Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ETAPY DROGI WE WSPÓLNOCIE CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
A ja właściwie to nie wiem na którym jestem, jakoś nie mogę się za bardzo dopasować. Wiem na pewno, że przeszłam pierwszy. Wszyscy we wspólnocie wydawali mi się tacy doskonali, święci i w ogóle super. Pamiętam też drugi etap, jak się zaczęłam zawodzić na kilku osobach, czasem też ksiądz mnie do białej gorączki doprowadził... Czar prysł, że tak powiem. Dość burzliwie ten okres przeżywałam. Pamiętam też, że bardzo się buntowałam na wspólnotę, chciałam sie przenieść do innej, zdarzało mi się nie chodzić na spotkania... A teraz właściwie to nawet nie wiem czy mi się ten etap już skończył, czy nie :| Na pewno staram się inaczej podchodzić do wspólnoty i na nią patrzeć. Często jest to też spojrzenie krytyczne, ale zawsze staram się odkryć powód dla którego patrzę na coś krytycznie. Od jakiegoś czasu czynnie działam we wspólncie. Posługuję w grupie rozeznającej, posługiwałam na rekolekcjach jako animatorka, jestem wiceliderką... To też zmienia spojrzenie i postawę wobec wspólnoty. Czuje się bardziej odpowiedzialność za nią - taką jaka jest. Kiedy mieliśmy parę miesięcy temu poważny kryzys, że nawet myśleliśmy o rozwiązaniu wspólnoty, to ręce po prostu opadały. Wtedy najbardziej się czuło tą ciążącą odpowiedzialność. Na szczęście teraz się polepszyło, bo po ostatnich rekolekcjach przybyło do nas sporo młodych ludzi chętnych do działania no i widać, ze trochę się ruszyło.
Naprawdę nie potrafię powiedzieć na jakim etapie jestem. Pewnie gdzieś pośrodku, ale gdzie to nie potrafię sprecyzować. Musiałabym się dłużej zastanowić.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-03-2006 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Offca - 12-03-2006, 14:43
[] - Daidoss - 12-03-2006, 21:25
[] - Annnika - 12-03-2006, 21:40
[] - Offca - 12-03-2006 21:57
[] - Daidoss - 13-03-2006, 12:40
[] - wedrowiec - 14-03-2006, 00:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów