Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapachy towarzyszące świętym - osmogeneza
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Po części z książek a po częsci z sieci. Wystarczy poważniej zainteresować się hagiografią. To wspaniały dział, który może wiele nas nauczyć, pomóc ukierunkować nasze życie duchowe.

Takich życiorysów w sieci jest wiele, trzeba tylko patrzeć na strony, aby były to strony katolickie.
Nie wszędzie o tym pisze, ale wpisując hasła w google można na wiele ciekawych stron natrafić.
Te osoby, które przedstawiłem są tylko przykładami, takich osób jest naprawdę bardzo dużo.
Warto sobie poczytać ksiazkę Joan Carroll Cruz "Niezniszczalni". Tam też są ciekawe sytuacje opisane. I polecam też życiorysy świętych, im są dłuższe tym lepsze, gdyż więcej jest podanych szczegółów dotyczących ich życia. Chociażby stronę, która w środowisku katolickim nie jest może uznawana za dobrą, ale myślę, że jest tam wiele życiorysów, które sa prawdziwe i zgodne z rzeczywistością. Chodzi o strone wydawnictwa VOX DOMINI. Ja np wiele ciekawych rzeczy z tej strony się dowiedziałem. Oczywiście pomijam niektóre tematy, gdyż moga one stać w sprzeczności z nauką Kościoła czy też nie byc potwierdzone przez Kościół, ale myślę, że az tak wielu takich sprzecznych materiałów to tam nie ma.

Po za tym nie można tez traktować pewnych spraw nie zatwierdzonych przez Kościół jako sprzecznych z nauką Kościoła. Lepiej po prostu dystansować się od niektórych faktów czy sytuacji, opisów, ale też warto się zagłębiać w różne życiorysy osób, których nie znamy - może sie bowiem okazać, że w takich zyciorysach nie ma niczego sprzecznego z nauką Kościoła a moga one wiele pomóc. Można też poszukać innych życiorysów danej osoby i zapoznać się z innymi faktami.

Poznawanie, badanie życia świętych naprawdę może wiele nas nauczyć, pomóc. Dla mnie to przyjemność i wielka satysfakcja grzebać po róznych ksiażkach czy stronach. Stąd tez i troch wiedzy na ten temat.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-11-2010 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Nicol@ - 16-11-2010, 20:01
[] - mike789 - 16-11-2010, 20:45
[] - Nicol@ - 16-11-2010, 22:27
[] - bashca - 17-11-2010, 05:09
[] - TOMASZ32-SANCTI - 28-11-2010, 03:01
RE: - Dezerter - 03-02-2012, 22:34
[] - Nicol@ - 28-11-2010, 19:28
[] - TOMASZ32-SANCTI - 28-11-2010 22:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów