Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fałszywe proroctwa Świadków Jehowy
Autor Wiadomość
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #9
 
Scott,
Scott napisał(a):Wiesz czym jest proroctwo? Fałszywym prorokiem Koscioł nie był nigdy.
To co głosili ŚJ nie było proroctwem tylko wyjaśnieniem "słowa proroczego". Więc też nie są fałszywymi prorokami. Mylą się tak jak myli się kościół, bo to jest ta sama sytuacja: Na podstawi Biblii wyjaśniali, że Galileusz się myli, skoro się jednak nie mylił, to znaczy, że źle pojmowali to co czytali w Biblii i źle ją objaśniali. I podobnie możesz też oskarżyć ŚJ TYLKO o złe zrozumienie Pisma, a nie o fałszywe proroctwo.

TOMASZ32-SANCTI,
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ja raczej zauważałem, że ŚJ są bardzo pewni siebie, jakby wszystko lepiej wiedzieli niż katolicy
No w większości przypadków to jednak nie ukrywajmy wiedzą więcej i lepiej od katolików. Są pewni, bo mają bezgraniczne zaufanie do Biblii. Jest to dla nich tak realne, że czasem może ich entuzjazm zbyt ich ponosi. Podobnie jak się czyta ewangelię, czy listy, pierwsi uczniowie mieli ogromny zapał i entuzjazm, nieraz przez to zaczynali spodziewać się czegoś szybciej niż to miało nastąpić.

Wśród ŚJ widać ten sam zapał, i co za tym idzie, popełniają te same błędy wynikające z tego, że już nie mogą się doczekać tego dnia, który przyjdzie jak złodziej w nocy. Ich postawa świadczy o niezłomnym wypełnianiu polecenia Jezusa "czuwajcie". ŚJ mając wyraźnie to w pamięci nie lekceważą żadnych symptomów świadczących o bliskości tego dnia mimo że poprzednie nie oznaczały tego czego spodziewali.
(To jak z alarmami bombowymi, nie ważne ile fałszywych już było, nie wolno lekceważyć kolejnych.)

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):A wrcając do tematu związanego z datą końca świata czy też paruzji to czy ty będąc ŚJ wierzyłeś w te bajki dotyczące tych dat o których pisała piano? Jeśli tak to na jakiej podstawie? Skąd sie te daty wzięły? Ktoś miał jakieś objawienia czy sny prorocze?

Po pierwsze koniec świata to nie bajka, nastąpi to w końcu kiedyś i z tego co mówił Jezus i apostołowie nie wolno tego dnia odwlekać w swoim umyśle. Czy nastąpi to za miesiąc czy za sto lat, trzeba być na to gotowym, jak by nastąpić to miało jutro.

Ja zostałem ŚJ po roku 1991 więc w żadną z tych dat nie wierzyłem. Gdybym został wcześniej, też bym nie wierzył, bo wierzyłbym Jezusowi. O jakiej dacie by ktokolwiek nie powiedział, zawsze uważałbym, że to nie jest ta data, bo o niej nikt nie wie i nikt się nie spodziewa. Natomiast każdy wierzący powinien pragnąć, aby ten dzień nastąpił jak najszybciej, bo o to się modli słowami "Przyjdź królestwo Twoje". Mało tego z Księgi Daniela (chyba 12 rozdział) wynika, że przy końcu czasów, a zresztą znalazłem więc przytoczę:
to wers 4 BT
Cytat: Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych. Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza.
Można wyciągnąć taki wniosek, że samo to, że ŚJ (zresztą nie tylko) zaczęli badać intensywnie, szczególnie księgę Daniela, może być poważnym sygnałem, że czas końca zaczął się przybliżać.
Należy wzmóc swą czujność, a nie olać ŚJ, bo w przeszłości się nie sprawdziły daty o których oni głosili.

A co jeśli ŚJ będą głosić znowu jakąś datę i wszyscy to zlekceważą, a to będzie właśnie wtedy? Czy nie spełni się wtedy to co mówił Jezus, że będzie to w dniu, o którym się nikt nie spodziewał i to właśnie dzięki nietrafionym poprzednim datom? Okaże się wtedy, że Bóg posłużył się ŚJ, aby wyprowadzić w pole tych, którzy są wobec nich wrogo nastawieniOczko

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
19-04-2010 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - parasin - 06-04-2010, 23:37
[] - aleksab - 06-04-2010, 23:49
[] - Wojtek37 - 06-04-2010, 23:52
[] - parasin - 07-04-2010, 02:04
[] - aleksab - 07-04-2010, 14:08
[] - Scott - 18-04-2010, 19:23
[] - TOMASZ32-SANCTI - 19-04-2010, 00:01
[] - parasin - 19-04-2010 14:49
[] - TOMASZ32-SANCTI - 20-04-2010, 00:21
[] - piano - 20-04-2010, 06:39
[] - TOMASZ32-SANCTI - 20-04-2010, 09:20
[] - siloam - 23-04-2010, 11:48
[] - TOMASZ32-SANCTI - 23-04-2010, 12:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów