Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #26
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków
(17-12-2011 22:35 )goshya napisał(a):  co do modlitwy, to ja właśnie widzę u siebie, że wszelkie inne grzechy wynikają właśnie z BRAKU MODLITWY Smutny albo traktowania jej po macoszemu Smutny
Oj - chyba jednak nie
-Brak modlitwy raczej nie jest grzechem. Oczywiście modlitwa pomaga nie grzeszyć, ponieważ w trakcie modlitwy trudno jest grzeszyć, jednakże jej brak nie powoduje grzechu. Nie brak modlitwy jest źródłem grzechu. Modlitwa jest pewnym narzędziem, natomiast wszelkie grzechy wynikają z pychy. Brak modlitwy świadczy o braku wiary, wynika z pychy, czyli z tego co nazywamy grzechem pierworodnym.
Grzech pierworodny polega właśnie na pysze- człowiek chce być jak Bóg, nikt nie może mu niczego narzucić, bo go to ogranicza w jego wolności. Chce sam decydować co jest dobre a co złe, itd.... Reszta jest tego konsekwencją, pochodną.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2011 09:29 przez Sant.)
19-12-2011 09:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Grupa wsparcia dla matek szukających Boga wśród garnków i klocków - Sant - 19-12-2011 09:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów