Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demoralizacja młodzieży - niewłaściwa ocena czynów?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Demoralizacja młodzieży - niewłaściwa ocena czynów?
spioh napisał(a):owszem, wystarczy jeden czyn, by człowieka określić zdemoralizowanym. i wcale nie trzeba do tego czekać czy ktoś będzie seryjnym mordercą

To nazwiesz takiego młodego człowieka któremu zdarzyło sie upić, bo nie wiedział ile alkoholu spowoduje taki skutek - alkoholikiem? Jeden raz i taka ocena. Myślę, że to stanowczo nieuzasadnione określenie, bo przecież na codzień może to być naprawdę porządna, poukładana i dobrze wychowana osoba, ale jedna wpadka ma okreslic ją mianem alkoholika. Nie uważasz, że to krzywdząca ocena?

Tak samo jest z innymi czynami - wcale taka osoba nie musi być zdemoralizowana tylko dlatego, że ją np poniosły emocje, była na coś zdenerowana i skrzywdziła kogoś, czego na codzień nigdy nie robiła.
Czy od razu trzeba ja wrzucać do worka z takimi zdemoralizowanymi? To wyobraź sobie, że wrzuca się złodzieja, który coś raz ukradł do paki wraz z innymi przestepcami, mordercami. Czy można porównać taka osobę z recydywą? Popełnił bład, ukradł, jak złodziej, ale czy jest on zdemoralizowany aby wrzucać go do jednego worka z najgorszymi? Ja uważam, że wcześniej należy spojrzeć na życie takiego człowieka za nim oceni sie takiego człowieka, za nim wrzuci sie go do worka z tymi powykrecanymi, zdemoralizowanymi, bo taka ocena może bardzo zaważyć na zyciu takiego człowieka. Dla mnie takie oceny są bardzo krzywdzące. Co innego demoralizacja aco innego droga do niej, jeden czyn może człowieka wprowadzić na taka drogę, ale wcale nie musi to oznaczać, że taka osoba jest już zdemoralizowana, gdyz po tym jednym czynie może zmienić sie i nie wejść na ta drogę, może całkowicie sie odmienić, ale ta łata z napisem "zdemoralizowana/y" może niszczyć jego/jej życie mimo starań, bo tak sąd okreslił, wrzucił do worka z tymi złymi. Czy to naprawdę nie jest krzywdzące?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-10-2011 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Demoralizacja młodzieży - niewłaściwa ocena czynów? - TOMASZ32-SANCTI - 23-10-2011 21:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów