Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przekleństwo wielopokoleniowe
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #1
Przekleństwo wielopokoleniowe
Dowiedziałam się niedawno na jednych rekolekcjach ze znanym dość misjonarzem, że czasami kłopoty - zdrowotne, duchowe i inne - niektórych osób mogą wynikać z tzw. klątwy grzechu. A ta według ST może sięgać do 4 pokoleń wstecz

ks. Andrzej Siemieniewski w Katolickim Serwisie Apologetycznym napisał(a):Jako biblijne argumenty na poparcie tezy o demonicznym działaniu do trzeciego i czwartego pokolenia oraz o potrzebie wypędzania względnie usuwania wpływów złego ducha podaje się następujące fragmenty Pisma:

„Pan, Bóg twój, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia […], okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia względem tych, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań ” (Wj 20,5).

„Pan zsyłający kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia – ale miłosierny i litościwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia ” (Wj 34,7).

„Pan cierpliwy, bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech, lecz nie pozostawia go bez ukarania, tylko karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia ” (Lb 14,18).

Są też inne pożyteczne w tej mierze fragmenty Pisma: np. przypadek synów Helego.

Pytałam innego kapłana, on uważa, że to już w NT nieaktualne.

Jak to traktować :?:

Może to raczej rozpatrywać w kontekście rzucenia klątwy (przekleństwa) :?: Z bardzo osobistych przyczyn to dla mnie bardzo ważne.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-10-2008 19:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Przekleństwo wielopokoleniowe - Annnika - 02-10-2008 19:51
[] - Rachel - 02-10-2008, 20:19
[] - alus - 03-10-2008, 10:54
[] - Annnika - 03-10-2008, 20:57
[] - Polonium - 03-10-2008, 21:07
[] - Rachel - 04-10-2008, 14:56
[] - Annnika - 04-10-2008, 15:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów