Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #10
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Cytat:Kościół uznał jakiś czas temu komunie na stojaco i do łap
O ile znam się na biologii, to łapy mają np niedźwiedzie. Nigdzie nie słyszałem by Kościół komunikował niedźwiedzie.
Cytat:zaleca na klęcząco i do ust.

Zaleca, wcale nie znaczy że cofnął uznanie.
Cytat:Ale nikt nie wraca do tradycji.
Mylisz się, wraca wielu, do tradycji Kościoła Pierwotnego. O wiele starszej niż twoja.
Cytat:-Podobnie z neokatechumenizmem
A cóż to jest?
Cytat:, śpiewem w kościele,

Wybacz, ale na liturgii śpiew jest jak najbardziej właściwy; kto śpiewa - modli się podwójnie. Zawsze w Kościele śpiewano
Cytat:żartami,

???
Cytat:podawaniem rąk - zamiast skupieniem w modlitwie
A cóż jest złego w znaku pokoju? No czyba że chcesz wrócić do tradycji i zacząć przekazywać sobie pocałunek pokoju.
Cytat:Jak jestem na takiej mszy to, aż nie mogę tego słuchać.
Czego? Spiewu?
Cytat:-Biskupi też nie są przecież święci. Wystarczy posłuchać polskich biskupów, gdzie jeden mówi kompletnie co innego niż drugi. I który ma rację??
...
Ten, który mówi zgodnie z magisterium. Zresztą nie zauwazyłem, by w kwestiach istotnych dla wiary mówili różnymi głosami. Nawet jeśli są jakieś róznice, to głos ostateczny ma Watykan. Roma locuta, causa finita.
Cytat:Co prawda co zatwierdzone na ziemi to zatwierdzone w niebie. Ale nie wszystko należy akceptować.
Z takiego stanowiska brały się wszelkie herezje i rozłamy
Cytat:A jeśli kościół zatwierdzi związki homoseksualne(abstrakcja) to co zrobi część katolików. Pójdzie ślepo czy za głosem rozsądku??

Nie zatwierdzi. Kościół zgodnie ze słowami Jezusa ma Ducha Świętego, który go nie opuści aż do końca świata. Wydaje mi sie że trochę traktujesz Kościół w sposób instytucjonalny. Stąd twoje problemy.
Cytat:A więc mimo, iż to być może nie był prawdziwy biskup. Dla mnie ten medalion nie ma w sobie nic sprzecznego z sumieniem. A wręcz przeciwnie. Wydaje mi się, iż ma on cudowne przesłanie.
Diabeł jest bardzo inteligentny i w sposób cudowny potrafi zagmatwać i pod pozorami dobra zaprezentować zło. Patrz pierwsze rozdziały Rdz.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 13:31 przez Sant.)
22-03-2012 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask - Sant - 22-03-2012 13:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów