Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukajcie a znajdziecie
Autor Wiadomość
Kant Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:To zapytam cię czy czytasz Biblię bo mi się wydaje że nie albo ją nie rozumiesz.
Czytam. Przynajmniej tak robiłem wcześniej Język O czym zresztą już pisałem. Pozostaje pytanie, czy przeciętny katolik czyta coś więcej niż to...

Cytat:
Cytat:Poza tym, uważam, iż PŚ w naszej wierze powinno być czymś w rodzaju słownika czy encyklopedii, zawsze kiedy mamy pytania natury moralnej bądź religijnej, bo do tego właśnie ono służy

Jeśli uważasz że PŚ ma być w rodzaju słownika lub encyklopedi to głęboko się mylisz bo Biblię się nie czyta po to by wiedzieć więcej ale po to żeby poznać Boga i Jego przykazania przestrzegać w życiu bo Biblia pokazuje jak człowiek może być zbawiony przez Boga.
Głęboko się mylę? Ale czy nie napisałem tego samego co Ty? Przecież jasno określiłem, że PŚ powinno być jak słownik czy jeszcze lepiej encyklopedia ale tylko w przypadku poszukiwań odpowiedzi na pytania natury moralnej i religijnej. A czymże objawia się lepsze poznanie Boga, jak nie w odpowiedziami na takie pytania? Zawsze uważałem, że Bóg jest miłością, i że moralność i cała nasza religia opiera się na nim. Tak wiec poznanie Boga jest równoznaczne z poznaniem oczekiwanej od nas moralności, czy naszej religii...

Cytat:
Cytat:Więc zamiast częściej przyjmować sakramenty, zastanawiam się czy są one faktycznie konieczne...

Jeśli uważasz że przyjmowanie sakramentów jest niepotrzebne to nie przyjmuj ale sakramenty są po to by ułatwić człowiekowi np. żeby nie grzeszył
Po pierwsze: nie napisałem, że uważam iż są nie potrzebne, tylko że mam wątpliwości. Czyż nie z powody wątpliwości założyłem ten temat? Czy nie wyjaśniłem tego wystarczająco jasno na samym początku? Po drugie: jeślibym przyjmował coraz częściej sakramenty i WIEDZIAŁ, że są one właśnie tym, czego mi trzeba - to bym tak robił i nie byłoby sensu zakładania tego tematu :? Przecież o to się rozbiega, że nie widzę dowodów na słuszność czy chociażby wewnętrzną poprawność wiary chrześcijańskiej... gdy widzę to w innych miejscach.



Cytat:
Cytat:Wy naprawdę wierzycie, że wszyscy, którzy nie wierzą w Jezusa będą na wieki płonąć? Uważacie, że Bóg tego chce?


Bóg nie chce żeby wszyscy byli potępieni ale stara się nawrócić niewiernego ale jeśli tego człowiek nie chce to jak ten człowiek może być zbawiony. Zbawienie zostało nam przekazane w Chrystusie więc jeśli ktoś kto uwierzył w niego jest zbawiony a kto nie uwierzył jest potępiony ale kto o Jezusie nie usłyszał jest sądzony według swoich uczynków i sumienia.
Masz więc za złe Muzułmaninowi, że nie chce się na wrócić na twoją religię? I uważasz, że sprawiedliwie jest go za to zesłać na wieczne potępienie? A czemu Ty sam nie nawrócisz się na jego religię? Przecież to jest dokładnie ta sama sytuacja... wychowani w danej wierze, bezkrytyczne podejście do swojego pisma świętego i nie podważanie autentyczności swej wiary. Powiedz mi, albo niech zrobi to ktoś inny, gdzie jest jakikolwiek dowód, na to że KK ma rację podczas gdy wszystkie inne religie się mylą. Jeśli ktoś mi powie, że nie o dowody tylko o wiarę chodzi, to pytam się: na jakiej zasadzie ludzie z innych religii mają się nawrócić na naszą religię? Bóg tak stworzył świat, że przeważająca liczba ludzi nie jest chrześcijanami i prawie każdy na ziemi słyszał o Jezusie. Mówisz, że Bóg nie chce palić innowierców, więc powiedz (powiedzcie?) czemu to wg was robi? :roll:


Cytat:Na więcej twoich pytań niech ktoś inny odpowie ale nie znaczy że nie chcę ci odpowiedzieć tylko chcę żeby inny lepiej odpowiedział ci niż ja
Nie podałeś mi nawet JEDNEGO argumentu na słuszność naszej wiary, podczas gdy przedstawiciele innych coś mi dali. Większość ludzi wszystko opiera na PŚ, ale proszę was bardzo - podajcie mi chociaż jeden powód, dla którego mam uważać, że nasza Biblia jest lepsza od Koranu, Tory czy całej reszty twórczości tego typu. Bo jeśli nie ma żadnego argumentu popierającego "boskość" tegoż pisma, to na jakiej podstawie opieracie swą wiarę? Na czym ją budujecie? Na tym co wmówiono wam za młodu? Tak po prostu? To nie jest fundament skały... oj nie [-X Raz w kościele słyszałem, jak ksiądz powiedział, że dziś ludzie nie są wychowywani w wierze, tylko tresowani religijnie... zgadnijcie gdzie ja to widzę Język

Dobra, koniec tych wywodów. Mam dziwne przeczucie, że na tak wielkim forum pełnym tylu bystrych wierzących umysłów, nikt nie będzie chciał się wdać w polemikę. Każdy z was ma szansę do największego dobrego uczynku jaki może być - nawrócić błądzącego i ocalić go przed ogniem piekielnym, ale jeśli nikt tego nie chce i jeszcze oczyszcza swe sumienie (z grzechu zaniedbania i dopuszczania grzechu u innej osoby) słowami, jako że lepiej by ktoś inny mi mógł inaczej wytłumaczyć to... dziękuję :? To mówi samo za siebie... :^o

Jednak jeśli ktoś chce - to śmiało zapraszam do dyskusji. Możemy nawet zacząć ponownie od samego początku... :wink:
16-05-2009 04:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Szukajcie a znajdziecie - Kant - 12-05-2009, 22:11
[] - Batomiej - 13-05-2009, 21:16
[] - Kant - 13-05-2009, 22:55
[] - spioh - 14-05-2009, 13:11
[] - Batomiej - 14-05-2009, 15:49
[] - Kant - 14-05-2009, 17:19
[] - Batomiej - 15-05-2009, 16:37
[] - Kant - 16-05-2009 04:22
[] - Batomiej - 16-05-2009, 11:48
[] - Kant - 16-05-2009, 12:39
[] - Batomiej - 16-05-2009, 17:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów