Ankieta: Odmawiając Różaniec rozważasz tajemnice?
Nie
Tak
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Cytat:A to ciekawe, co napisałeś. Mówisz, że różaniec powstał później niż Biblia. następnie piszesz, że Jezus uczył modlić się na różańcu i Elżbieta. Czy to jest Twoje zdanie czy oficjalna nauka Kościoła?

Ps. Gabriel nie jest archaniołem - panie, kolego!
1) Jestem baba, więc pisz proszę do mnie po babsku. W sensie, ten. Formy żeńskie proszę.
2) Nie pisze, że Jezus uczył modlić się na różańcu... Uhm. Pisałam kto "sobie wymyślił" poszczególne części składowe Różańca. Akurat część pt. "modlitwa Pańska" jest wzięta z Ewangelii - Jezus uczył uczniów jak mają się modlić, może kojarzysz.
3) Sam "kształt" modlitwy różańcowej jest młodszy od Pisma, ale jego części składowe są z Biblii zaczerpnięte. Teraz jasne? Naprawdę, nie wiem momentami czy nie rozumiesz, czy tylko rżniesz głupka Uśmiech
4) Nie potrzeba nauki Kościoła, żeby to zobaczyć.
Różaniec:

1) Ojcze nasz - tekst z Ewangelii, to chyba jasne
2) Zdrowaś Maryjo: "Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, <błogosławiona jesteś między niewiastami>".
""Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona."
(z Ewangelii Łk)
Dalej jest tylko prośba o modlitwę. Nigdy nie prosiłeś nikogo o modlitwę? To takie niebiblijne?
3) krótka modlitwa oddająca chwałę Trójcy Świętej - oddawanie chwały Trójcy jest bardzo biblijne.

Et wsio. Jak chcesz podyskutować o Trójcy, to proszę, w stosownym temacie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-02-2012 02:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości? - omyk - 04-02-2012 02:56
[] - Rachel - 27-08-2009, 22:51
[] - Bananek - 27-08-2009, 23:00
[] - gossia - 27-08-2009, 23:22
[] - Dawid - 28-08-2009, 13:45
[] - spioh - 28-08-2009, 14:38
[] - Kyllyan - 28-08-2009, 17:18
[] - Tiffany - 27-10-2009, 01:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów