Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
serdeczna prośba w sprawie apelu do Telewizji
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #3
RE: serdeczna prośba w sprawie apelu do Telewizji
Być może jest tak jak w moim przypadku - wolę ewangelizować niż pouczać czy walczyć. Ojciec Święty jak najbardziej ma prawo i nawet obowiązek wymagać od katolików sznowania wartości.
Ja nie jestem papieżem, dlatego uważam, że moje apele spotkają się tylko z niezrozumieniem świata o pogańskiej mentalności, któremu jest brak wiary a ich katolicyzm funkcjonuje tylko na poziomie religijności naturalnej, albo jest w ogóle go brak.
JPII wzywał również do ponownego ewangelizowania również katolików. Jeżeli otworzymy się na duszpasterstwo misyjne, jest szansa na realizację przedmiotowego apelu naturalną koleją rzeczy. Osoby posiadające mentalność i system wartości przepojone ewangelią, zajmujace kierownicze stanowiska w telewizjach będą odpowiednio realizować programy zgodnie z wartościami. Dla praktycznych pogan, nasze apele będą tylko przejawem zacofania i zamknięcia sie na świat i nowoczesność.
Inna rzeczą jest pytanie jak do nich docierać z przesłaniem jakie niesie chrześcijaństwo, ale to już jest inny temat.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2013 12:00 przez Sant.)
16-01-2013 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: serdeczna prośba w sprawie apelu do Telewizji - Sant - 16-01-2013 11:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów