Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapia
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #181
 
Życie mnie nauczyło jednego że ogólnie nie ma nic za darmo dajesz coś z siebie to dostajesz jesli np ktoś biega to byc moze spali swe kalorie(teoretycznie powinien). Jeśli chodzi o bioenergo terapie to hmm skąś trzeba czerpac tę energie o ile ona tak naprawde istnieje. Własciwie nie wiem czy to jakas energia ludzi uzdrawia czy poprostu to jest auto sugestia i wiara we własne siły.Gdyby ktos taki miał energie czysto hipotetycznie mogłby w pokoju sprawic by np woda w szklance zaczela drżec byłby to pewien dowod na to ze powiazana jest ona z materia i moze na nia wplywac a z czyms takim sie nie spotkałem. Co do pola magnetycznego to jest proste normalne kazde prawo fizyki o tym mówi(i zalezy tylko ono od MASY ) drugie zalezy od pradu (pole elektryczne odkryte w XIXw) Kto wie może isnieje jakies 3cie 4te 5te pole o ktorym nie wiemy a za jekies 2000 lat sie nauczymy nim kontrolowac i wtedy to bedzie smiech na sali z ludzi 20tym wieku. Tym czasem są takie swiadectwa jak ojca Pio, że Bóg isnieje i jemu można zufac

Co do bioenergo terapi jest to dla mnie bardzo egzotyczne tak samo jak efekt placebo niby glupie ale prawdziwe jak zmieszana pigulka z mąka i cukrem potrafi nieraz cuda dzialac (miala powyzej 10% skutecznosci) daje effekt przez auto sugestie To czy takiemu bioenergo terapecie ma sie nei udac raz na 20cia.Tych ludzi moim zdaniem leczy mocna wiara w samego siebei spotegowana lub obudzona przez jakos bodziec Czy to zle tego nie wiem ale ta walka akurat pochodzi od nas samych i checi do zycia wiec to nic zlego.Sztuka by poznac tę siłe własnej woli i tego co sie umie i samemu imiec ja w sobie wyzwwolic.
19-02-2007 22:26
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #182
 
Blade napisał(a):Życie mnie nauczyło jednego
To niewiele Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-02-2007 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #183
 
Wszekiego rodzaju możliwe "promieniowania" zostały przez fizykę dawno odkryte zaś praktyka nie uwzględnia żadnych "uzdrowień" przy pomocy "bioenergo" .
To, o czym wpominasz, Blade to tzw. "efekt placebo" i ma on "skutecznośc" do ok ~~30 % (maks) przy pierwszym "zastosowaniu" i jego "sutecznosc" spada przec. o połowę za każdym razem zastosowania po czym przeradza się w efekt zupełnie przeciwny ("nocebo").
Przypuszczam, że miałeś na myśli w swojej wypowiedzi "homeopatię" - rzeczywiście jej działanie jest poniżej efektu placebo .
Cóz - ziemskie prawa opierają się na II zasadzie termodynamiki (prawo "akcji i reakcji") - i nic tego nie zmieni - za wyjątkiem ingerencji Bożej.
A ta z kolwi stawia szereg wymagań (nawrócenie, pokuta, modlitwa).

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
19-02-2007 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #184
 
ddv napisał(a):Wszekiego rodzaju możliwe "promieniowania" zostały przez fizykę dawno odkryte zaś praktyka nie uwzględnia żadnych "uzdrowień" przy pomocy "bioenergo" .
To, o czym wpominasz, Blade to tzw. "efekt placebo" i ma on "skutecznośc" do ók 30 % przy pierwszym "zastosowaniu" i jego "sutecznosc" spada przec. o połówę za każdym razem zastosowania po czym przeradza się w efekt zupełnie przeciwny ("nocebo").

Powiem krótko - nie wiesz tego do końca. Współczesna fizyka ma jeszcze wiele rzeczy do odkrycia.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
19-02-2007 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #185
 
ddv napisał(a):Wszekiego rodzaju możliwe "promieniowania" zostały przez fizykę dawno odkryte
Oj, nie sądze...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-02-2007 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #186
 
Oj, cytowane już były konkretne materiały na ten temat ..
A tłumaczenie "inną fizyką" - to normalny chwyt (by nie powiedzieć bez ogródek - pseudonaukowy BEŁKOT) wszelkiego rodzaju "energoterapeutów" i tp. nie mających pojęcia ani o fizyce ani o leczeniu ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
19-02-2007 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #187
 
To czemu wsółczesna fizyka nie odkryła jeszcze, że człowiek ma duszę. A takową przecież posiadamy. Nasza świadomość nie pochodzi od mózgu - ale od duszy. Mózg jest tylko przekaźnikem dla naszej świadomości - hehe tak uważam Duży uśmiech
Za dużo oglądałem, czytałem o życiu po życiu xD

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
19-02-2007 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #188
 
Cytat:Za dużo oglądałem, czytałem o życiu po życiu
..A ja Andersena ... :roll:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
20-02-2007 00:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #189
 
Bio
energo
terapia

Terapia energią BIOlogiczną.
21-02-2007 23:19
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #190
 
Musashii napisał(a):Bio
energo
terapia
Terapia energią BIOlogiczną.

Czyli czym tak na prawdę? Energia biologiczna, to energia wytwarzana w mitochondriach komórkowych i przez nie aplikowana do komórek. W rezultacie mamy pracę organizmu.
Jak ma się to do terapii?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-02-2007 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #191
 
Odsyłam do tematu z parapsychologią.

To co nazywane jest boenergoterapią, jak sądzę, jest formą ukirunkowywania potencjału energetycznego. Każdy takowy ma- to najczystsza (o ile można tak to ująć) część człowieka jako istoty fizycznej.
21-02-2007 23:49
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #192
 
Musashii napisał(a):To co nazywane jest boenergoterapią, jak sądzę, jest formą ukirunkowywania potencjału energetycznego. Każdy takowy ma- to najczystsza (o ile można tak to ująć) część człowieka jako istoty fizycznej.
bioenergoterapia [gr.], metoda leczn. medycyny niekonwencjonalnej, polegająca na oddziaływaniu na chorego energią biol. terapeuty.
Terapia Energią Życiową - czyli czym wreszcie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-02-2007 01:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #193
 
Energia jest energią.
23-02-2007 21:25
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #194
 
Musashii napisał(a):Energia jest energią.
Czyli?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-02-2007 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #195
 
No właśnie - "czyli?" - nie da się wszystko wyjaśnić "energia jest energią" i "fizyka już wszystko wyjaśniła"...gdyby takie było to proste to uzyskalibyśmy wyjaśnienie zjawiska inedii - życie przez kilka lat bez żadnych posiłków i napoi, nadal jest zagadką.
- Marta Robin - ponad 50 lat
- Aniela z Foligno - 12 lat
- Katarzyna Sienieńska - 7 lat
- Dominika del Paradiso - 20 lat
- Maria Furtner - 40 lat
- Teresa Neumann - 35 lat
- Mollie Fancher (protestantka) - 14 lat
- Giri Bala (hinduska mistyczka) - ponad 60 lat.
24-02-2007 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów