Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykłady o judaiżmie mesjanistycznym w internecie
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
niestety jesteś jeszcze w błędzie :shock: , ruch mesjanistyczny odwzorowuje czysty ruch mesjanki na początku 1 wieku naszej ery - w samej Jerozolimie było około 200.000 wierzacych Zydów W Mesjasza Jeszue a wogóle około 2000000 w całej diasporze ówczesnej , takze nie mała liczba kapłąnow przyjmowała wiarę , wierzący Żydzi , którzy przyjęli Jeszue Mesajsza są prowadzeni w Duchu Świętym i w Torze .
Sama to wiem , bedąc Żydówką Mesjanistycnzą, pominmo, że uczeszczęszczałam chodzialam niegdys do KZ , to jednak okazało się i to zreszta tak było od początku samego pozostałam Żydówką Mesjasnka - tak jak mneimóg BOg Ojciec porposwadził i bez obcych wpływów ,w nadrodzie Jeszuy Mesjasza , tej drodze , prawdzie i zyciu , ktorym jest Jeszua .
Jestem wiec od samego poczatku Zydówką Mesjanistyczną bez obcych wpływów , myślę ze sam Pan Bóg strzeze Israela , ludu bożego i tej resztki , ktora powraca w ostatnim czasie na Tzijon:-)jest tak astorna gdizes tez ;
ttp://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3878
Co do Eugeniusza piszesz troszkę nieuczciwie , bo ja nzam jego swiadectwo i Doroty -byli u nas w Polsce dwa razy u mnie w domu zresztą , przeszedłszy wszystko dokładnie nie znajdujaąc pełni swej w niczym , wszędzie było cos nie tak iniegrało . Na koniec spotkał Żydów mesjanistycznych i to zaskoczyło i było okej . Zyd potrzebuje odnależć się w swoich korzeniach i być wszczepionym w to z czego odpadł -jeli ktos tego nie rozumie jak zrozumie konteksty biblijne , mówiaceno tez i otym al ei inne też ,że dlanich synostwo i chwala i obietnice, przymeirza , ktore mają trwać wiecznie ( w tym święta i inne dni i szabaty - a ile lat ma wieczność:-)) ? mam w domu Komentarze Sterna też.
Nie mozna mieszać judaizmu z poganstwem , judaism znajduje całkwoite swoje wypelnienie w mesjanizmie tylko i wyłącznie czyli w Mesjaszu , także Żyd wierzący w Mesjasza , to mesjanista a nie żaden inny a jesli ktoś miesza już wszystko razem , nie mozna o nim powiedziec, że to mesjanista, poniewaz Bibilia jasno i okresla kto nim jest i pewne swieta i zadne inne nie wspomina itak dalej
W Israelu jest ponad 100 kongregacji mesjanistycznych , które w dalszym ciagu się rozrastają. Jswiec Eugeniusz nie jest ewangelikalnym Żydem , tylko mesjanistycznym:-)
Co do katolickich odłamów , prawda jest taka ze nastąpi i następuje pojednanie Żydów i Nie-Zydów w ciele ale Mesjasza, za sprawą Żdów to przychodzi i, owszem sa w Israleu koscioly katolickie -znam nawet pewnego ksiedza - Zyda , ktore chcą powrocić ipowracają do korzeni ale przy braku porzucenia obcych wpyłwów chybrydy i odrzuceniu pogaństwa nigdy to nie nastapi ,co do reszty nauk Talmudu i akceptacji , to potem moze napsize , po passze ale będzie mi milo , zreszta w końcu najlepiej porozmawiać i pogadać z samym Eugneiuszem o nim samym i Jego prosić o wyjasnienia - nie sadzisz? bomozna napsiać poprsotu neiprawdę :-) na wykaldzie.
Mesjanizm całkowice abstarachuje od wszelkich kosciołów
lub wyznań , ktorych tam nie znajdziesz , bo to jest cos innego , nie mają kiegokowliek koscioła , to jest zupełńie co innego , jest to w prostej linii czysta nauka mesjanistyczna mesjansizmu - Mesjasza, tak jak to czynili Zydzi 1 wieku i to namaszczenie mesjaszowe jest tam wlasnie w Mesjaszu, ktory jest centrum mesjanizmu - może zawiłe troszke ale krotko tak bym to napisała, to jest zupełnie inne ma podstawy - judaizmu dlatego judaizm mesjanistyczny:-) czasem tak sie nazywa - z Tory zupełnie nauka nieskazona i niespaczona domieszkami skad innąnd jak tylko z Biblii - nie wiem czy jasno ale tak to ujme mozet a teraz pędzę , bo mam przed soba torszkę spraw , wieczorem zaczyna się szabat.

p.s chrzty - to znaczy mykwy w Israelu był czymś powszechnym i normalnym , Jan nie zrobił ludziom szoku, zanurzajac ich w wodzie był to chrzest na prawdziwe is zczere opamiętanie z grzechow i na oczyszczenie i prosbę do Boga o czyste i dobre sumienie , w kulturze zydowskiej jest wiele zanurzeń i oczyszczeń :-) jsiwiec wyrywasz zdania z kontekstu - no... ja te hsitorie znam blizej i troche lepiej - proscie Eugneisuza niech wam ja sam opowie:
szalom i błogsławieństwa Bozego dla Was
Ketura Madzia
14-04-2006 13:25
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Daidoss - 06-04-2006, 14:08
[] - Anonymous - 14-04-2006, 09:00
[] - Leszek - 14-04-2006, 11:32
[] - jswiec - 14-04-2006, 11:41
[] - Anonymous - 14-04-2006 13:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów