Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
myśli wygrzebane z szuflady
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
myśli wygrzebane z szuflady
Robiłem dziś porządki w starych papierach i zebrało się kilka wiekowych kartek i karteczek z powypisywanymi "myślami" - może zasłyszane, może własne, już nie pamiętam ... oto one:

Cytat:- tragedią jest zapomnieć słowo 'zapomniałem'...

- najtrudniej być zwycięzcą, który zawsze przegrywa

- życie zamknięte między 'wiem/nie wiem', 'potrafię/nie potrafię', a co z intuicją? czyżbyśmy zatracili wyczucie? zatem wsłuchajmy się w rytm...

- Malachiasz 2, 7 "wargi kapłana..."; bo czy i antyklerykałowie nie mogą rzucić w twarz: "Malachiasz 2, 8-9"...?

- względność jest względna, więc jej prawdziwość niepewna

- pytać, nie chcąc narazić nikogo na swoją ciekawość...

- jestem pieśnią, która chce być śpiewana

- nie rodzi się w tobie to, czego szukałem dla siebie, może więc miało się nigdy nie narodzić, a ja tylko siebie okłamywałem... dość... pozostawiam ci moją modlitwę...
oraz trochę dłuższa, wierszowana:

Cytat:ty... jesteś wraz z Nim,
patrząca na księżyc, który
jeśli zrozumiałem
nie jest księżycem

ja... jestem przechodniem
co przystaje na chwile
dłuższe i krótsze
przystanąłem i patrzę
na twe spoglądanie

spoglądanie... wyrwało cię
z tłumu i zatrzymało
jak i ja zatrzymany
"teraz szybciej" trwa
moje spoglądanie na twoje spoglądanie

lecz jeśli nie rozumiesz
to może właśnie ja
nie zrozumiałem
twoich słów i dlatego
zadałem błądzące pytanie

pytanie różnie rozumiane
o przyszłości
o przeszłości
o teraźniejszości
i jeszcze o chwiejnej, jak i o
"niechwiejnej nietrwałości"...
i jeszcze jedna, poplątana

użyty neologizm "anakceptacja" jest złożeniem z greckiego a-, an- [nie-; bez-; przeczenie; brak] i łacińskiego acceptatio [dosł. przyjmowanie, wyrażenie zgody, aprobata, potwierdzenie; ponadto w tekście użyto różnych znaczeń tych samych słów]:

Cytat:Antykoncepcją na antykoncepcję może być zarówno koncepcja akceptacji antykoncepcji, jak i koncepcja anakceptacji antykoncepcji. To oczywiście zależy, czy nasza antykoncepcja jest akceptacją czy anakceptacją. Jest akceptacją koncepcji czy antykoncepcji. Przy założeniu, że antykoncepcja nie jest akceptacją anakceptacji antykoncepcji, możemy jasno stwierdzić, że antykoncepcja jest zarówno koncepcją, jak i antykoncepcją.

A po polsku:

Przeciwnym planem działania wobec antykoncepcji może być zarówno idea aprobaty twierdzeń przeciwnych, jak i idea odrzucenia antykoncepcji. To oczywiście zależy, czy nasz plan wychodzi z postaw aprobatywnych czy z negacji. Czy wychodzi z pozytywnej idei czy z [czystego] sprzeciwu. Przy założeniu, że nasz plan nie jest postawą zwykłej negacji antykoncepcji, możemy jasno stwierdzić, że twierdzenia przeciwne są zarówno pozytywne, jak i negatywne.
a na koniec "szuflady" dwie krótsze:

Cytat:- opracowania naukowe mogą być najlepszym lekarstwem na kompleksy małego chłopca, schowanego za maską mężczyzny...

- budujcie arkę przed potopem, choćby tłum z was drwił...
a może ktoś jeszcze ma jakieś swoje "myśli wygrzebane z szuflady"...?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-05-2010 16:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
myśli wygrzebane z szuflady - M. Ink. * - 29-05-2010 16:57
[] - omyk - 29-05-2010, 21:59
[] - M. Ink. * - 30-05-2010, 00:12
[] - omyk - 30-05-2010, 01:37
[] - Nicol@ - 01-06-2010, 14:27
[] - M. Ink. * - 01-06-2010, 18:34
[] - omyk - 01-06-2010, 22:21
[] - M. Ink. * - 02-06-2010, 18:08
[] - omyk - 02-06-2010, 19:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów