Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Duch Święty...?
Autor Wiadomość
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Hm tak, odpowiedź jest prosta
dziwią mnie takie pytania u charyzmatyków, już w szkole podstawowej dzieci się o tym uczą (przynajmniej powinny):

- Bóg stworzył człowieka z miłości.

- Bóg stworzył niewiastę aby mężczyzna nie był sam i miał towarzystwo (Księga Rodzaju - opis stworzenia człowieka)

- dokona zmartwychwstania bo przy końcu czasów skończy się czas próby/wygnania z raju i ludzie, którzy na to zasłużą dostąpią zbawienia - czyli Raju, który człowiek pierwotnie utracił, czy też posiądą w posiadanie "Królestwo Boże" (moja interpretacja, a jeszcze łatwiej można odpowiedziećUśmiech
- bo Bóg, chce ostatecznie zwyciężyć zło i dlatego przy końcu czasów gdy człowiek zostanie osądzony - cała istota człowieka (czyli zarówno dusza jak i ciało) dostąpią tego na co ten człowiek zasłużył.

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2008 16:18 ]
Co do płci Boga Ducha Świętego...
to - jest to pytanie bardzo ludzkie, przyziemne, a że Bóg jest ponad ziemią i nie jest człowiekiem, tego typu pytanie Go niedotyczy
- jeśli dobrze pamiętam to na takie pytanie odpowiadają apokryfy (np. Ewangelia Judasza), ale jak wiemy apokryfy nie są księgami natchnionymi, więc nie należy się nimi sugerować
myślę, że to jest pytanie podobne do tego, które kiedyś ludzie zadali Jezusowie - jeśli żona miała kilku mężów, to z którym będzie w niebie ? i Jezus odpowiedział, że z żadnym, (niepamiętam dokładnej odpowiedzi), bo chyba w Niebie ludzie nie są w związkach, tylko każdy chwali Boga tak doskonale jak sam umie (chyba o to chodziło...), a więc podczas gdy spodziewamy się konkretnej odpowiedzi - to albo to - to w rzeczywistości, nie musi to być żadna z nich...
Bóg mówi, że człowiek nigdy nie będzie w stanie pojąć Boga - nawet aniołowie nie mogą Go pojąć... a do św. Faustyny mówi: poznawaj Boga rozważając Jego przymioty ...

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
01-09-2008 16:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Czy Duch Święty...? - Hermon - 24-11-2006, 17:20
[] - Offca - 24-11-2006, 18:05
[] - Hermon - 24-11-2006, 18:21
[] - Ks.Marek - 24-11-2006, 23:48
[] - Offca - 24-11-2006, 23:52
[] - Ks.Marek - 24-11-2006, 23:59
[] - Marcin75 - 28-11-2006, 11:02
[] - Baptysta - 01-09-2008 16:09
[] - omyk - 01-09-2008, 17:08
[] - Baptysta - 01-09-2008, 22:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów