Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11 luty 2007 - VI niedziela Zwykła
Autor Wiadomość
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
11 lutego 2009, Najświętszej MP z Lourdes - Dzień chorego - V Tydzień Zwykły

Mk 7, 14-23

Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: "Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumiejcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!". Gdy się oddalił od tłumu i wszedł do domu, uczniowie pytali Go o to przysłowie. Odpowiedział im: "I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym; bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala". Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. I mówił dalej: "Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym".
Oto Słowo Pańskie.

[ Dodano: Sro 11 Lut, 2009 18:08 ]
Rozwazanie;

Rozważania;

Pan Bóg uczynił człowieka istotą żywą. Żywą – to znaczy urzeczywistniającą całą pełnię złożonych w niej darów. Ośrodkiem płynącego w nas Bożego życia jest nasze serce. To tu jest źródło naszej godności, to tu bierze początek nasze pełne miłości odniesienie do świata, czyste spojrzenie, radość – ale także grzeszność, złe myśli, głupota. Im bliżej będziemy Jezusa, tym nasze serca będą piękniejsze, a także zdolne przekazywać życie tym, którzy są wokół nas.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Bóg widzi cierpienie i potrzeby ludzi. Ze szczególnym współczuciem pochyla się nad głodem serca, które zagubione w grzechu, traci nadzieję. Matka Boża z Lourdes wybrała 14-letnią ubogą dziewczynę dla swoich objawień. Bóg przez Maryję wzywa chrześcijan, aby w poczuciu niezasłużonego wybrania stawali się orędownikami za ludzi pogrążonych w śmierci grzechu. Do posługi pokuty i modlitwy wstawienniczej wezwani są ludzie pokorni, którzy czynić ją będą bez poczucia wyższości, w duchu współczucia dla głodnych miłosierdzia

o. Wojciech Jędrzejewski OP, „Oremus” luty 2006, s. 51

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
11-02-2009 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Vika - 11-02-2009 18:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów