Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Isalamir Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #1
Isalamir
Moje pytanie może się wydać wydumane, ale zastanawiam się nad tą kwestią od dłuższego czasu i ma ma ona niejaki wpływ na moje życie. Jaki jest stosunek Kościoła do innych kultur i religii? Justyn Męczennik pisał o Semina Veritatis - doszukiwał się Nasion Prawdy w filozofii greckiej. Z kolei inni Ojcowie Kościoła w innych religiach i kulturach dopatrywali się działania szatana. Stąd moje pytanie, bo jakoś nie mieści mi się w głowie, żeby Bóg w swoim miłosierdziu pozwolił, żeby ludzie na niemal całym świecie przez tysiące lat czcili demony. Historia judeochrześcijańska to zaledwie 4tys. lat. Jeśli natomiast Bóg zawarł elementy Objawienia w innych religiach, to czy "opuścił" je, że się tak wyrażę, po zawarciu Przymierza z Narodem Wybranym i przyjściem na świat Jezusa i Jego miejsce "przejęły" demony? Jeśli by tak było, to dlaczego nie znalazło to wyraźnego odbicia w praktyce religijnej tych kultur? A jeśli tak nie było, to dlaczego egzorcyści przestrzegają przed niemal każdym elementem nawiązującym do mentalności kultur pozaeuropejskich? Być może moje rozumowanie jest naiwne. Bardzo wdzięczny byłbym wtedy za zwrócenia uwagi na to, co w moich rozważaniach się "nie trzyma kupy". Z góry dziękuję za odpowiedź!

Mała dawka filozofii robi z człowieka ateistę, a duża zwraca go ku religii
01-04-2010 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Isalamir - Isalamir - 01-04-2010 13:47
[] - o. Wit - 02-04-2010, 22:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów