Ty Uśmiech Dlatego takich spotkań się nie filmuje.
Co do obiektywnego psychiatry - co to znaczy obiektywny? Uśmiech Obiektywny = niedowiarek?
Jest we wspólnocie lekarz psychiatra, jak pisałam wyżej, znana zresztą w środowisku katolickim dr Dziasek. Jaki cel miałoby zapraszanie jeszcze kogoś? "Pokazanie" gościowi egzorcyzmów jako "ciekawostki przyrodniczej", po to, żeby go przekonać? A myślałeś o dyskomforcie osoby opętanej? Ty sam chciałbyś być takim eksponatem?
Egzorcyzmy to są sakramentalia, których się nie filmuje. Trzeba mieć specjalne pozwolenia, o które wcale nie jest łatwo - właśnie po to, żeby nie robić z nich szopki, ani niezdrowej sensacji. Jeśli ktoś chce zobaczyć "prawdziwe egzorcyzmy", to niech sobie włączy dokument typu "egzorcyzmy Annaliese Michel". Tam jest wszystko prawdziwe.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2012 14:13 przez omyk.)
10-07-2012 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #79
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
No ksiądz Cyran ma swoją wieloletnią praktykę. Czasami po jednej modlitwie odsyła do konsultacji z lekarzem, jeśli tylko taki jest w pobliżu to od zaraz. No i tak jakoś wychodzi że trafia jakoś dobrze. Osobom chorym oraz symulantom[nie żebym wrzucał do 1 worka, ale i tacy są] zabrania się też przyjazdu na rekolekcje.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2012 15:29 przez Scott.)
10-07-2012 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #80
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
To prawda, jest klauzula na karcie rekolekcyjnej, że choroby psychiczne uniemożliwiają przyjazd Duży uśmiech Śmiałam się, że pierwszy raz widzę ten wymóg ubrany w formalne szaty, ale jest bardzo dobry - szczególnie, że bądźmy szczerzy, wspólnoty charyzmatyczne często przyciągają osoby niezrównoważone.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
11-07-2012 08:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #81
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
U Islamistów również odbywają się egzorcyzmy, tak samo w każdej innej religii chociażby Indianie podzieleni na wiele osobnych wierzeń mają ciekawe podobne obrządki. To dość uniwersalny rodzaj wypędzania chorób, złych mocy, nieszczęść.
Co z tzw. odczynianiem uroków na naszej ziemi.?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
11-07-2012 08:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #82
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
tylko egzorcyzm kapłana katolickiego ma moc "usuwania" demona,
bo za kapłanem katolickim stoi Jezus Chrystus

to że indianie czynią jakieś czary mary to już czysty okultyzm,
tak samo islamici, to taka zabawa w ciuciubabkę z demonem
11-07-2012 08:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #83
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Pafni - przeczytaj w Dziejach Apostolskich jak siedmiu synów Skewasa próbowało sobie poradzić ze złym i jak zostali pobici... Nie ma innego Imienia, w Którym moglibyśmy być zbawieni Uśmiech Zbawieni, również w znaczeniu: Wybawieni od zła.
Może egzorcyzmują, może czasami to też sztuczki złego. Z pewnością dobry Bóg przez ich (np. Islamistów) wiarę w Jego istnienie i w Jego dobroć, wybawia ich również od zła, kiedy Go wzywają w modlitwie prośby - ale nie jest to w żadnym razie władza nad złymi duchami, jak ta dana Kościołowi.

p.s. Pafni no, ujawnij się na tej frondzie łośku UśmiechUśmiechUśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2012 08:58 przez omyk.)
11-07-2012 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #84
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Noone zaś miesza. Moc wypędzania złych duchów mają apostołowie- więc biskupi. Dzięki udzieleniu im tej mocy przez Jezusa. Dodatkowo biskup miejsca może dać pozwolenie księdzu na pojedynczy egzorcyzm lub po prostu bycie egzorcystą. Tyczy się to miejsca gdzie egzorcyzmy są odprawiane nie przynależności kapłana, tak więc jeśli ksiądz jest z Szczecina ale chce egzorcyzmować w Żywcu musi prosić o zgodę biskupa diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Nie że każdy kapłan bez zgody, bo będzie to o czym pisała Omyk a mówił że doświadczył na sobie w swoim najbardziej znanym kazaniu x.Natanek choćby.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2012 18:33 przez Scott.)
11-07-2012 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #85
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Omyk, czasami właśnie zło ucieka od szczerości serc a nie zależnie jakiej wiary się jest i to jest prawdziwy cud. Bo Bóg jest jeden.
Omyk, jak wiesz fronda.pl jest ciekawą stroną internetu i ..znajdź sobie mnie sama, mam przewagę narazie nad tobą :-) Ale że sprytna dziołcha jesteś to i mój czas w ukryciu policzony:-)

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
11-07-2012 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #86
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Tak Bóg jest jeden, ale nie jest demonem, bożkiem, weź nie mieszaj. To co robią Indianie jest kultem duchów przodków przecież. Mojżeszowi do granic zależało na czystości wiary, nam też powinno. Co dopiero mówienie o jakichś religiach pogańskich.


Muzłumanie wierzą w tego samego Boga co my, z tym że mocno zredukowali objawienie. Dlatego wizity JPII w ich krajach miały charakter duszpasterski właśnie. Tutaj jeśli odwołują się do Boga to napewno pomoże, z tym że tak jak pisała to Omyk, nie jest to to samo co w KK.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2012 22:25 przez Scott.)
11-07-2012 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #87
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Czemu przewagę Pafni? To toczymy jakąś wojnę? Uśmiech Nie wiem, czy Cię znajdę, nie przypuszczałam, że dostanę takie zadanie Oczko
Fronda jest ciekawa... Tak, na pewno specyficzna. Nie jest to jednak szczyt moich marzeń jak chodzi o poletko do działalności Oczko

I zgadzamy się generalnie Pafni - tyle, że nie od "czystości serc" demon ucieka, bo my naszą mocą nic nie możemy, ale od Bożej obecności - owszem, ucieka. Ale co innego jak zły ucieka od miejsca przychodzenia Boga (to też bardzo skuteczne!), a co innego kiedy Kościół swoją władzą rozkazuje złemu - a on musi w imię tej władzy posłuchać.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-07-2012 00:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #88
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
(11-07-2012 18:32 )Scott napisał(a):  Noone zaś miesza. Moc wypędzania złych duchów mają apostołowie- więc biskupi. Dzięki udzieleniu im tej mocy przez Jezusa. Dodatkowo biskup miejsca może dać pozwolenie księdzu na pojedynczy egzorcyzm lub po prostu bycie egzorcystą.
każdy wyświęcony kapłan katolicki ma tą "moc" przekazaną przez Chrystusa,
każdy kapłan katolicki jest Drugim Chrystusem (nawet te tysiące kapłanów, którzy rzucili sutanną i żyją z kobitami w grzechu)


o jakim "najsłynniejszym" kazaniu ks.Natanka piszesz ?
12-07-2012 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #89
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Noone, ja wiem że wy zgody biskupa nawet na odprawianie Mszy nie macie. Ale to nie powód żeby manipulować prawem kanonicznym- które to jasno określa jakie wymogi musi spełnić ksiądz egzorcysta. Na jakiej podstawie piszesz to co piszesz? To naprawde jedno wielkie przekłamanie. Pozlepiane jakieś fakty, niedomówienia jak to że każdy kapłan jest drugim Jezusem- tak jest ale podczas sprawowania Eucharystii, nie kiedy z nim rozmawiam o pilce nożnej np!

A pisze o tym bzdurnym kazaniu gdzie mówił o żelu do modelowania włosów min.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2012 10:30 przez Scott.)
12-07-2012 10:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #90
RE: BYŁAM ZNIEWOLONA - ŚWIADECTWO.
Omyk, myślę, że czystość serca jest właśnie powodem lęku demonów, bo od kogo czystość?
Ale nie ważne, mówimy o tym samym ale w inny sposób co nie znaczy, że się z tobą nie zgadzam.
No dobra to na frondzie jakoś się ci ..."objawię"

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
12-07-2012 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów