Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DAR ŻYCIA W BOŻEJ WOLI - Luisa Piccarreta
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Divine Will napisał:
Cytat:". A oto dar, który chcę uczynić w tych smutnych czasach: nie tylko niech wypełniają moją Wolę, ale niech ją także posiadają. Czyż nie jestem Panem, który daje to, co chce, kiedy chce i komu chce? Czy Pan nie może powiedzieć swemu słudze: „Zamieszkaj w moim domu, jedz, bierz czego pragniesz, tak jak drugi ja sam? I nikt nie może zabronić mu posiadania moich dóbr, stąd ów sługa staje się synem mającym prawo posiadania. Jeśli bogacz może tak uczynić, to tym bardziej ja sam.
Życie w mojej Woli jest największym darem, jaki chcę uczynić ludziom, dobroć moja pragnie wyrażać się w coraz większej miłości ku ludziom, i dając im wszystko, nie mogąc już nic dać więcej, by mnie kochali, pragnę uczynić dar mojej Woli, aby posiadając ją kochali wielkie dobro, które posiadają. Nie dziw się, że nie rozumieją, gdyż aby zrozumieć powinni być zdolni do największego poświęcenia, to znaczy wyrzeczenia się własnej woli, również w rzeczach świętych, wówczas poczuliby posiadanie mojej Woli i zrozumieliby co oznacza żyć w mojej Woli.
Ty jednak nie zrażaj się trudnościami, ja stopniowo będę się starał, by zrozumieli czym jest życie w mojej Woli. ] "

Ja wybrałem ten fragment, który naprawdę przypomina mi o pełnieniu woli Chrystusa, jego naśladowaniu, co także robiła Luisa Piccaretta. Ponadto przypomina mi także o tym, ze Chrystus jest Panem zycia, że może dawać człowiekowi co chce aby tylko poprosił i o ile to nie będzie nic takiego, co będzie niszczyło go jeszcze bardziej. Ja widzę, jak bardzo trudno jest pełnić jego wolę, że trzeba wyrzec się samego siebie, by zrozumiec sens słów Chrystusa i by je wypełnić. To także przyjąć cierpienie, nie jako karę Bożą ale jako ogromny dar łaski, tak jak przyjęła to Luisa i wiele innych osób. Bez Chrystusa nic nie ma sensu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-08-2005 20:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - TOMASZ32-SANCTI - 14-08-2005 20:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów