Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy szatan może się nawrócić??
Autor Wiadomość
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Daidoss napisał(a):Powiedzial, ze nie bedzie sluzyl nam, ludzia. I zostal stracony do piekla

raczej, że nie będzie służył nikomu

Gregoriano napisał(a):Tylko nie można tego mylić z sytuacją człowieka przed śmiercią, który ma wybór. Osobiście zachęcam do wyboru JEZUSA!!!!!!!!!!

A ja nie polecam nikogo ani niczego. Bo mi wtedy pachnie sekciarstwem... takie ZACHĘCANIE :>


Futrzak napisał(a):SZATAN NIE MOŻE SIĘ NAWRÓCIĆ.

No, ciężko by było. z jego maksymą dną nam przez Miltona "Better to rule in Hell, than to serve in Heaven". Nie... no to se ne da Język

A zresztą - o co chodzi z tym nawróceniem? To takie wsteczne jest. Takie zejście z raz obranej drogi. Dlaczego tylu ludzi chce przekonać tylu innych ludzi, że ich droga jest lepsza? To gwałt. Is it?
26-05-2007 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Świnia napisał(a):Dlaczego tylu ludzi chce przekonać tylu innych ludzi, że ich droga jest lepsza?
Albowiem taka jest - lepsza Oczko
Słuchaj, jak widzisz, że ktoś bardzo Ci bliski, idzie ślepo w stronę przepaści, nie zatrzymujesz go? I nie starasz się, aby zawrócił? Oczywiście możesz mu na to pozwolić, możesz powiedzieć, że to przecież jego wybór. Ale z reguły jest tak, że jak ktoś kogoś mocno kocha, postara się zrobić wszystko, by tego człowieka uratować i zawrócić znad tej przepaści. Nie każdy niestety zawraca.
Tak to mniej więcej wygląda. W jaki sposób Ty to widzisz, Twója sprawa.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-05-2007 20:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
To znaczy, jakby moja córka chciała zostać chrześcijanką, to powinienam ją zawrócić z tej drogi? Albo muzłumanką, Thelemitką itd? A niby czemu? Zakazy mają tę moc, że często obracają się przciwko ich twórcom. To raz. A dwa, moja religia nie patrzy przychylnie na tzw. "przekabacanie". Bo o taką przepaść Ci chodzi, prawda? 8) Informacja a "przeciaganie" to dwie różne sprawy. A dla mnie wybór religii to jak wejście do butiku - wybieram najlepszy produkt.

So, I choose life :jupi:

Więc jeśli przezpaścią mej córki miałoby być chrześcijaństwo, to sądzę, że to nie leży w mojej kwestii czy będzie ona tą drogą podążać. Aczkolwiek zadowolony bym nie był Język

Ale rozumię, że nawrócenie jest dla was czymś innym.

chwilka... napisałaś... ślepo? A skąd wiadomo, że właśnie tak? Moja kobieta nie jest satanistką i po prawdzie wolałbym by nią nie była. Lubię urozmicenie (choć to nie dlatego z nią jestem). Zawracanie jest fajne, ale zawsze jest jakieś "ale". Robienie na siłę czegoś, co leży w moim interesie (na przykład odwiedzenie mojego dziecka od dołączania do Was) a dotyczy moich bliskich jest z waszej strony może i moralnie dobre, ale z mojej ambiwalentne. To mniej więcej taki dylemat jak przy biciu kobiety (poza łóżkiem - ze złości etc). Jest to obrzydliwe i odstrzeliłbym to i owo takiemu bokserowi, ale on "tylko" chce przez to coś powiedzieć. "Nie odchodź", "nie puszczaj się" etc. Dlaczego mam używać przemocy bez bycia do niej skłonionym przez okoliczności, gdy nie koniecznie jestem typem chołdującym przemocy? A przemocą jest nakłanianie kogoś do czegoś, czego on nie chce. Szczególnie jak jest to "złe" (u "nas" nazywa się to "głupie"). Jeśli nie grozi jej śmierć czy kalectwo, a mam nad nią prawną władzę (do uzyskania pełnoletności) to czemu mam jej bronić? Bo wiem lepiej? A może nie wiem? Całe szczęście takie niekomfortowe sytuacje przede mną 8) Teraz mam inne zmartwienia :]
26-05-2007 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Świnia napisał(a):So, I choose life
Conversio creatio ad creaturam - krótko: bałwochwalstwo.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-05-2007 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ks.Marek napisał(a):Świnia napisał/a:
So, I choose life

Conversio creatio ad creaturam - krótko: bałwochwalstwo.

czy Zulu albo Papuasi przed inwazją Zachodu też byli bałwochwalcami? :>

i hedonizm został bałwochwalstwem Duży uśmiech POGAŃSKA wredna rzecz! yep. Może coś więcej? :hm:
26-05-2007 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Świnia napisał(a):czy Zulu albo Papuasi przed inwazją Zachodu też byli bałwochwalcami? :>
Dlaczego mieszasz do tego wątku Zulusów i innych? Ja z nimi nie piszę, tylko z tobą. O tobie mówimy, a nie o nich.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-05-2007 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Świnia napisał(a):To znaczy, jakby moja córka chciała zostać chrześcijanką, to powinienam ją zawrócić z tej drogi? Albo muzłumanką,
Chrześcijaństwo i islam są religiami odwołującą się do "sił przyjaznych człowiekowi" (do Boga) i bycie - rzetelne stosowanie się - szczególnie do zasad chrześcijańskich w pełny sposób prowadzi do pełnego rozwoju człowieka - paranie sie kultem satanistycznym to odwołanie się do sił zła - ze wszystkim konsekwencjami tego ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-05-2007 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
Ks.Marek napisał(a):Świnia napisał/a:
czy Zulu albo Papuasi przed inwazją Zachodu też byli bałwochwalcami? :>

Dlaczego mieszasz do tego wątku Zulusów i innych? Ja z nimi nie piszę, tylko z tobą. O tobie mówimy, a nie o nich.

mieszam, bo mam na to ochotę. A nie wiem, gdzie tu widać bałwochwalstwo. Pierwsze przykazanie mówi "Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie". W wypadku "posiadania" tychże, czci się bożki, bałwany. Gdy nie ma ŻADNEGO to juz nie jest bałwochwalstwo.
Zresztą, mnie Jezus nie kocha, więc niby czemu miałbym się przejmować jego "prawdami". A dekalog mnie też nie obowiązuje, bo nie jestem Żydem (czyli członkiem Narodu Wybranego, który owy Dekalog przyjął jako nakazy i zakazy w ramach zawartego z JWHW przymierza.
Czemu więc wydaje mi się, że owe Pana stwierdzenie, niczemu nie służy? No, może poza pokazanie, że każdy obcy z góry jest oceniany jako clown podkakujący i szczekający dla picu, nawet, jak nazwie się Świnią 8)
26-05-2007 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Cytat:mieszam, bo mam na to ochotę. A nie wiem, gdzie tu widać bałwochwalstwo. Pierwsze przykazanie mówi "Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie". W wypadku "posiadania" tychże, czci się bożki, bałwany. Gdy nie ma ŻADNEGO to juz nie jest bałwochwalstwo.
A o kulcie życia słyszał? Przecież z Kościoła szatana jesteś, co nie? Po raz kolejny kozaczysz, i pokazujesz jaki cienias jesteś. Pilnuj swej kobiety, mydl jej dalej oczy, bo jeszcze przypadkiem przejrzy...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-05-2007 23:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
ddv napisał(a):Chrześcijaństwo i islam są religiami odwołującą się do "sił przyjaznych człowiekowi" (do Boga) i bycie

ależ wiem, że tak myślą chrześcijanie i inni wyznawcy monoteistyczych religii.
ddv napisał(a):- rzetelne stosowanie się - szczególnie do zasad chrześcijańskich w pełny sposób prowadzi do pełnego rozwoju człowieka
jak najbardziej - ta wiedza tez nie jest mi obca.

ddv napisał(a):paranie sie kultem satanistycznym to odwołanie się do sił zła - ze wszystkim konsekwencjami tego ...

widać wiem bardzo dużo 8)

Otóż, rozwój mój nie jest uzależniony od boga, szczególnie, że go nie ma. Nie mam wiary w jakiegokolwiek, więc nie widzę możliwości jakiejkolwiek interwencji tegoż w to, co mi się przytrafia, co myślę, czyje etc.

Jestem w pełni świadom, że każdy "prawy chrześcijanin" powie w momencie usłyszenia "satanizm" - zło. Więc jak dla mnie owo "zło" (owe zaznacza, że jest to osoba, a zło nie ma osoby) jest wynikiem ludzkiej głupoty, a nie wskazaniem przez boga, wynikiem potępienia, czy wyborem religii. Chrześcijanin nie jest dla mnie zły.
Ale na pewno to do czego się odwołuje (jeden bóg, miłosierny, przebaczający, ojciec etc.) jest mi wrogie. Ojca już mam. A hipokryzji nie trawię.

Nawrócenie polega na ujrzeniu tego, że czyniło się źle, nie dobrze i wejściu na drogę lepszą, dobrą. Otóż, ujrzałem że miłość bliźniego (czyli każdego człowieka) jest zła, nienaturalna, zakazywanie mi nienawiści, miłości tylko jednej osoby, jeśli mam ku temu ochotę, mówienie o jednym, a czynienie drugiego jest złem. Kopanie "brudasów" z Chrystusem na ustach jest hipokryzją a mówienie, że po śmierci czeka mnie raj, czyściec bądź piekło kłamstwem - wybrałem satanizm. Gadanie, że ludzie są równi a maluczcy władać będą światem jest demagogią. Wybrałem lex talionis, wybrałem szacunek dla zasługujących na niego, wybrałem logikę, wybrałem materializm, wybrałem miłość z uczucia i miłość z chuci, wybrałem wolność dana sobie, nie "wolną wolę"nadana przez boga, wybrałem śmierć dla winnych mej lub mych bliskich krzywdy, wybrałem antykoncepcję, wybrałem de profundis po śmierci. \Duży uśmiech/

no i haba haba haba - jest dobrze 8)
27-05-2007 00:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Świnia napisał(a):Otóż, rozwój mój nie jest uzależniony od boga, szczególnie, że go nie ma
rozwoju?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-05-2007 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Ks.Marek napisał(a):A o kulcie życia słyszał?

a słyszał. A gzdie tu ofiary dla niego? Eksterioryzacja? CoS to ateizm. Nie ma boga, nie ma bałwochwalstwa. Ale łatwiej powiedzieć "kozaczysz", niż dodać parę lepszych pstryczków.

Ks.Marek napisał(a):Pilnuj swej kobiety, mydl jej dalej oczy, bo jeszcze przypadkiem przejrzy...

O - ten jest w pytę!

Moja kobieta księdza jeszcze nie miała. Ciekawe jak by było. A widzi dobrze. To jakaś groźba? :hm:
Wiem, kozaczę. Cienias. Jeszcze jakiś epitet? Może jakaś kobieta, bo czuje sie nie swojo.
27-05-2007 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Świnia napisał(a):mówienie, że po śmierci czeka mnie raj, czyściec bądź piekło [jest] kłamstwem - wybrałem satanizm
mówienie, że raj, czyściec i piekło są kłamstwem
jest kłamstwem
dlatego polecam prawdę, zwłaszcza chrześcijańską

[ Dodano: Nie 27 Maj, 2007 00:13 ]
Świnia napisał(a):Wybrałem lex talionis, wybrałem szacunek dla zasługujących na niego, wybrałem logikę, wybrałem materializm, wybrałem miłość z uczucia i miłość z chuci, wybrałem wolność dana sobie, nie "wolną wolę"nadana przez boga, wybrałem śmierć dla winnych mej lub mych bliskich krzywdy, wybrałem antykoncepcję, wybrałem de profundis po śmierci
lojalnie uprzedzam: w ten sposób zmierzasz ku potępieniu
nawróć się - jeszcze mozesz

jeśli nie: grzechy Twoje na Twoją głowę...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-05-2007 00:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
M. Ink. * napisał(a):Świnia napisał/a:
mówienie, że po śmierci czeka mnie raj, czyściec bądź piekło [jest] kłamstwem - wybrałem satanizm

mówienie, że raj, czyściec i piekło są kłamstwem
jest kłamstwem
dlatego polecam prawdę, zwłaszcza chrześcijańską

Powiem inaczej - bo ja napiszę jeszcze jedno "kłamstwo" i Eris będzie miała ubaw, cwaniara. Nie interesuje mnie ani zakład Pascala, ani prawo wynikające z Biblii czy jakiekolwiek światy astralne, raje piekła etc. One nie istnieją. Jeśli jest to kłamstwo, to jestem w tej materii kłamcą. I nie jest mi z tego powodu ani przykro, ani źle. Relatywizm jest mi bliski bardzo. I też mi z tym dobrze. A stwierdzenie, że "zwłaszcza chrześcijańska prawda" jest godna polecenia, jest czysto relatywistyczna, i mi się podoba rozróżnienie na wiele prawd. Ja jednak pozostane przy mojej. A nawoływanie do zbrodniczych religii, głoszących nienawiść dla innowierców jest chyba w KK karane, prawda? Ale jak mówiłem chrześcijaństwo jest fajne. Takie... ujarzmione z jednej strony - [Obrazek: Let-children-L.jpg]

i bojowe z drugiej http://www.nop.org.pl/


M. Ink. * napisał(a):[ Dodano: Nie 27 Maj, 2007 00:13 ]
Świnia napisał/a:
Wybrałem lex talionis, wybrałem szacunek dla zasługujących na niego, wybrałem logikę, wybrałem materializm, wybrałem miłość z uczucia i miłość z chuci, wybrałem wolność dana sobie, nie "wolną wolę"nadana przez boga, wybrałem śmierć dla winnych mej lub mych bliskich krzywdy, wybrałem antykoncepcję, wybrałem de profundis po śmierci

lojalnie uprzedzam: w ten sposób zmierzasz ku potępieniu
nawróć się - jeszcze mozesz

jeśli nie: grzechy Twoje na Twoją głowę...

jeszcze nie ma lata - sekty zaczynają nabór w sezonie.
Upraszam grzecznie, reklama Twego produktu mnie nie przekonała, nie zamawiałem niej, takowoż upraszam o nie spamowanie. Ja nie mówię - porzuć i choć. Si? Chciałbyś, by Tobie tak czyniono? Jeśli nie, to mnie też tak nie czyń :]
27-05-2007 00:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Świnia napisał(a):ujrzałem że miłość bliźniego (czyli każdego człowieka) jest zła, nienaturalna,
A ja wręcz przeciwnie, trzeba tylko zrozumieć jej podstawy. Inna sprawa, że wśród chrześcijan mało jest takich, którzy ją posiadają.
Świnia napisał(a):zakazywanie mi nienawiści,
A ja mimo moich satanistycznych poglądów stwierdzam, że nienawiść tylko niszczy i do niczego nie jest potrzebna.
Świnia napisał(a):że ludzie są równi
Wobec prawa powinni być równi.
Świnia napisał(a):wybrałem śmierć dla winnych mej lub mych bliskich krzywdy,
Śmierć tym, którzy zagrażają życiu mojemu lub moich bliskich, w każdym innym wypadku to morderstwo.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-05-2007 00:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów