Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch charyzmatyczny: błogosławieństwo, czy kamień obrazy?
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
???????????
Hhmmm....

Nie będe się rozpisywał, może tak ogólnie poweim. Troche dziwny ten artykuł i jak przeczytamy tekst do podsumowania to można mieć wraźenie, że ruch charyzmatyczny to "kamień obrazy".... Nie będę się wdawał w polemikę /była by długa, choć mimo wszystko ciekawy temat/. Jednak zakonczenie troche zaskoczyło. Nagle jakieś plusy autor wynalazł, a mając na uwadze to co wcześniej powiedział, napisał to dziwna jest dla mnie konkluzja! Cały ruch wg autora powstał na błedach teologicznych, które dokładnie również wylicza w Kościele Katolickim, mimo to przyczynia sie do wielkiego ożywienia wsród chrześcijan, w ogólności.
Nie wiem jak na to patrzeć, ale czy to co wykazuje tak duże błędy - można byłoby powiedzieć - może przyczyniać sie do wzrostu? Oczywiście nie krytykuje wszystkiego z góry do dołu, a skupia sie tylko na "Chrzcie w Duchu Świętym", który abstrachując od tej polemiki dla Odnowy w Duchu Świętym jest ważny. Wiadomo to nie żaden sakrament, a tezy zawarte w artykule na ten temat nijak mają się do rzeczywistości, która ja osobiście doświadczyłem.

Konkludując, niewątpliwie to co zostało tam napisane daje troche do myślenia, choć bardziej w sensie apologetycznym, niż przystaniem na jego tezy. Wiadomo niczego nie można przyjmować bezkrytycznie i nawet to co głeboko popieramy musi być poddane ocenie. Przyznam, że wcześniej zabardzo nie przywiązywałem wagi do krytyki ruchu charyzmatycznego /bardziej czytałem coś na temat krytyki charyzmatów/, a chyba warto!

Pozdrawiam.
25-06-2004 09:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Lola - 22-06-2004, 13:27
??????????? - Gregoriano - 25-06-2004 09:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów