Ankieta: Czy zgadzasz się, aby Polonia mogła pielęgnować na obczyźnie swój język ojczysty ?
Popieram tą opcję. Tożsamość narodowa powinna wyjść na plan pierwszy.
Polonia powinna pielęgnować język ojczysty i jednocześnie powinna zasymilować się ze społeczeństwem w kraju pobytu.
Nie mam zdania w tej kwestii.
Jestem zwolennikiem całkowitej asymilacji. Mówmy po angielsku i integrujmy się z kulturą nowego kraju.
Jest mi to obojętne. Żyję w Polsce.
Jestem nacjonalistą. Dla mnie liczy się tylko Polska.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asymilacja vs. pielęgnowanie tradycji narodowych
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Asymilacja vs. pielęgnowanie tradycji narodowych
Chciałbym poruszyć temat dotyczący kwestii pobytu na emigracji. Otóż dłuższa emigracja wiąże się najczęściej ze zmianą obywatelstwa. Częsty kontakt z anglojęzycznym otoczeniem może prowadzić do zmiany preferencji językowych a nierzadko też i stylu bycia. Zjawisko to nazywamy asymilacją.

Jednak optuję za propozycją ,byśmy na emigracji podtrzymywali jednak więź z krajem pielęgnując tradycje narodowe i język ojczysty. Nie jestem zwolennikiem całkowitej asymilacji. Tradycje narodowe i język ojczysty powinniśmy zachować, by nie utracić tożsamości. Co o tym sądzicie ?

Na emigracji jest wielu naszych Rodaków,problem nie jest więc czymś błahym. Po co nasi Rodacy mają się ponownie uczyć się polskiego, skoro możnaby było im pozwolić na pielęgnowanie tego języka za granicą.
19-12-2007 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Asymilacja vs. pielęgnowanie tradycji narodowych - Polonium - 19-12-2007 12:34
[] - Anonymous - 19-12-2007, 13:21
[] - Polonium - 19-12-2007, 13:52
[] - Anonymous - 19-12-2007, 14:05
[] - Polonium - 19-12-2007, 14:16
[] - Anonymous - 19-12-2007, 14:35
[] - Polonium - 13-10-2008, 14:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów