Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak skutecznie nadinterpretować Biblię...
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Korwin Mikke napisał(a):Nie dyskutując nad działaniem firm asekuracyjnych chcę tu tylko z całą mocą podkreślić, że ubezpieczanie się od czegokolwiek jest najgłębiej sprzeczne z wiarą w Opatrzność Boską. Kto się ubezpiecza - nie jest głęboko wierzącym chrześcijaninem, żydem czy muzułmaninem. Kościół katolicki do XVI wieku jak najsłuszniej zakazywał ubezpieczeń, do dziś nie czynią tego ani muzułmanie ani żydzi-orthodoksi (oni naprawdę wierzą w Boga!).

Ten fragment, ja również kolejny:
Korwin Mikke napisał(a):Tak więc: cieszę się, że czołgi Układu Warszawskiego rozjechały socjalizm z ludzką twarzą. NB. czołgi śp.gen.Pinocheta rozjechały socjalizm bez ludzkiej twarzy - w Chile, gdyby nie Pinochet, byłoby ponad milion trupów.

W odróżnieniu od p. gen. Jaruzelskiego, orientującego się w ideologiach jak pijane dziecko we mgle, Adam Michnik świetnie wie, że jest czerwony. Czerwony jest też po-soborowy Kościół katolicki - twierdzący, że nie musimy być odpowiedzialni! Mnie uczono, że Bóg jest sprawiedliwym, ale surowym Sędzią. Dziś słyszę, że Bóg jest miłością, kocha wszystkich, żadnego Piekła nie ma, wszyscy wylądujemy w Niebie, ciesząc się tam z obecności Grzegorza Piotrowskiego (tego, co zabił ks. Jerzego Popiełuszkę) i Armina Meiwesa, kanibala z Rotenburga. Ta idea (i cała "społeczna nauka Kościoła" - sprzeczna z "nauką Kościoła", oczywiście!!) znakomicie pasuje do głoszonej przez Adama Michnika "tolerancji".
świadczy o jednym: Autor nie ma bladego pojęcia (albo nie chce mieć) o tym, że trzeba patrzeć do źródła a nie łazić po odnogach...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-01-2007 10:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Ks.Marek - 28-01-2007 10:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów