Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie znaczenie ma dla nas cudowne rozmnożenie chleba
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Wiesz, dla mnie to cudowne rozmnozenie chleba ma wielkie znaczenie. Myślałem nad tym trochę i doszedłem do następujących wniosków :
1.Rozmnozenie chleba może symbolizować słowo Boże, jego moc. Jak dzięki jednemu pokarmowi moze sie wiele osób nasycić, tak słowa Boga wypowiadane przez jedną osobę moga pomóc wielu ludziom osiągnąc zbawienie, czyli nasycic się miłością Boga, tak, że nic nie będzie im więcej potrzeba do życia. I widzę, że tak jest ze mną, jeśli słucham słowa, czuje jakby mi to wystarczyło do życia, że nie potrzebuje więcej niczego.("Nie samym chlebem żyje człowiek...").
2.Ukazuje takze moc Chrystusa - to,ze Chrystus moze uczynic w moim życiu wszystko,nawet to, czego ja sobie nawet w mojej głowie nie wyobrażam. Pokazuje, że przyjmując Chrystusa do swojego serca, do swojego życia pozwalam na to by mnie nasycił swoją miłością i że tej miłosci wystarczy dla kazdego człowieka,że nawet jeszcze zostanie dla tych, którzy gdzieś tam błądzą i nie mogą znaleźć drogi. Oni także mogą się nasycic tym pokarmem.
A mamy takie możliwości w wielu sakramentach, szczególnie w Eucharystii.

Czy to moje myslenie nie jest błędne?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2005 23:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Aslan - 30-08-2005, 21:34
[] - TOMASZ32-SANCTI - 31-08-2005 23:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów