Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapia
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #106
 
Biomen napisał(a):A bioenergo "babram" się baarrrdzzzoooo rzadko. Niekiedy wcale tego nie robię.
Za to rozpowiadasz o tym ze straszliwą swadą i bez końca jakby to colowiek było warte -za wyjatkiem siania zgorszenia i wciągania w paranie się strasznie niebezpiecznym świństwem Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-02-2007 23:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #107
 
ddv napisał:
Cytat:
Cytat:Biomen napisał/a:
A bioenergo "babram" się baarrrdzzzoooo rzadko. Niekiedy wcale tego nie robię.

Za to rozpowiadasz o tym ze straszliwą swadą i bez końca jakby to colowiek było warte -za wyjatkiem siania zgorszenia i wciągania w paranie się strasznie niebezpiecznym świństwem

Mówię o bioenergo, by sprawdzić co o tym sądzicie. Mi nic się nie stało od tego, bo to nie żaden spirytyzm. Jak nauka wyczuwania własnej energii może być zła. To co proponuje, to na katoliku jak stwierdziłeś zwykłe ćwiczenia oddechowe. Niby jakie ja sieje według Ciebie zgorszenie co?

Czy jest to coś warte (bio...) hmm dla mnie tak.
Stajesz się świadomy własnej energii, biopola czyli tego co niewidzialne.
Chcąc nie chcąc, wiara w Boga się zwiększa.
Dziwne to trochę i pokręcone ale ja tak na to patrze.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
05-02-2007 00:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #108
 
Łojejku !
Ależ - masz rację - wcale nie "reklamujesz" tego świństwa to tylko natura etc ...
Ileż można ten sam zmruszały kit dalej wciskać ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
05-02-2007 00:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fopic Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #109
 
ddv napisał(a):Owszem - może i twoja wiara się zwiększyła - z tego jednak co opisujesz to wiara w innego "boga" niż Adonai i Chrystus ...

A Chrystus zakazywał bioenergoterapii? Jeśli tak to proszę o cytat.
05-02-2007 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #110
 
fopic napisał:
Cytat:A Chrystus zakazywał bioenergoterapii? Jeśli tak to proszę o cytat.

O ile pamiętam to zakazywał praktyk szamańskich - czyli uzdrawianie za pomocą duchów, demonów. Szymon Czarnoksiężnik działał właśnie w ten sposób.
A więc o bioenergoterapii (nie powiązanej z kontaktami z innymi bytami) nic nie wiadomo.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
05-02-2007 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fopic Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #111
 
Nie słyszałem o tym dlatego wolałbym zobaczyć cytacik.

Biblię i naukę Jezusa każdy ma prawo interpretować jak chce. Wiadomo, są różne sekty, które tak właśnie robią. Dochodzą do absurdalnych wniosków i każą innym traktować te swoje bzdurzenia jako naukę Jezusa. Wolno im. Problem w tym, że jeśli to nie ma oparcia w słowach Jezusa to jest nic nie warte.
05-02-2007 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #112
 
fopic napisał(a):Biblię i naukę Jezusa każdy ma prawo interpretować jak chce. Wiadomo, są różne sekty, które tak właśnie robią. Dochodzą do absurdalnych wniosków i każą innym traktować te swoje bzdurzenia jako naukę Jezusa.
Bardzo poważny błąd merytoryczny, fopic - "prawa autorskie" do Biblii oraz całego nauczania Chrystusa opartego nota bene tylko w częsci na Biblii posiadają przede wszystkim Wyznania wywodzące się bezpośrednio z tzw. "ośrodków apostolskich" (tzn. w pierwszej kolejności Katolicy i Prawosławni).
A te dwa Wyznania róznią się miedzy soba sprawami mniejszej rangi.
Uzurpowanie sobie prawa do interpretacji nauczania Chrystusa przez osoby bądź instytucje ku temu nieupoważnione znane jest nimalże od zarania chrześcijaństwa pod nbazwą "gnozy" i "manicheizmu".
A jest to zwykłe rozbijanie, wypaczanie tego, co Bóg przekazał i nakazal nam czynić...
Chciałeś cytat -prosze:
Cytat:"Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów." Ci zawsze narzekają i są niezadowoleni ze swego losu, /choć/ postępują według swoich żądz. Usta ich głoszą słowa wyniosłe i dla korzyści mają wzgląd na osoby. Wy zaś, umiłowani, przypomnijcie sobie te słowa, które były zapowiedziane przez Apostołów Pana naszego Jezusa Chrystusa, gdy mówili do was, że w ostatnich czasach pojawią się szydercy, którzy będą postępowali według własnych pożądliwości. Oni to powodują podziały, /a sami/ są cieleśni /i/ Ducha nie mają. Wy zaś, umiłowani, budując samych siebie, na fundamencie waszej najświętszej wiary, w Duchu Świętym się módlcie
Jud 1:16 - 20
oraz:
Cytat:"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami."
Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach. Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

Mt 7:15 -21 BT

Owoce jakie przynosi "bioenergo" w różnych odmianach świadczą same za siebie.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
05-02-2007 20:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #113
 
ddv napisał:
Cytat:Owoce jakie przynosi "bioenergo" w różnych odmianach świadczą same za siebie.

Tak, chyba chciałeś powiedzieć "bioenergo-mix" ( bioenergo-spirytyści, bioenergo-radiesteci itp.). Z tym akurat byłbym zgodny, że przynosi to złe owoce.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
05-02-2007 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #114
 
wszelkie formy 'bioenergo" przynoszą dokładnie takie same owoce ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
05-02-2007 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #115
 
Annika napisała:
Cytat:
Cytat:Biomen napisał/a:
Ja sądzę, że każdy człowiek ma w sobie energię, którą może przekazywać innym.


Miłość. Nie bioprądy.

Miłość - tak ale bioprądy też.

Annika napisała:
Cytat:Jak ktoś kto podaje poslodzona trucizne różni sie od tego, który podaje ja w czystej postaci :?:

A o czym ta gatka? A juz wiem o szamanach - czyli nie o bioenergoterapii.

ddv napisał:
Cytat:wszelkie formy 'bioenergo" przynoszą dokładnie takie same owoce ...

Masz rację wszelkie formy inne niż bio... czyli radiestezja, spirytyzm itp.
Absolutnie się z Tobą zgadzam Duży uśmiech

Sami chcieliście zejść na ten poziom rozmowy... :?

Mam już dość. Ide w środe do spowiedzi.
Więc jeszcze raz się pytam ks. Marka.

Czemu tak?
W poprzednim dziale napisałem:
Cytat:Proszę o rozwinięcie myśli - "tak"
Z bawienia sie wahadełkiem (bo kiedyś znalazłem) się wyspowiadałem ale z bio...
Nie czuję, żebym czynił coś złego. Z resztą W "KKK" nie jest to grzechem więc po co się stresować niepotrzebnie.
Mógłbym powiedziec o tym ale niektórzy spowiednicy mogą być nie w temacie i wezmą mnie jeszcze za jakiegoś sataniste albo jeszcze kogoś gorszego albo wyśmieją albo, albo, i albo....

Co ksiądz by mi powiedział? Zapewne nie rób tego więcej, nie badaj tego bo możesz zostać opętany itd. itp.
Czy robię źle, że nie spowiadam się z tego - nie widzę poprostu powodu?
Proszę o odp (by najmniej nie od ddv).

Super by było gdybym się dowiedział w czym tu zgrzeszyłem.
Oddychając, koncentrując się na swoich odczuciach? Próbowałem pomóc innym przez bio.
Mój grzech to: praktykowałem sobie bioenergoterapię (głównie na sobie) Duży uśmiech
Już widzę tą reakcję spowiednika :|

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
06-02-2007 01:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #116
 
Biomen napisał(a):A o czym ta gatka? A juz wiem o szamanach - czyli nie o bioenergoterapii.

O czym ta gadka :?: O facetach z długimi włosami. Moje mają tylko 30 cm to nie do mnie ...

Rany, nie chcesz za Chiny ludowe otworzyć oczu... leziesz w bagno i upierasz się że ty jedyny nie utoniesz.

Biomen napisał(a):Super by było gdybym się dowiedział w czym tu zgrzeszyłem.

Twierdzisz że moc uzdrawiania płynie z wnętrza człowieka. Moc uzdrawiania płynie jedynie z Boga. Grzeszysz bałwochwalstwem.

Biomen napisał(a):Próbowałem pomóc innym przez bio.

Dobrymi chęciami jest...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-02-2007 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #117
 
Annika napisała:
Cytat:Twierdzisz że moc uzdrawiania płynie z wnętrza człowieka. Moc uzdrawiania płynie jedynie z Boga. Grzeszysz bałwochwalstwem.

Skoro jesteśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga to kto wie co potrafimy.
Samą wiarą potrafimy siebie uzdrowić - chodzi mi o efekt placebo.
A co do tej całej bioenergii, to nie wiem czy jest ona taka uzdrawiająca.
Tu chodzi raczej o to, że ona utrzymuje nas przy życiu.
Z chwilą śmierci ciała fizycznego znika.
Jej niedobór w pewnych rejonach bioaury jest przyczyną osłabienia/choroby tego rejonu ciała fizycznego.
Moze to wiedza książkowa, którą serwowałem na katoliku i tutaj ale teraz chcę dokonać rewizji tych poglądów.

Wow :shock: - bałwochwalstwo - ale ja jakoś nie czcze tego co nie jest Bogiem.
Bardziej chcę to zbadać.

Annika napisała:
Cytat:Rany, nie chcesz za Chiny ludowe otworzyć oczu... leziesz w bagno i upierasz się że ty jedyny nie utoniesz.

Nie, tego do końca nie wiem. Dlatego muszę mieć otwarte oczy i obserwować siebię i swoje zachowanie. Chcę zbadać to zjawisko. Dobrze, że włączyłem się w forum katolickie i piszecie o różnych zagrożeniach bio...
Przynajmniej mogę je przeanalizować i wysnuć wnioski czego nie należy robić, by nie być ... :twisted:

[ Dodano: Wto 06 Lut, 2007 21:22 ]
Ok to czemu mam się z tego (bioenergo..) wyspowiadać?

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
06-02-2007 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #118
 
Biomen napisał(a):Skoro jesteśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga to kto wie co potrafimy.

Pycha wkrada sie. To co , Bóg stworzyl nowych bogów :?: Bez przesady...

Biomen napisał(a):Ok to czemu mam się z tego (bioenergo..) wyspowiadać?

Bo to bałwochwalstwo. I szkodzenie i zagrażanie sobie i innym.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-02-2007 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #119
 
Annika napisała:
Cytat:
Cytat:Biomen napisał/a:
Skoro jesteśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga to kto wie co potrafimy.


Pycha wkrada sie. To co , Bóg stworzyl nowych bogów :?: Bez przesady...

Nie, źle mnie zrozumiałaś. Nie, że jesteśmy bogami nieeeeeeeee.
W Starym Twstamencie, o ile pamiętam jest napisane, że człowieka jest stworzony na podobieństwo Boga - z tym wzorem to może przesadziłem :mrgreen:
Więc gdzie tu pycha.

Annika napisała:
Cytat:
Cytat:Biomen napisał/a:
Ok to czemu mam się z tego (bioenergo..) wyspowiadać?

Bo to bałwochwalstwo. I szkodzenie i zagrażanie sobie i innym.

Jak to może być bałwochwalstwo jak chcę to zjawisko sprawdzić, a go nie czcze.
A co do szkodzenia to nie byłbym tego taki pewny - to zależy od wielu czynników.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
06-02-2007 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #120
 
Biomen napisał(a):Jak to może być bałwochwalstwo jak chcę to zjawisko sprawdzić, a go nie czcze.

Bałwochwalstwem jest także przypisywanie czemukolwiek i komukolwiek cech jedynie Bożych.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-02-2007 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów