Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Zagłoba Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Zagłoba
Mam parę pytań, jednak chciałbym, by odpowiedział na nie ktoś, kto wie trochę, o czym mówię.

1.Dość lubię książki fantasy. Bardzo często pojawia się tam kwestia magii. Czy czytając takie książki popełniam grzech (nie chodzi mi o takie książki, gdzie magia występuje w postaci czysto satanistycznej, raczej o Tolkiena, czy Sapkowskiego)? Oczywiście, nawet nie myślę o praktykowaniu magii, okultyzmu itp. w rzeczywistości.
2. Czy przemoc w grach komputerowych to grzech? Gram w wiele gier strategicznych, i w większości z nich chodzi o jak najszybsze pokonanie przeciwnika/ zajęcie jego fortecy. Sam uważam, że przykazanie ,,Nie zabijaj" tyczy się bliźniego, a nie bezmózgich botów w grze. Rzecz jasna, nie chodzi mi o brutalne strzelanki, czy bijatyki, w których chodzi o zabicie z jak największym sadyzmem. Nie przenoszę też, pod żadnym pozorem zachowania z gry do prawdziwego świata, nie stresuję się przegraną, nie ,,odreagowuję" gry.
3. Czytam czasem książki pisane przez ateistów/niewierzących (nie o tematyce religijnej) Czy to grzech? Nie podzielam poglądów tych autorów.
4.Mój kolega z klasy jest miłośnikiem muzyki metalowej. Słucha np. Metalliki, której to piosenki często zawierają podteksty satanistyczne. Nosi też koszulki reklamujące te zespoły (są na nich czasami pentagramy i inne znaki Złego). Twierdzi jednak, że jest chrześcijaninem, interesuje go muzyka, nie treści. Czasem rozmawiam z nim o wierze, Bogu itp. więc nie widzę, by słuchanie tej muzyki miało na niego wpływ, uważam jednak, że nie powiniem słuchać takiej muzyki. Jak powiedzieć, mu, że zagrożenie jest realne, i te znaki szatana, to nie żarty?
01-04-2011 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Zagłoba - Zagłoba - 01-04-2011 19:37
[] - o. Wit - 02-04-2011, 22:30
[] - Zagłoba - 04-04-2011, 17:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów