Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapia
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #226
 
Jazda !
Mam wrażenie, że za tą mieszankę faktów i mitów połączona z peudonaukowym klekotem dr. Kiszkowski potraktowałby cie krótkim stwierdzeniem "za takie błędy na ćwiczeniach wywalaliśmy ze studiów na pierwszym roku" ...
Może wysłałbym to co napisałe/aś temu szacowenemu Wykładowcy z UAM gdybym się nie obawiał, że zawału po tym dostanie ...
Co do reszty - nie wiem czy nie byłoby wskazane gdybyś wpierw nie udal/a sie do kompetentnych fachwców zanim coś napiszesz ... :coo:
Człowieku - nauka w żaden sposób NIE POTWiERDZA uleczeń przy pomocy "bionergoterapii" - energie które opisujesz nie mają zastosowania w leczeniu człowieka - Są natomast notowane psychozy i opętania u osób leczonych (bądź "leczących") bioenergoterapią

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
12-04-2007 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #227
 
jazda napisał(a):Śmieszne rozumowanie,
To nie jest rozumowanie, a stwierdzenie faktu.
jazda napisał(a):proszę mnie nie nazywać "Mastah" to do moderatorów bo jest to atak typu Ad Personam.
Przepraszam, ale mnie trochę poniosło. Możesz się zwrócić z tym do moderatorów. Jeśli uznają, że zasługuję na ostrzeżenie to je dostanę.
jazda napisał(a):Twoim tokiem rozumowania, aby korzystać z żarówki musisz poznać jej cała strukturę, powodzenia?
Nietrafne porównanie. Czym innym jest posługiwanie się wynalazkiem, co innego natomiast dyskutowanie o teorii naukowej i posługiwanie się nią podczas dyskusji, do tego trzeba rozumieć chociaż jej podstawy. Analogicznie nie musisz znać jak powstała kartka papieru i długopis, aby coś napisać, ale jeżeli będziesz chciał napisać recenzję książki za pomocą długopisu i kartki, to musisz wpierw tą książkę przeczytać.
jazda napisał(a):Żaden fizyk, ale to żaden chyba że kompletny ignorant nie powie Ci, że czegoś na pewno nie może być lub nie istnieje, raczej rzeknie istnieje taka ewentualność.
To jest logiczna oczywistość wynikająca z tego, że nie jest logicznie możliwe podanie dowodu twierdzenia, które zaprzecza istnieniu czegokolwiek, tj. zdania o strukturze "Nie istnieje x takie, że ...", jeśli opis następujący po "że" nie zawiera sprzeczności logicznej.
jazda napisał(a):Pomyśl chwilę czy taki człowiek miałby czas i ochote na rozmowę z takim człowiekiem jak Ty?
Nikt Ci nie karze ze mną rozmawiać. Ale jeśli piszesz na forum publicznym to ktoś ma prawo skomentować to co piszesz.
jazda napisał(a):to Ty znajdź zastosowanie do tego co ja powiedziałem i do myśli które przedstawiłem.
Nie znajduję żadnego zastosowania, ale zwalmy to na karb mojej bezdennej głupoty w porównaniu z mądrością takiego kogoś jak Ty.
jazda napisał(a):Pobaw się energią, zrób kulę np. PSI (prawie każdy jest w stanie ją zrobić), po co?
Zatem poproszę o definicję "kuli PSI", sposobu jej utworzenia oraz warunków doświadczalnych, w których będzie można jednoznacznie określić istnienie tego czegoś w obiektywnej rzeczywistości a nie subiektywnym świecie postrzegania rzeczywistości. Skoro prawie każdy jest w stanie ją zrobić to podanie takiego przepisu umożliwi każdemu kto zechce przekonanie się na ile to co mówisz jest prawdą.
jazda napisał(a):Nie chodzi oto, że tego nie wykonasz, ale twój system wierzeń i przekonań.
Niestety nie wiem jak ma się to w co wierzę do wyniku eksperymentu.
Co do reszty odpowiem później.
Użytkownikom forum pozostawiam ocenę merytorycznej zawartości Twoich postów. A raczej ludzie tutaj są "nie w ciemię bici" i będą w stanie obiektywnie to ocenić.

[ Dodano: Czw 12 Kwi, 2007 22:08 ]
http://www.quantumfuture.net/
Cytat:"Fala" jest terminem używanym do opisania Redukcji Makro-kosmicznej Paczki Falowej wytwarzającej zarówno fizyczne, jak i "metafizyczne" zmiany w kosmicznym środowisku Ziemi, których pojawienie się jest teoretycznie możliwe na początku 21-go wieku. Zdarzenie to opisywane jest przez inne źródła na różne sposoby - między innymi jako planetarne przesunięcie na 4-ty poziom gęstości, jako zmiana ery, jako żniwa itp. - i najczęściej umiejscawiane jest w okolicy końca 2012 roku. Cykl "Fala" rozpoczyna się artykułem zawierającym poświadczone relacje uprowadzenia przez UFO mające formę transkryptu autentycznej sesji regresji hipnotycznej, opisującej globalną zmianę o charakterze kataklizmu.
Cytat:Kim są "Kasjopeanie"?

Po trzydziestu latach badań i dwóch latach poświęconych eksperymentowaniu szczegółowo opisanych w autobiografii Laury, Amazing Grace, rozpoczęła się kasjopeańska komunikacja ze źródłem, które samo przedstawiało się jako "Kasjopeanie". Źródło to powiedziało Laurze: "Jesteśmy tobą w przyszłości", albo - mówiąc potocznie - "wyższą jaźnią". Najprawdopodobniej Laura rozmawiała ze swoim podświadomym umysłem albo z tym, co psychologowie oraz filozof, C. G. Jung, nazywał "zbiorową nieświadomością".

Trzeba od razu zaznaczyć, że Kasjopeanie NIE SĄ "obcymi" ani "bezcielesnymi bytami".

"Jesteśmy wami w Przyszłości" - powiedzieli. "Transmitujemy "przez" otwór znajdujący się w miejscu, które przedstawiacie jako Kasjopea, dzięki silnym impulsom radiowym ustawionym w jednej linii z Kasjopeą, powstającym w pulsarze zrodzonym z gwiazdy neutronowej 300 lat świetlnych za nią, patrząc z waszej pozycji. Towrzy to czysty kanał do transmisji z szóstej do trzeciej gęstości".
Cytat:zaczniesz czytać dalej, chcemy Cię ostrzec, że nie jest to zwykła "metafizyczna" strona.
I właśnie tu tkwi sedno, że to metafizyka.
Jak zwykle zostawiam do oceny użytkownikom forum treści tej strony.
ddv napisał(a):Może wysłałbym to co napisałe/aś temu szacowenemu Wykładowcy z UAM
Proponuję wysłać mu adres tej strony i niech się wypowie o swoim koledze po fachu". Ja wstrzymuję się od wszelkich komentarzy.

[ Dodano: Czw 12 Kwi, 2007 22:38 ]
Za swojej strony dodam tylko :
Interpretacje mechaniki kwantowej
Cytat:1. Interpretacja popularna:
ψ — jest traktowana jako obiektywna charakterystyka pojedynczego
obiektu. Układ sam w sobie jest zmienny statystycznie, nieciagłosci
powstaja w wyniku obserwacji. Taki punkt widzenia prowadzi
do licznych paradoksów np. Einsteina–Rosena–Podolskiego.
2. Interpretacja kopenhaska:
Została ona rozwinieta przez Bohra. Funkcja ψ jest tutaj traktowana
nie jako umozliwiajaca całosciowy, obiektywny opis stanu,
ale jako pewne narzedzie umozliwiajace statystyczne predykcje.
Nie ma nic takiego jak całkowity opis, a mozliwy jest jedynie statystyczny
opis układów. Zrozumienie rzeczywistosci uzyskujemy
przez stosowanie róznych komplementarnych modeli.
3. Interpretacja zmiennych ukrytych:
Interpretacja ta była prezentowana w róznych odmianach przez
Einsteina, Bohma, Wienera i Siegala. Według tej interpretacji
całkowity opis układu zawiera pewne parametry ukryte, których
uwzglednienie prowadzi do teorii deterministycznej. Z nieznajomosci
tych exstra–parametrów wynika statystyczny charakter teorii
kwantowej. Funkcja falowa ψ nie opisuje pojedynczego układu, ale
pewien ensemble stanów.
4. Interpretacja stochastyczna:
Według tej interpretacji fundamentalne procesy fizyczne maja nature
procesów stochastycznych (losowych). Układy fizyczne w dowolnej
chwili znajduja sie w pewnym stanie który w sposób ciagły
i losowy przechodzi w inny stan. Nieciagła zmiana ψ nie wynika
z zaburzenia wywołanego obserwacja, lecz z zachowania sie samego
układu. Taka interpretacja była reprezentowana przez Boppa,
który analizował probabilistyczne prawo ruchu czastki kwantowej.
5. Interpretacja falowa:
Funkcja falowa ψ umozliwia obiektywny, jednoznaczny opis
układu, spełnia deterministyczne równania falowe. Probabilistyczna
interpretacja wynika z tej teorii jako subiektywne zjawisko
dla obserwatorów (podobnie jak w klasycznej mechanice statystycznej),
którzy sa traktowani jako podmioty układów fizycznych
stosujacych taki sam opis i nie posiadajacy uprzywilejowanej
pozycji.
Jak będzie czas to znajdę jakiś lepszy dokument. To tak na szybko. A co do interpretacji kopenhaskiej to podaję link do Wikipedii jeszcze :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpretacja_kopenhaska
Cytat:Interpretacja kopenhaska funkcji falowej jest interpretacją probabilistyczną. Mianowicie gęstość prawdopodobieństwa znalezienia cząstki w danym punkcie jest równe kwadratowi modułu funkcji falowej (funkcja razy funkcja sprzężona) w tym punkcie.
Interpretacja ta budzi do dziś sprzeciw wśród części fizyków teoretyków. Powołują się oni na autorytet Einsteina, który nie mógł się pogodzić z tą formą udziału probabilistyki w czysto deterministycznej teorii (słynne einsteinowskie "Bóg nie gra w kości"). Argumentują, że równanie Schrödingera jest równaniem czysto deterministycznym, a charakter probabilistyczny jest obcym wkładem, pochodzącym od klasycznego pomiaru.
Trzeba przyznać, że interpretacja kopenhaska nie jest jedyną możliwą interpretacją, i na gruncie ani teorii ani eksperymentu nie znajdujemy argumentów na jej rzecz. Jest jednak w powszechnym użytku. Z kolei jej zwolennicy wskazują, że argumenty Einsteina są natury raczej estetycznej, i jako takie nie powinny przeważać. Dyskusja na ten temat ujawnia ciekawe problemy na styku fizyki i filozofii nauki.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
12-04-2007 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #228
 
jazda napisał(a):Pomyśl chwilę czy taki człowiek miałby czas i ochote na rozmowę z takim człowiekiem jak Ty? Znów słowa "Mastah" lub "Nasz mistrz" to jest kolejny atak typu Ad Personam. To ja zadam pytanie, to Ty znajdź zastosowanie do tego co ja powiedziałem i do myśli które przedstawiłem. Pobaw się energią, zrób kulę np. PSI (prawie każdy jest w stanie ją zrobić), po co? Nie chodzi oto, że tego nie wykonasz, ale twój system wierzeń i przekonań.
jazda napisał(a):Link http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4934 bardzo ciekawy link, bardzo Ci dziękuje za niego
To cię dyskwalifikuje jako naukowca i dyskutanta w tej kwestii.
jazda napisał(a):Zapraszam na film, potem odpowiem technicznie, po prostu dodam cytaty. Bo nie możemy mówić o czymś co jedna strona widziała i zna.
Na jaki film?
jazda napisał(a):Jak nic nie wniosło, gdybym nie wniosło nie pisałbyś, nie walczył, nie myślał o tym, nie czytał, nie przeszukiwał internetu i tak dalej.
Nie walczyłem, nie myślałem, nie przeszukiwałem internetu.
I nie mam takiego zamiaru nawet.
Jazda napisał(a):Wytłumaczyłem kilka rzeczy, pewne osoby pokazały mi swój sposób myślenia i jednotorowość przyrównując coś do czegoś, nie znając wzorów, następnie wcześniej dano wzory które niczemu nie służą i w żaden sposób nie wpływają i nie prowadzą, została jałowość.
Chyba śnisz, albo pomyliłeś fora.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-04-2007 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #229
 
Ks.Marek napisał(a):
jazda napisał(a):Zapraszam na film, potem odpowiem technicznie, po prostu dodam cytaty. Bo nie możemy mówić o czymś co jedna strona widziała i zna.
Na jaki film?
jazda napisał(a):Tak na sam koniec produkcja która mówi o czymś innym, o prawie przyciagania lecz wystepują naukowcy http://www.thescienceofgettingrich.biz/ napisy mozna pobrac tutaj: http://www.podnapisi.net/index.php/ppodn...s?i=168746


[ Dodano: Pią 13 Kwi, 2007 20:56 ]
jazda napisał(a):
Cytat:[ Dodano: Czw 12 Kwi, 2007 13:23 ]
Kwantowa szarlataneria
To powiedz mi, dlaczego właśnie fizycy kwantowi cieszą się na widok: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Zder...ron%C3%B3w
z artykułu, do którego linka dałem napisał(a):Twierdzi się, że fizyka kwantowa wspiera mistyczną koncepcję, iż umysł tworzy rzeczywistość. Istnienie obiektywnej rzeczywistości jednak, bez żadnej specjalnej roli dla świadomości — ludzkiej czy kosmicznej — jest zgodne ze wszystkimi obserwacjami.
Pewne interpretacje mechaniki kwantowej, rewolucyjnej teorii rozwiniętej w początkach XX wieku, aby wyjaśnić nietypowe zachowania światła i atomów, są tak opacznie rozumiane, jak gdyby zakładały, że tylko myśli są rzeczywiste i że fizyczny wszechświat jest produktem kosmicznego umysłu, z którym umysł ludzki jest związany poprzez przestrzeń i czas. Taka interpretacja dostarcza pozornie naukowej podstawy dla rozmaitych twierdzeń o pierwszeństwie umysłu wobec materii, od percepcji pozazmysłowej do medycyny alternatywnej. „Mistycyzm kwantowy" tworzy także część intelektualnego tła dla postmodernistycznego twierdzenia, że nauka nie ma żadnego pierwszeństwa w stawianiu twierdzeń o obiektywnej rzeczywistości.
Słowo „kwantowy" pojawia się często w literaturze New Age i współczesnego mistycyzmu. Na przykład lekarz Deepak Chopra (1989) z powodzeniem propagował koncepcję, którą nazywa kwantowym uzdrawianiem, sugerując, że przez zastosowanie wystarczającej siły umysłowej możemy wyleczyć wszystkie choroby.
Czy teraz jest jasne skąd taki tytuł tego artykułu ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
13-04-2007 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #230
 
ja mam pewne wrażenie - sorry ale minie przynajmniej ze 2-3 dni zanim będę mógł wziąć się za to szerzej i sprawdzić dane podane przez "jazdę"
Heysel swoją wypowiedzią nasunął mi jednak pewne przypuszczenie - chodzi o to, że chyba podobne poglądy głoszone są przez "kościół scjentologiczny"
Makabra gdyby urośli tak w siłę że zaglądają już do netu ..

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
13-04-2007 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #231
 
ddv napisał(a):"kościół scjentologiczny"
Makabra gdyby urośli tak w siłę że zaglądają już do netu ..
http://www.scientology.org/
Chodzi np. o takie rzeczy ? Duży uśmiech Bo dużo takich rzeczy na Google.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
13-04-2007 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #232
 
jedna z najgorszych sekt

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
13-04-2007 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #233
 
heysel napisał(a):
ddv napisał(a):"kościół scjentologiczny"
Makabra gdyby urośli tak w siłę że zaglądają już do netu ..
http://www.scientology.org/
Chodzi np. o takie rzeczy ? Duży uśmiech Bo dużo takich rzeczy na Google.
DDV napisał(a):jedna z najgorszych sekt
Tutaj Zapraszam

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-04-2007 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Incubare23 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #234
 
Duży uśmiech zawsze bawiło mnie mieszanie kwantów z magią wogóle...

Ludzie coś przeczytają, ledwo załapią o co chodzi i tworzą jakieś niestworzone teorie, na wytłumaczenie czegoś czego wytłumaczenie wcale nie pomaga. Zazwyczaj próbują przy okazji przekonywać innych tym... czymś, i zresztą mało to i tak daje(naszczeście).

:mrgreen:

Kwanty ciężka sprawa swoją drogą. Podziwiam jak ktoś rozumie Szczęśliwy

G?osz?cy chaos zjednoczeni w jednym...
15-04-2007 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #235
 
używa się po prostu argumentów wagi ciężkiej do wpierania ciżękich bzdur ,, :?
Cóz - troszkę humoru nie zaszkodzi ... ;-)
Zobaczmy co na jakieś dziwne teorjki naukowcy:
http://www.staff.amu.edu.pl/~pkisz/kontra.html
http://www.staff.amu.edu.pl/~pkisz/piramidalna.html
http://www.staff.amu.edu.pl/~pkisz/krytyka.html

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-04-2007 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #236
 
Z pierwszego linka podanego przez ddv :
Cytat:Co gorsza, te pseudonauki nie są w stanie wytworzyć własnego, logicznego i zwartego systemu i dlatego pełnymi garściami biorą terminy naukowe zwłaszcza z fizyki, jako dziedziny mało zrozumiałej dla przeciętnego zjadacza chleba. Niejednokrotnie jednak ich używanie wykazuje jaskrawą ignorancję i dowodzi tylko chęci popisania się przed czytelnikiem czy słuchaczem swoją "naukowością". Jest to tak oczywiste dla kogoś, kto trochę zna nauki przyrodnicze, że mało komu chce się na to odpowiadać. W ogóle muszę stwierdzić (a to nie jest bynajmniej moje odkrycie), że Te wszystkie mętniactwa są pasożytem na ciele zdrowej nauki i tak jak każdy pasożyt doprowadza do śmierci gospodarza, jeżeli nie będzie w czas wykryty i zneutralizowany.
Sam bym lepiej tego nie powiedział. Myślę, że to dobre podsumowanie tego co jazda tutaj tworzył.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
16-04-2007 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Incubare23 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #237
 
Cytat:Te wszystkie mętniactwa są pasożytem na ciele zdrowej nauki i tak jak każdy pasożyt doprowadza do śmierci gospodarza, jeżeli nie będzie w czas wykryty i zneutralizowany. Dlatego piszę te słowa, bo trzeba ratować ludzi, w to wplątanych, jak i całą naszą cywilizację dopóki nie jest za późno.


Jak na mój gust pan nieco tragizował....

Cytat:Co gorsza, te pseudonauki nie są w stanie wytworzyć własnego, logicznego i zwartego systemu i dlatego pełnymi garściami biorą terminy naukowe zwłaszcza z fizyki, jako dziedziny mało zrozumiałej dla przeciętnego zjadacza chleba.

Esencja tych żałosnych prób racjonalnego spojrzenia na magie
Zwłaszcza proponowana ze strony samych okultystów (którzy zazwyczaj zresztą raczkują w te klocki)


Cytat:Na domiar złego te antynaukowe poglądy bezkrytycznie upowszechnia telewizja, prasa, a także wydawnictwa książkowe.

kolejny tragik =D> To co może cenzura?


Cytat:To samo zresztą dotyczy i innych gałęzi okultyzmu. Słyszałem już stwierdzenie, że nie można wątpić w radiestezję, bo wtedy ona nie działa.

o i tu jest pies pogrzebany Oczko dlatego raczej nikt nikomu raczej nie pokaże swoich "umiejętności" :mrgreen:
Niemniej w 90% to faktycznie zasłona przed ujawnieniem tego że dany delikwent tak naprawde sam nie wie co robi i tak delikatnie mówiąc się na tym niezna ani troszeczke, a kase ssie ile może.

...przynajmniej takie mam doświadczenie


A co do samego twierdzenia to już dość skomplikowane...

Cytat:ale teraz jesteśmy sojusznikami w określaniu tej gałęzi okultyzmu jako szarlatanerii

w 99.999% popieram :diabelek:

G?osz?cy chaos zjednoczeni w jednym...
16-04-2007 15:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #238
 
Incubare23 napisał(a):Niemniej w 90% to faktycznie zasłona przed ujawnieniem tego że dany delikwent tak naprawde sam nie wie co robi i tak delikatnie mówiąc się na tym niezna ani troszeczke, a kase ssie ile może.

...przynajmniej takie mam doświadczenie
Ja również mam dokładnie takie same odczucia ... ;-) Duży uśmiech
Tym bardziej że kiedyś też w takie same głupstwa robiłem - z tą różnicą, że robiłem to dla "ideologii" - z czystej chęci pomagania innym .. :?
Z "pomocy" innym wyszły nici zaś sam wdepnąłem w poważniejszy problem z którego otrząsałem się dłuższy czas ...


Cytat:ale teraz jesteśmy sojusznikami w określaniu tej gałęzi okultyzmu jako szarlatanerii (...)
Incubare23 napisał(a):w 99.999% popieram
Cóz - ja sądzę, że każdy rodzaj okultyzmu można uznać za "szarlatanerię" - a ściślej paranie się tym świństwem (okultyzmem jako takim, niezależnie od formy jaką przyjmie) za bzdurę najgorszego rodzaju ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-04-2007 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Incubare23 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #239
 
Cytat:Ja również mam dokładnie takie same odczucia ... ;-) Duży uśmiech
Tym bardziej że kiedyś też w takie same głupstwa robiłem - z tą różnicą, że robiłem to dla "ideologii" - z czystej chęci pomagania innym .. :?

Hmm.... i to jedyny właściwy cel (no i jeszcze pomaganie samemu sobie hehe) w tym rodzaju okultyzmu.
Ogólnie jeśli ktoś bierze za to kase to już małe szanse że nie jest zwykłym oszustem (równe zeru prawie)


Cytat:Z "pomocy" innym wyszły nici zaś sam wdepnąłem w poważniejszy problem z którego otrząsałem się dłuższy czas ...

hmmm.....


Cytat:Cóz - ja sądzę, że każdy rodzaj okultyzmu można uznać za "szarlatanerię" - a ściślej paranie się tym świństwem (okultyzmem jako takim, niezależnie od formy jaką przyjmie) za bzdurę najgorszego rodzaju ...

Zaraz zaraz.... Skoro uwarzasz to za bzdury to co niby miało by być w tym szkodliwego?


Może rozwiniesz jaki to problem, żeby pozbawić mnie niewątpliwej przyjemności domyślania się sensu? :roll:

G?osz?cy chaos zjednoczeni w jednym...
16-04-2007 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #240
 
Incubare23 napisał(a):Zaraz zaraz.... Skoro uwarzasz to za bzdury to co niby miało by być w tym szkodliwego?


Może rozwiniesz jaki to problem, żeby pozbawić mnie niewątpliwej przyjemności domyślania się sensu? :roll:
Też jestem ciekaw. Skoro okultyzm to jedna wielka brednia to jak może on być szkodliwy ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
16-04-2007 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

Wróć do góryWróć do forów