Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapia
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #361
 
Proszę o ustosunkowanie się... ewentualnie o korekte pytania.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-10-2007 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #362
 
Ks.Marek napisał(a):Owszem, masz racę ddv. Ale zakładam, że egzorcyści podchodzą profesjonalnie do dzieła im powierzonego. Zresztą, jako katolikowi, nie wolno mi inaczej zakładac.
Ja zaś myślę nieco inaczej, księże.
Mówiąc wprost - z Egzorcystą z którym miałem okazję się zetknąć mogę powiedzieć o nim tylko iż jest to Fachowiec przez duże "F"

Widać było po niemu czujność skupienie i bardzo oszczędne w słowach jednak pełne tresci wypowiedzi .
Wiele się od niego dowiedziałem i pomoc jakiej bym sobie życzył otrzymałem - i to a nawet więcej niżbym przypuszczał.
Nie ukrywam iż rozmowa z Nim była dla mnie ważkim wydarzeniem.
To samo sadzę o znanych Egzorcystach z wypowiedziami których miałem się okazję zapoznać - choćby po lekturze ich wypowiedzi.

Doskonale również zdaję sobie sprawę z faktu iż "zapotrzebowanie" na posługi Egzorcystów ciągle wzrasta i mianuje się coraz to nowych Kapłanów do tej posługi.
Dotychczasowi są po prostu tak przeładowani pracą że nie wyrabiają z obowiązkami.
Tu rodzi się z kolei spore zagrożenie tym że może się zdarzyć osoba przypadkowa która nie jest do brze przygotowaną do tej posługi.
I tak samo jak np. na ("strzelam" ) 100 Kapłanów mogą się znaleźć 2-3 osoby które nie nadają sie do tej posługi tak samo może się zdarzyć i wśród Egzorcystów - osoba niedostatecznie, źle przygotowana do posługi lub wręcz nie nadająca się tak naprawdę to tego typu obowiązków.
Tu widzę zagrożenie.
Może - nie musi.
Dlatego tez sadzę że każdy prawdziwy - dobrze umotywowany sygnał dotyczący pracy nieodpowiedzialnych Egzorcystów może okazać się bezcennym.
Choćby dlatego by nie doszło do sytuacji takiej jak niegdyś z Tenzlem ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-10-2007 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #363
 
Kościół moi drodzy, jeśli kogoś ustanawia na stanowisku, daje przy tej okazji pełnię narzędzi i instrumentów ku temu, by ustanowiony dobrze pełnił swe zadania. Problem dotyczy ewentualnie ustanowionego, że czasem spoczywa na laurach. A tak po prostu nie można.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 13:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #364
 
Własnie przed chwila w programie "Duże Dzieci" zaczwalano różnej maści czarostwo w tym ks. Klimuszke.
Mysle, ze katolicy powini sie zastanowić troszke nad soba, a nie tylko na forach obsmarowywac jakiś czarowników.
28-10-2007 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #365
 
To że Katolików "obsmarowują" wcale mnie nie dziwi - nihil novi

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
28-10-2007 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #366
 
Znam jedną wierzącą kobietkę,do której "masowo"walą kapłani na zabiegi... :shock: Po zdrowie :diabelek:

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
28-10-2007 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #367
 
Całego tematu nie przeczytam, bo niestety brak mi tyle czasu Smutny Jestem zdania, że włącznie wszystkich bioenergoterapeutów i ReiKi pod moce szatana to błąd. Samemu czasami uzdrawiam czy wspieram modlitwą - i powołuje się na moc Boga, nie inną... Bardzo pomocny jest w zabiegu Duch Święty :!:
05-04-2008 21:17
Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #368
 
Co to znaczy, że sam czasem uzdrawiasz?
05-04-2008 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #369
 
A co konkretnie Ciebie interesuje w tej tematyce? Toż to charyzmat Ducha Świętego :aniol:
05-04-2008 21:58
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #370
 
Kuba napisał(a):Jestem zdania, że włącznie wszystkich bioenergoterapeutów i ReiKi pod moce szatana to błąd. Samemu czasami uzdrawiam czy wspieram modlitwą - i powołuje się na moc Boga, nie inną... Bardzo pomocny jest w zabiegu Duch Święty
No to czuje przez skórę, że się iskry posypią na forum...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-04-2008 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #371
 
Ja też czuję iskry, Księże. Pytam o co chodzi z tym uzdrawianiem, bo skoro w reice i bioenergoterapii nie widzisz, Kuba nic złego, to odczuwam pewien niepokój. Oczywiście wiem, że istnieje charyzmat uzdrawiania.
05-04-2008 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #372
 
Owszem - przez nawrócenie zerwanie z grzechem i modlitwę.
Nie przez "bioenergoterapię" i innego rodzaju formy okultyzmu ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
06-04-2008 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #373
 
No, ja myślę.
06-04-2008 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #374
 
Katechizm KK nie zabrania korzystania z usług radiestetów itp. (jeżeli będzie potrzeba, to poszukam fragment). Ja wierzę, że Bóg stworzył energię, bo tylko on ma moc tworzenia, i że każdy może uzdrawiać - lepiej lub gorzej, ale każdy Uśmiech
06-04-2008 14:04
Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #375
 
Kuba napisał(a):Katechizm KK nie zabrania korzystania z usług radiestetów itp.

To proszę z łaski swojej, znajdż ten fragment.
06-04-2008 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów