Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
chrzest w Duchu Świętym a bierzmowanie
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
spioh napisał(a):Cytat:

czy oni są pozbawieni Ducha Świętego w tym czasie gdy my - katolicy od maleńkości dostaliśmy te dary D. Św. ?

Nosz logiczne, że nie - przecież są ochrzczeni.
Są ochrzczeni? właśnie w tym różnica że oni przyjmują chrzest dopiero gdy wyznaja wiarę w wieku kiedy jest sie świadomym wiary którą wyznają
Cytat:Problem zaczyna się dla nich mocno wtedy gdy popełnią grzech ciężki i tracą łaskę uświęcającą, bo jak ją odzyskają na powrót?
No właśnie i tutaj dla mnie też rzecz trudna do pojęcia. jak oni nie przystępując do sakramentu pojednania, odcinając się w ten sposób z dnia na dzień od Boga, potrafią żyć Jego Słowem , zgodnie z nauczaniem Jezusa, będąc dla niektórych świadectwem prawdziwych chrześcijan oddanych Chrystusowi ? :-k
ja no widze u siebie skutki gdy nie przystąpie do spowiedzi, czuje tą tesknotę za tym żeby być bliżej Niego itd. po prostu nie wyobrażam sobie skąd w takim razie oni czerpia siłę.doskonale wiemy że sakrament pokuty jest o wiele bardziej skuteczniejszy od egzorcyzmu. Ja np poznałam zielonoświątkowca, który w swoim życiu odnalazł Boga, życie zmieniło sie o 180st i rozmawiając z nim widziałam w nim żywa wiarę.
Nie wiedziałam czym różni się Kościół Zielonoświątkowy i w życiu nie przypuszczałabym że oni nie przystępują do sakramentu pokuty. Czy zatem sposób w jaki żyje ( mogłabym dużo mówić) jest bardziej pozbawione jest D Św niż katolików, skoro nie chodząc do spowiedzi odcina sie od Boga?

spioh napisał(a):w trzech pytaniach pytasz o 'ilość' owoców działania DŚ w wierzących - co rozumiesz jako te owoce? To co wymienia list do Galatów? Przejawy działania Ducha w charyzmatach nadzwyczajnych? Charyzmat ogólny/łaskę usprawiedliwienia i zbawienia? Wszystko razem? Albo coś jeszcze innego?

Więc tak, pod działaniem Ducha Świętego nie maiłam na myśli tych chryzmatów nadzwyczajnych, chodziło mi o taka pewność tego ,że Jezus jest Panem, pragnienie pójścia za Nim wbrew temu co mówi świat, życie Słowem Bożym, takie osobiste przylgnięcie do Niego całym życiem, dawanie prawdziwego świadectwa ludziom dookoła itd
takich ludzi można spotkać zarówno u Zielonoświątkowców ( którzy nie przyjeli sakramentu chrztu) jak i katolików ( którzy ten chrzest otrzymali jako małe dzieci)
spioh napisał(a):Cytat:
czy zatem przyjecie chrztu Świętego w Kościele Katolickim daje specjalne łaski ( a wierzę że tak jest) to w takim razie w czym to się objawia? czy inni chrześcijanie są tych łask pozbawieni?

Szczerze mówiąc nie kojarzę co nam katolikom chrzest daje więcej (poza włączeniem w KK i możliwość korzystania z pełni środków zbawczych jakie mamy w Kościele, w tym np. z sakramentów) niż innym chrześcijanom, co do których wiemy, że są ochrzczeni w sposób ważny…
W sumie racja Uśmiech wszystko rozbija sie o te sakramenty których Zielonoświątkowcy nie przyjmują.Ja osobiście nie wyobrażam sobie życia bez Eucharystii, jakkolwiek by to dziwnie zabrzmiało, naprawdę doświadczyłam że ona jest centrum życia. Tak sobie teraz pomyślałam że my jako katolicy dostaliśmy niesamowicie wiele łask od Kościoła jakim sa sakramenty. cały sęk polega na tym, że wielu z nas nie potrafi otworzyć sie na ich działanie, zakrywając sie swoją religijnością naturalną stawiając przy tym bariery D Świętemu.

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
18-06-2010 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - omyk - 13-06-2010, 11:29
[] - spes77 - 13-06-2010, 12:33
[] - bashca - 13-06-2010, 13:39
[] - spes77 - 13-06-2010, 15:46
[] - spioh - 13-06-2010, 18:55
[] - bashca - 13-06-2010, 20:15
[] - Annnika - 15-06-2010, 12:45
[] - spioh - 15-06-2010, 20:52
[] - bashca - 18-06-2010 20:40
[] - omyk - 18-06-2010, 21:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów