Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
do kogo winniśmy się modlić?
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #14
RE: do kogo winniśmy się modlić?
Pafni- jeżeli Bóg jest wszechmogocy i wszechwiedzący, to doskonale wie, kto się i do kogo modli. "zanim słowo pojawi sie na języku, Ja już je znam" (cyt. z pamięci) mówi Bóg.
"Jeśli nie umiecie się modlić, Duch Święty, robi to za Was" (j.w.)
Dla jasności dodam, że kazdy człowiek jest inny- jeden modli sie tak, drugi siak. Są ludzie np bez wyobraźni, którzy nie potrafią inaczej jak tylko przy pomocy zdjecia taty z portfela, ale są inni którzy owego zdjęcia nie potrzebują. Nie w tym leży "wartościowanie" modlitwy lecz w pokorze- patrz ew. celnik i faryzeusz na modlitwie:
Łukasza 18, 9-14
I powiedział także do tych, którzy pokładali ufność w sobie samych, że są usprawiedliwieni, a innych lekceważyli, to podobieństwo:
Dwóch ludzi weszło do świątyni, aby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak się w duchu modlił: Boże, dziękuję ci, że nie jestem jak inni ludzie, rabusie, oszuści, cudzołożnicy albo też jak ten oto celnik. Poszczę dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę z całego mego dorobku. A celnik stanął z daleka i nie śmiał nawet oczu podnieść ku niebu, lecz bił się w pierś swoją, mówiąc: Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu. Powiadam wam: Ten poszedł usprawiedliwiony do domu swego, tamten zaś nie; bo każdy, kto siebie wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2012 13:22 przez Sant.)
20-01-2012 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
do kogo winniśmy się modlić? - Aloes - 15-01-2012, 14:03
RE: do kogo winniśmy się modlić? - Sant - 20-01-2012 13:20
RE: Maryja - Aloes - 15-01-2012, 19:18
RE: Maryja - Scott - 15-01-2012, 20:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów