Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świetlica modlitewna" - Modlitwa w Twojej intencji
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
RE: Świetlica modlitewna" - Modlitwa w Twojej intencji
Niestety nie mam, ale ja czekam, może akurat będę świętą?
Nie wiem, w jaki sposób mam ci odpowiedzieć. Jedno jest pewne, ze jeśli Bóg nie wysłucha mojej rodzicielki, to z pewnością posłucha Jej imienniczki - św. Weroniki. Ale obawiam się, że cię zaskoczę. Byłam edukowana przez samą swoją ukochaną mamę i też przez ks. katechetę, że :
Komunia ze zmarłymi:
"Łączność pielgrzymów z braćmi, którzy zasnęli w pokoju Chrystusa, bynajmniej nie ustaje; przeciwnie, według nieustannej wiary Kościoła umacnia się jeszcze bardziej, dzięki wzajemnemu udzielaniu sobie dóbr duchowych" (KKK 955).
"Uznając w pełni tę wspólnotę całego Mistycznego Ciała Chrystusa, Kościół pielgrzymów od zarania religii chrześcijańskiej czcił z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych, a 'ponieważ święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni, także modły za nich ofiarowywał' (2 Mch 12, 45). Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawia, że staje się skuteczne ich wstawiennictwo za nami" (KKK 958).

Kościół w swym nauczaniu pragnie uwrażliwić wiernych na więź, jaka łączy ich "z braćmi, którzy zasnęli w pokoju Chrystusa". Jest to niezwykle aktualne. Dlaczego? Bo nasza cywilizacja jest nastawiona na doraźne korzyści i przyjemności. W sercach wielu ludzi nie ma żywej wiary i zanika u nich przeświadczenie o istnieniu życia po życiu doczesnym. Trzeba więc poszerzać horyzonty swej wiary i z mocą głosić, że po życiu doczesnym czeka nas życie wieczne. Co więcej, my - pielgrzymujący do domu Ojca - możemy pomagać zmarłym polecając ich Bogu. I odwrotnie: zmarli wstawiają się za nami u Boga. Możemy zatem wzajemnie "udzielać sobie dóbr duchowych". Kościół naucza, że wstawiają się za nami zarówno ci, którzy przebywają jeszcze w czyśćcu, jak i święci, którzy już uczestniczą w chwale Boga.

Za: http://www.jezuici.pl/am/kult/kult_019.htm

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
11-09-2011 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Świetlica modlitewna" - Modlitwa w Twojej intencji - Nicol@ - 11-09-2011 19:53
[] - Razen - 28-07-2011, 15:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów