Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #14
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask
Napisałeś:
Cytat:sant,
Ad komunii. wg mnie godne przyjęcie Jezusa odbywa sie na klęcząco i do ust. Jeśli uważasz, iż można go brać do rąk w których przed 5 minutami paliło się papierosy to twoja sprawa.
Tak, godniej jest na język, którym godzinę temu przeklinało się bliźnich.
Co do palenia papierosów 5 minut przed komunią, też mnie zastanawia. W jakimże to kosciele podczas Przeistoczenia i Podniesienia pali sie papierosy. Masz doprawdy dziwne doświadczenia.
Acha - przypominam też że w procesie palenia usta biorą o wiele większy udział niż palce.
Napisałeś:
Cytat:ksiądz po ofiarowaniu obmywa symbolicznie ręce, człowiek nie- i tutaj wlasnie widze problem
Już nie wnikam w istotę lavabo, przypomnę tylko że symbolizuje ono obmycie celebransa z winy i oczyszczenie go z grzechów, o czym świadczą choćby słowa:obmyj mnie Panie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego.. I nie chodzi tu o brudne ręce, jak sugerujesz.
Dodam jeszcze że ksiądz jest człowiekiem, a nie kosmitą.

Napisałeś:
Cytat:nie powiedziałem, iż nie toleruje pieśni i psalmów. Ale mówiłem o radosnych piosenkach podczas np drogi krzyżowej, zamiast "którys za nas cierpiał rany". To jest czas na przeżywanie misterium męki pańskiej.

Albo nie rozumiesz o czym piszesz, albo manipulujesz.
Napisałeś wszak wyraźnie,że chodzi ci o śpiewy maszalne:
-
Cytat:Podobnie z neokatechumenizmem, śpiewem w kościele, żartami, podawaniem rąk - zamiast skupieniem w modlitwie. Jak jestem na takiej mszy to, aż nie mogę tego słuchać.

Dajesz jakieś dziwne przykłady.
A`propos- nie odpowiedziałeś co masz na myśli pisząc cyt.:
Cytat:Podobnie z neokatechumenizmem

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2012 10:41 przez Sant.)
23-03-2012 08:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Medalion Współodkupicielki i Pośredniczki Łask - Sant - 23-03-2012 08:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów