Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapia
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #256
 
M. Ink. * napisał(a):a może ktos inny wie, co oznacza ten symbol?
Gnostycki pentagram chaosu

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-04-2007 21:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #257
 
Ks.Marek napisał(a):Gnostycki pentagram chaosu
Cóż za rytuał Szczęśliwy ... Zupełnie jakbym o jakimś rytuale z wicca czytał Duży uśmiech .
A tak w ogóle to zdaje się mój 666 post. Trzeba to jakoś uczcić ;P .

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pią 20 Kwi, 2007 21:28 ]
Ego te exorcismo!!!
Oto krzyż Pański, ustąpcie wrogowie Jego, Lew z pokolenia Judy, potomek Dawida zwyciężył, alleluja, alleluja, alleluja!

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-04-2007 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #258
 
heysel napisał(a):A czemuż miałbym się gniewać z powodu erytrystyki ?
a co to takiego "erytrystyka"?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-04-2007 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #259
 
M. Ink. * napisał(a):a co to takiego "erytrystyka"?
Jak to ? Nie wiesz co to erytrystyka ? Nie słyszałeś nigdy o sztuce prowadzenia sporów ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-04-2007 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #260
 
M. Ink. * napisał(a):a co to takiego "erytrystyka"?
Chyba się heysel przeklawiatórzył i powinno być:
Erystyka

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-04-2007 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #261
 
Ks.Marek napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):a co to takiego "erytrystyka"?
Chyba się heysel przeklawiatórzył
Fakt. Przepraszam.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-04-2007 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #262
 
Komzar napisał(a):A może wątpisz w skuteczność takich ludzi jak Ks. Klimuszko?
wątpię w skuteczność każdego szamana>tylko Bóg i medycyna.

Komzar napisał(a):O jakiej ciemnocie Scott mówisz? Czyż by o tym że na przykład modlitwa pomaga? No bo cóż innego robi bioenergoterapeuta czy inna osoba leczące niekonwencjonalnie.
bez komentarza. weź sobie poczytaj ten temat zanim sie w ogóle wypowiesz.

Komzar napisał(a):są doskonalszym rozwiązaniem od modlitwy lub przekazu energetycznego.
mieszanie new age z Kościołem...takie rozumowanie nie jest poprawne...ehhh

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-04-2007 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #263
 
No prosze, to teraz sie okazuje, ze modlic sie maja prawo tylko katolicy. No chyba musisz to nowine swiatu oglosic i opatentowac Uśmiech
A to ze pomaga Bog a nie szaman to tylko twoje zdanie i na swiecie jest znacznie wiecej ludzi ktorzy uwazaja odwrotnie, Co ciekawe nie ma znaczenie czy szaman wierzy w Chrystusa czy w Allacha to i tak pomaga wiec wychodzi na to, ze mamy co najmniej 2 bogów skoro modlitwa do obu jest skuteczna.
21-04-2007 07:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #264
 
Komzar napisał(a):No prosze, to teraz sie okazuje, ze modlic sie maja prawo tylko katolicy. No chyba musisz to nowine swiatu oglosic i opatentowac
Komzar !
Nie wiem co prawda jak doszedłeś to tego stwierdzenia ale do dość dziwnych i nigdzie nie powiedzianych wnioskków tu dochodzisz ....
Komzar napisał(a):A to ze pomaga Bog a nie szaman to tylko twoje zdanie i na swiecie jest znacznie wiecej ludzi ktorzy uwazaja odwrotnie,
W tym sęk że szaman nie pomaga - a ty wbrew dowodom nadal na żywca i idąc w zaparte wpierasz banialuki, waćpanie ... mając jako uzasadnienie .. swoje przekonanie ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
21-04-2007 08:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #265
 
heysel napisał(a):Jak to ? Nie wiesz co to erytrystyka ? Nie słyszałeś nigdy o sztuce prowadzenia sporów ? [...] Fakt. Przepraszam.
no tak... teraz rozumiem; myślałem, że to jakiś rodzaj/odmiana erystyki - dlatego pytałem Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
21-04-2007 15:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #266
 
Cytat:No prosze, to teraz sie okazuje, ze modlic sie maja prawo tylko katolicy.
no co Ty, każdy ma prawo robić co chce. 2 sprawa czy to co robi jest dobre.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-04-2007 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Incubare23 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #267
 
ddv napisał(a):
Komzar napisał(a):I odwrotnie ileż to ludzi umarło albo straciło szansę na uzdrowienie bo poszło do lekarza zamiast udać się do ‘szarlatana’
Takie wypadki nie występują - bioenergoterapia nie przynosi żadnych wymiernych długotrwałych skutków leczniczych.
Leczenie przy pomocy nauk medycznych przynosi powtarzalny wymierny efekt - jedynym wymiernym skutkiem "leczenia" przy pomocy "bioenergoterapii" efektu leczniczego nie ma żadnego zaś sama "bioenergo" jest zwykłym wejściem w okultyzm - zostało to już udowodnione i ja bardzo proszę: poczytaj temat.
Komzar napisał(a):Czyż by o tym że na przykład modlitwa pomaga?
Tak - jak najbardziej - i to w wielu wymiarach.
I są na to dowody naukowe ... (ściślej - nauka stwierdza fakt uleczenia którego w sposób medyczny nie jest nikt w stanie wyjaśnić).


Awww.... coup de grace!! Hipokryzja
Może dlatego nie moga wyjaśnić że badali to CHRZEŚCIJANIE?
A to by było to samo (dla przypomnienia) co bioenergoterapeuta potwierdzający innych.
Swoją drogą... o placebo ktoś słyszał?



ddv napisał(a):Widzę, ze masz bardzo nikłe pojęcie zarówno o medycynie jak i innych sprawach jeżeli mieszasz w jedno wiele różnych spraw.
Wyjaśniam zatem - modlitwa jest odwołaniem do Boga - uleczenie przy pomocy Wiary wymaga wysiłku nawrócenia i istnieją potwierdzone medycznie uleczenia przy pomocy Wiary - "bioenergoterapia" jest wejściem w okultyzm - pomimo pozorów nikomu zdrowia na dobrą sprawę nie przyniosła - ziołolecznictwo jest częścią nauk medycznych o sprawdzalnych, wymiernych efektach .


Placebo... bioenergoterapia dla mnnie to zwykłe placebo tak samo jak "cudowne uzdrowienia". Nawet raka można tym PODOBNO leczyć. Wystarczy tylko wiara i coś na czym można ją oprzeć.

A i nie rozumiem tej części, tak przesiąknięta hipokryzją.


ddv napisał(a):Tak się składa, ze jest dokładnie wręcz przeciwnie - Egzorcyści przestrzegają przed działaniem różnego rodzaju "egzorcystów świeckich" którzy to "świeccy egzorcyści" praktycznie nigdy nie pomagają i praktycznie zawsze w jakiśtam sposób szkodzą....

ahh jak ja kocham te wiejsko-magiczne próby monopolizacji rynku ( i sam rynek magiczny)

ddv napisał(a):Kapłan Egzorcysta musi spełnić szereg wymagań - na dodatek działa mocą i za aprobatą całego Kościoła Chrystusowego - a i tak posługa Egzorcysty niesie ze sobą szereg niebezpieczeństw.
Starcie człowieka bez osłony Bożej z szatanem jest przewidywalne - kończy się fatalnie ...
ddv napisał(a):Szaman czegokolwiek też musi spełniać jakieś tam wymagania (np. indianie wierzyli że jeśli komuś często cieknie krew z nosa to będzie dobrym łącznikiem z duchami podobno)
i też działa mocą i aprobatą całej swojej organizacji do jakiej tam nalerzy.

[quote="Komzar"]A metodę stosował sam Jesus bo chyba nie twierdzicie, że uzdrawiał robiąc zastrzyki?

Hahahahahahah!

ddv napisał(a):Chrystus jest Bogiem, mój drogi - a tobie (ani nikomu innemu) nie radzę stawiać się w pozycji "boga" ...

Niektórzy twierdzą że Elvis też był bogiem.......... Czy śmiesz w to wątpić?

Bez obrazy dla reszty chrześcijan, ale pan naprawde nie analizuje swoich przemyśleń(mam nadzieje). Radze spojrzeć na siebie nieco z dystansu. Przyjrzeć się sobie i temu co chcesz przekazać.



Komzar napisał(a):Drogi DDV.
Tak sie skłąda, że Ks. Klimuszko moi rodzice znali osobiści i leczył mojego dziadka. Wiem więc że bym on przede wszystkim jasnowidzem i dzięki temu darowi potrafił leczyć ziłami. Patrząc na człowieka wiedział jakie zioła mu pomogą.

hmmm niech zgadne.... Opętanie ?(pojęte z punktu widzenia KK)


Komzar napisał(a):W przypadku brata, leczył go człowiek który miał wiele uzdrowień z raka.


Biedny to człowiek... Ile miał przerzutów? Duży uśmiech A tak na serio to ja też moge powiedzieć że uzdrowiłem ileś tam osób z raka za pomocą inhalacji moimi skarpetkami(chociaż szerzej patrząc też to jest możliwe(placebo)).

Komzar napisał(a):Brata wyleczył z chronicznego zapalenie płuc w ciągu 4 dni. Podał również przyczynę tak częstego występowania tej choroby (miał łóżeczko na żyle wodnej)


Za przeproszeniem żyłce pierdzącej chyba!


Komzar napisał(a):To są fakty a nie ogólniki.


Fakty czego?
Porwania przez szarych ludków czy placebo?
Ludzie kochają popadać w skrajności.... Albo widzą wszędzie miliony niewyjaśnionych zjawisk albo.....


Komzar napisał(a):Uszczegółów mi proszę czym siż różni pomaganie energią życia od modlitwy


Z punktu widzenia M. Chaosu nie ma chyba żadnej

Komzar napisał(a):....bo ma wrażenie że to Ty nie wiesz czym jest okultyzm. Ja osobiście nie widzę żadnego związku między nieprzesyłaniem komuś energii z okultyzmem, jest to raczej rodzaj modlitwy.


Energia z punktu fizyki to bzdura do kwadratu. Równie dobrze możemy to nazwać fluidem.
Ale fakt sam nie umiem tego lepiej nazwać nic tu nie pasuje tak naprawde ^^.

Modlitwa jest formą magy. Ale tak Bioenergoterapeutia ma dużo wspólnego z modlitwą (przynajmniej z mojego punktu siedzenia Duży uśmiech)


M. Ink napisał(a):Incubare23, widzę, że nawet nie otworzyłas mojej PW Smutny może tutaj mi odpowiesz? co oznacza symbol, który masz w awatarze? widziałem go juz kiedys w punkowym zinie i nigdzie indziej, dopiero teraz... a może ktos inny wie, co oznacza ten symbol?

Wybacz miałem przerwe na tym forum Oczko

Pozatym gratuluje gustu muzycznego (ramones & misfits rządzą :mrgreen: ) Nie ma to jak dobry punk i pogo ahhhh.... poprostu Chaos
Aha i ośmioramienna (ośmiorniczka) to symbol raczej przyjęty przez magów chaosu niemniej jest to symbol chaosu.


ddv napisał(a):Każdy przypdek oficjalnie potwierdzonego przez Kościół cudu jest poparty rzetelną medyczną dokumentacją .

Kogo?....... Jakiegoś specjalisty? A jak tak może rzucimy mięsem(nazwiskami) ? Chętnie sprawdze ile ów specjaliści mają powiązania z KK

ddv napisał(a):Ponadto - TV emitowała całkiem niedawno program w którym pokazywano cud który miał miejsce zaprzyczyną Jana Pawła II (dziecko które żyje - pomimo tego, że medycyna nie wie dlaczego)
Takich cudów dzieje się całe mnóstwo - część tylko z tego jest dokumentowana.
Większość odbywa się w zaciszu domu lub klasztoru ...

Najbardziej bawi mi że wszystkie cuda odkrywane są dopiero po jego śmierci....
A słyszałeś o dziecku które medytowało 6 miesięcy bez jedzenia itp. ?


heysel napisał(a):A czemuż miałbym się gniewać z powodu erystyki ?

Chwała dyskordii

Ks.Marek napisał(a):[quote="M. Ink. *"]a może ktos inny wie, co oznacza ten symbol?
Gnostycki pentagram chaosu

Litości..... Rytułał ma tylko to wspólnego że opiera się na kształcie gwiazdy chaosu.
Na wiki można przeczytać kto stworzył sam znak.
Prosze nie demonizować
To właśnie przez takie spojrzenie odwrócony krzyż kojarzy się nie z pewnym skromnym męczennikiem który nie czuł się godny umierać tak jak jego mistrz Jezus, ale z satanistami!

Jest stosowany Oczko ale to nie takie proste na jakiej zasadzie, bo trzeba by było zrozumieć stosunek magów chaosu do rytuałów a jeśli zaczne tłumaczyć to bedzie się łapało pod łamanie regulaminu więc postaram się przemilczeć...

G?osz?cy chaos zjednoczeni w jednym...
22-04-2007 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #268
 
Incubare23 napisał(a):Może dlatego nie moga wyjaśnić że badali to CHRZEŚCIJANIE?
Wielu próbowało - nikomu się nie udało ...
Cóz - jak chcesz to możesz to udowodnić .
Masz szansę na milion dolarów ...
leży już od (bodajże) 10 lat i czeka na wzięcie ...
Nic tylko udowodnićistnienie takich mocy jak oferują "bioenrgoterapeuci" ...


Incubare23 napisał(a):Placebo... bioenergoterapia dla mnnie to zwykłe placebo tak samo jak "cudowne uzdrowienia". Nawet raka można tym PODOBNO leczyć.
Słuszna uwaga: PODOBNO.
A czy słyszał Pan o czymś takim jak efekt "nocebo" :coo:
Incubare23 napisał(a):ahh jak ja kocham te wiejsko-magiczne próby monopolizacji rynku
Hmm. jak to jest - egzorcyści katoliccy polecają innych czy tez nie ?
kpiny waćpan sobie urządzasz ?
Incubare23 napisał(a):Najbardziej bawi mi że wszystkie cuda odkrywane są dopiero po jego śmierci....

i trudno by było inaczej - nie "odkrywane" lecz "dzieją się" ...
Bratku - widzę, że strasznie wyśmiewasz się z tego co nam wazne i cenne - z naszych relacji z Bogiem.
Modliwa nie jest żadną "magią" - jest to odwołanie się do Boga i tego wszystkiego co Bóg uświęcił Swoją mocą.
przynosi wymierne efekty - co potwierdza się na wiele sposobów.
Paranie się magią to odwoływanie się do sił zła i nigdy nikomu na dłuższą metę nie pomogło - wręcz odwrotnie...
Kościół chrystusowy otrzymał moc wyganiania złych duchów od samego Boga (ściślej - od Chrystusa).
Po to, by móc wyganiać złe duchy niezbędne jest trwanie w ciągłym stanie łaski uświęcającej, post oraz specjalna licencja Biskupa miejsca.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
22-04-2007 01:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Incubare23 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #269
 
O! ktoś "odlepił" mi posta

(Wybaczcie offtopa ale administratorowi nie mogłem odpowiedzieć przez PW )

No więc użyłem słowa "misiaczku" w odpowiedzi na nazwanie mnie:

Cytat:Bratku - widzę, że strasznie wyśmiewasz.... itd.

Adminowi dziekuje za zwrócenie mi uwagi o braku szacunku w stosunku do kogoś kto nie ma go do mnie =D>


PS. Rozumiem że mój rzekomy brak szacunku przejawił się nie tylko w nazwaniu kogoś misiaczkiem :mrgreen:

G?osz?cy chaos zjednoczeni w jednym...
22-04-2007 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #270
 
Incubare23 napisał(a):No więc użyłem słowa "misiaczku" w odpowiedzi na nazwanie mnie:

Cytat:
Bratku
misiaczku, bratku... jeszcze trochę i zaczniecie się masować po pleckach...
:hahaha:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
22-04-2007 21:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów